Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 5 FirstFirst ... 3 4 5
Results 81 to 99 of 99

Thread: iPhone 6 Plus

  1. #81 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu de ani buni port telefoanele (inclusiv Note 3, care e imens) la toc atasat la curea. Mi se pare cea mai ergonomica metoda - nici nu-l simti, nu te poti aseza din greseala pe el, te poti apleca fara sa auzi pocnituri prin buzunar. Singurul downside este ca trebuie sa porti centura. Otherwise da... si eu sunt curios cine mama naibii poarta un phablet in buzunarul de la pantaloni (cu exceptia oamenilor mari, desigur). Dar, am vazut buzunare si pentru iPad, asa ca... orice este posibil

  2. #82 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Mai voi ma faceti sa ma simt aiurea fiindca il tin in buzunar

    In alta ordine de idei am instalat iOS 8.0.2 si deocamdata nu sunt issues. Inca nu am reusit sa ma obisnuiesc cu tastatura mai mare in unele aplicatii si cu mici probleme de genul black screen de ~2 secunde atunci cand intru in Facebook app de exemplu

  3. #83 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hehe... am si specificat "cu exceptia oamenilor mari"... which you are! Cred ca si eu sunt destul de mare la 120Kg... but not enough
    Eu ma refer la marea majoritatate, care mai si poarta pantaloni mulati si alte alea. Eu de exp. ma intreb, fetele astea unde-si poarta ifonu'?
    Attached Images Attached Images tight_pants_1.jpg tight_pants_2.jpg tight_pants_3.jpg tight_pants_4.jpg

  4. #84 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar

    iPhone 6 Plus

    Ahahaha )) m-ai facut sa rad. Mai ai 30 de kg ca sa ma prinzi ))

    P.S. Unde as putea sa gasesc un back cover ceva? Aveti sugestii ca deja ma sperie astia cu indoiala lor )

  5. #85 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    @Deathwings

    Man tu ai patit vreodata cand esti pe wifi ca internetul sa moara cu totul chiar daca reteaua in sine nu are nimica si esti conectat bine mersi ?

    Eu pateam pe 8.0 cam de 2-3 ori pe zi ( se rezolva cu wifi off/on ) iar pe 8.0.2 e mai rar dar tot se intampla.

  6. #86 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Man nu imi amintesc sa mi se fi intamplat asa ceva vreodata, sau poate doar nu eram pe faza.

    O chestie putin ciudatica este ca atunci cand aveam iOS8 si eram inauntrul unei cladiri aveam mereu doua puncte de semnal, de cand am facut update-ul nu mai scade sub patru niciodata.

  7. #87 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by DeathWings View Post
    P.S. Unde as putea sa gasesc un back cover ceva? Aveti sugestii ca deja ma sperie astia cu indoiala lor )
    Eu mi-am comandat back coverul oficial din piele... dar nu stiu cat de mult il ajuta, daca chiar vrei sa-l indoi. In principiu o sa pun mana maine pe el si pe un i6 si iti spun cum e. Dar sunt deja tone de case-uri pt. 6Plus (de la minimaliste la rugged ones). Arunca o privire pe amazon.co.uk si gasesti tot ce vrei si ce nu vrei.

    Serios acum, cred ca mai toti dintre noi ne-am jucat cu un HTC One M8... si pare solid al naibii. Dupa cum vedeti in testul celor de la Consumer Report's (cei care au mai atacat Apple si in trecut - remmember Antennagate), un M8 are nevoie de 70lbs pt. a se indoi iremediabil, pe cand 6Plus are nevoie de 90lbs. Ori pentru mine asta e suficient. Acum, tu stii mai bine, ca doar l-ai tinut in mana. Ti se pare asa usor de indoit?

  8. #88 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Sincer iti spun nu mi se pare deloc usor de indoit fiindca desi suna destul de aiurea, chiar am incercat putin sa il indoi cand am tot auzit chestiile astea si pare destul de greu de clintit.

    Dar ce sa fac daca imi baga internetul tampenii in cap , fiindca eu sincer nu as pune nici un fel de cover pe el

  9. #89 SP
    Senior Member Trefla's Avatar

  10. #90 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar

    iPhone 6 Plus

    Cred ca am observat si prima problema a displayului: pe imagini cu dungi albe si negre una laga cealalta ecranul pare ca face un flick, nu stiu exact cum sa ma exprim

    Imagini de genul asta
    Attached Images Attached Images imageuploadedbytapatalk1411983295.951045.jpg

  11. #91 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Samsung says Note 4 screen gap manufacturing issue is a feature not a flaw | 9to5Google

    Awww... our phones are perfect , bend to those that are worthy

  12. #92 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by DeathWings View Post
    Imagini de genul asta
    Imaginea aceea se vede ca naiba si pe monitoarele mele Dell cu IPS. E posibil sa fie tehnologia de vina...

  13. #93 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    La asta m-am gandit si eu, fiinda am vazut la fel problema si pe monitor )

  14. #94 SP
    Admin MonkY's Avatar
    De la iFixit aveti un wallpaper special pentru iPhone 6 Plus. Enjoy!
    Attached Images Attached Images wallpaper_iphone_6_plus.jpg

  15. #95 SP
    Member Hansel31's Avatar
    flick face si imaginea aia cu galaxy daca o pui ca wallpaper si ai activat motion ! mie asa mi se pare.. ! overall iphone6 plus rocks!

  16. #96 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Dupa aproape doua luni mi s-a defectat home buttonul. Nu e panica, dar am fost in Apple store sa mi-l schimbe si m-au refuzat pentru ca nu am cutia la mine. Eu l-am luat din Apple store-ul din Amsterdam, le-am aratat bonul primit pe mail, totul e pe numele meu, dar momentan sunt in Paris si am fost refuzat categoric pe motiv ca nu am pachetul complet la mine.

    E normal asa ceva? Am mai schimbat produsele Apple prin alte tari, dar aveam ce-i drept cutia la mine mereu. Acum nu ma asteptam sa se strice si sunt fara telefon cat sunt aici.

  17. #97 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu e ok. Pana si la noi, a iStyle, primeste produsul singur, fara cutie sau accesorii. Ei trebuie sa verifice IMEI-ul, nici macar bonul nu le trebuie. Incearca in alt Apple Store sau cere sa vorbesti cu un manager.

  18. #98 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Asta e chestia, nu am gasit nimic pe net si nici nu am carat alt telefon cu mine. Well, o sa incerc alt store.

  19. #99 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cel putin la noi, nu e deloc normal asa ceva. Ba chiar stiu ca eu ma tot chinuiam sa ma duc cu cutia si toate cele dupa mine, si mie nu-mi pastrau in service decat produsul. Ba chiar mi-au zis sa nu le mai car dupa mine, ca nu au ce face cu ele...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 5 FirstFirst ... 3 4 5

Similar Threads

  1. iPhone 8 & iPhone 8 Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 19 Last Post: 07-06-2018, 22:35
  2. Vand iPhone 7 plus black 32Gb By Alex_P in forum GSM & GPS
    Replies: 0 Last Post: 22-11-2017, 22:33
  3. iPhone 7 & iPhone 7 Plus By tudyniuz in forum Apple
    Replies: 166 Last Post: 07-04-2017, 14:21
  4. iPhone 6S & iPhone 6S Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 280 Last Post: 06-11-2016, 15:30
  5. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts