Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 15 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 LastLast
Results 261 to 280 of 281

Thread: iPhone 6S & iPhone 6S Plus

  1. #261 SP
    Junior Member ciubaca's Avatar
    Dar știu ca s-a încins ceva în timpul testelor.
    Attached Images Attached Images image.png

  2. #262 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    holy **** - de 2 ori mai rapid ca iphone 6
    Ca fapt divers, nVudia Shield (consola) da peste 4000 de puncte. Dar nu se pune ca nu-i mobile stuff

  3. #263 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Interesant, deci nvidia tegra a inceput sa dea clasa lui a9 sunt curios cum se raporteaza la a9x din ipad pro

  4. #264 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sa nu scapam din vedere ca Shield Android TV-ul are totusi un X1 cu Maxwell pe 256 core-uri si avantajul de a fi racit activ si legat la curent. Eu mai curios sunt cum da noul Apple TV, dar astept sa iasa 3DMark-ul pt. TVOs sau cum Dzeu se numeste.

  5. #265 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Scuze de off-topic, dar zic sa inchidem cum trebuie discutia: si cam atat da un iPad Pro in 3DMark SlingShot Extreme: 3824 de puncte. A se tine cont de faptul ca pe iPad Pro-ul de 12.9" pe care am testat, era cu bateria la 7% si exista posibilitatea sa fi intrat in power save mode. Oricum, un scor superb avand in vedere ca impinge o rezolutie de 2732 cu 2048 pixeli (sau cum place la Apple sa spuna "de 2.7x FullHD").
    Attached Images Attached Images img_0097.jpg

  6. #266 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Un mic test facut pe iOS 9.3.5 si iOS 10.0.1, pe iPhone 6S.
    Attached Images Attached Images img_3267.png img_3268.jpg

  7. #267 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Si dupa update-ul de azi al Geekbench, se pare ca au mai scazut putin valorile
    Attached Images Attached Images img_3280.png

  8. #268 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cum e cu iOS 10 pe i6 Plus? Gata, au rezolvat din probleme? Sa fac pasul? Se mai aude ceva de Jailbreak (sorry, am ramas in urma)

  9. #269 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Merge bine pe 6S+. Nu am avut probleme pana acum.

  10. #270 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai OEE, el intrebat de 6+, care are doar 1GB RAM. Ca si pe 6S merge fara probleme, dar stiu ca pe 6 merge mai greu.

  11. #271 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mea culpa... am mancat un S
    Nu RAM-ul e problema (mergea OK si cu 1GB), ci ma refer la micile dude care iti fac viata grea (gen background stuff care consuma prea multa baterie)... si stai sa vanezi de ce si cum.

    De exp. la mine, de cand a fost lansat iOS 10, desi eu n-am trecut la iOS 10... vad cam non-stop icon-ul de working stuff. Habar n-am ce face, avand in vedere ca nu am schimbat nimic, doar ca ma bate la cap cu upgrade la iOS 10. Si daca initial am zis ca nah, il descarca in background si de aceea tot arata ca lucreaza... dar dupa vreo 2 saptamani dupa deja devine intrigant...

  12. #272 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Bateria se consuma puțin mai rpd, dar nu e atât de grav, 10-15% mai mult sa zic. Dar tot rezist o zi cu ea cu heavy browsing.

  13. #273 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu nu stiu daca ma pot pronunta in privinta bateriei la o utilizare normala. Tocmai ce mi-au schimbat bateria la 6S la iStyle si din primele teste, la utilizarea mea, cu 1000 de notificari si mesaje pe zi, ma tine putin peste 5h de usage si peste 30h de standby.

    Iar de rulat, nu am intampinat nicio problema sesizabila la niciun fel de aplicatie/joc si nici lag in meniuri.

    LE: Uite si un exemplu de zilele trecute.
    Attached Images Attached Images img_3369.png

  14. #274 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Iata inca o dovada ca se impinge prea mult limita celulelor lithium ion: Two iPhone 6 Plus explosions in one week, Apple responds to at least one | Pocketnow. Da, nu doar Note 7 explodeaza... so beware!

    P.S. E cam ciudat si dubios ca au aparut problemele acestea fix dupa cazurile cu Note 7 (poate fi ceva PR stuff), dar nah... postez si eu ce-am gasit pe interneț...

  15. #275 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    E cam dubios ca e vorba de 6+, aparut acum 2 ani si abia acum a explodat (dupa, probabil, peste 5-600 de incarcari).

  16. #276 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Doar la americani se intampla astea, in Europa niciodata. Ori sunt aia hăbăuci si nu stiu sa foloseasca un telefon, ori e vreo treaba cu sistemul lor electric de 110v, ca in Europa nu a bubuit niciun iphone si niciun Note.

  17. #277 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    Magnetic Phone Mount, WizGear Universal Stick On Flat Dashboard M... http://www.amazon.co.uk/dp/B01F7KNJD..._CtvbybSK6DX3Y acel magnet poate afecta ceva la telefon?

  18. #278 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Da, nu recomand magneti pe langa device-uri electronice... Not a good ideea

  19. #279 SP
    Junior Member Ghostk1d91's Avatar

    iPhone 6S & iPhone 6S Plus

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Da, nu recomand magneti pe langa device-uri electronice... Not a good ideea
    No jailbreak.. Faza naspa e ca au scos slide to unlock. Acum mereu apesi home button ca sa deblochezi telefonul.indiferent daca ai amprenta sau nu.ma deranjeaza asta.. Pe 6s plus am ramas la 9.1 cu jailbreak.si folosesc (virtualhome) cydia e minunat.doar ating usor butonul fara sa apas si ma aduce de oriunde in home screen

  20. #280 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu stiu daca mai functioneaza, dar poti incerca metoda aceasta pentru a aduce inapoi "Slide to unlock". No jailbreak required!


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 15 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 8 & iPhone 8 Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 19 Last Post: 07-06-2018, 22:35
  2. Vand iPhone 7 plus black 32Gb By Alex_P in forum GSM & GPS
    Replies: 0 Last Post: 22-11-2017, 22:33
  3. iPhone 7 & iPhone 7 Plus By tudyniuz in forum Apple
    Replies: 166 Last Post: 07-04-2017, 14:21
  4. iPhone 6 Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 98 Last Post: 08-04-2015, 12:29
  5. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts