Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 14 of 14

Thread: iPad Pro

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    iPad Pro

    Acum ca s-a lansat, sunt curios cati dintre voi au achizitionat (sau o vor face in viitorul apropiat) un iPad Pro. Eu unul sunt impresionat de performanta, imi doresc unul... dar am bugetul varza. Ah, si sunt curios daca v-ati jucat si cu Apple Pencil, care mie unul mi se pare companionul perfect pentru asa ceva.

    Aveti ceva detalii despre performantele noului A9x din iPad Pro: More on Apple’s A9X SoC: 147mm2@TSMC, 12 GPU Cores, No L3 Cache si un teardown marca iFixit:

    Attached Images Attached Images ipad_pro.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar

  3. #3 SP
    Member maniac360's Avatar

    iPad Pro

    Chiar ieri am butonat unul la istyle si ecranul si difuzoarele mi s-au parut superbe. Daca as sta mai bine cu bugetul, ca mno mi-o trebuit si mie sa ma mut de la bloc la casa, sincer l-as cumpara. Ca sa ma linistesc mi-am cumparat un air 2 la promotie, desi acum cam regret decizia.
    Mare pacat e faptul ca nu poti folosi creionul pe post de mouse, ca la note, asta ar fi pentru mine singura lui intrebuintare.

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    In cazul in care va luati un iPad Pro, nu uitati sa va upgradati si adaptorul de card reader (Lightning to SD Card Reader -USB 3.0). Varianta noua lansata de Apple este cu mult mai rapida (as seen in the video below):


  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mda, cred ca e destul de clar ce poate iPad Pro-ul. Eu am avut unul o zi sa ma joc... e superb! Singurul downside, e dimensiunea lui. Pur si simplu ma simteam de parca tineam un TV in mana... dar sa dea naiba, e super immersive, mai ales la imagini, la gaming... Cel putin cand te uiti la poze tinand iPad Pro-ul in maini, ai impresia ca te uiti la un tablou. Mai ales ca il ajuta si rezolutia.

    P.S. Iar pe partea de audio, cred ca e cea mai buna solutie ever! Se aude impecabil... aproape ca nu poti crede ca se poate produce un sunet atat de clar din ceva atat de subtire. Este mult peste orice alta solutie oferita pe tablete... si chiar si pe laptop-uri. Doar ca e un pic bizar volumul. De exp. intre volum 0 si 70% diferenta e minima, de zici ca volumul il schimbi doar intre 70 - 100%.
    Attached Images Attached Images antutu_ipad_pro_vs_ipad_air_2.png

  6. #6 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    M-am jucat si eu putin cu unu. Arata bine, ecran superb, se misca superb dar daaaaaaamn, cu marimea aia nu ma descurc.

  7. #7 SP
    Member dtancu's Avatar
    Sa vezi cum e când ii adaugi Smart keyboard-ul. Al meu îmi rupe mâna daca il țin in aer mai mult de 5 minute.
    In schimb, cu Smart keyboard si pencil e o soluție foarte completa. De când MS a adăugat la Office for iPad suport pt pencil, e o soluție business chiar acceptabila.

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Primesc si eu azi, 9 Septembrie, oferta de reducere la iPad Pro si accesorii. E foarte funny cand realizezi ce ai citit: mai exact, ca oferta e pana pe 31 August! Pai bine mai iStyle, se ofera si pachet de time travel inclus?
    Attached Images Attached Images e06fceefb3b058b8b569cf5524c1869e.jpg

  9. #9 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Folosește cineva PlayCast pe iPad sa joci jocuri de Ps4 remote?


    Sent from my iPad using Tapatalk

  10. #10 SP
    Junior Member Ghostk1d91's Avatar
    Sorry ca raspund asa tarziu .acum mi am facut contul.initial celalalt care il aveam aici nu am mai reusit sa dau de el/ in fine.sunt si eu de ceva timp posesor de ipad pro .pot sa spun ca e superb ,mai ales la desenat (cu apple pencil) este putin cam greu.am varianta de 12.9 recomand cu incredere .mi am luat si smart coverul pentru el.putin cam scump dar isi face banii


    Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
    Attached Images Attached Images 160a198f295a226f4a1d41acda997935.jpg 043ee0a5b24df019d0eef89ba4e94ec0.jpg 37d7ea8e8d73d4d7c2621a83bb858c6c.jpg

  11. #11 SP
    Member maniac360's Avatar
    Ma gandesc serios sa-l cumpar pentru netflix si browsing. Poti, te rog, sa-mi spui cum e experienta cu Safari? Sunt formatate corect paginile web? E optimizat cat de cat browserul pentru ecranul de 13"?
    Cat de des apare problema descrisa aici: iPad Pro Safari Scrolling | MacRumors Forums ?

  12. #12 SP
    Junior Member Ghostk1d91's Avatar
    Sincer mie nu mi a aparut niciodata problema aia.si folosesc doar safari.pana acum.. Nu am intampinat nici o problema cu vreo pagina


    Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  13. #13 SP
    Admin MonkY's Avatar
    maniac360: Pt. browsing asteapta-te la clasicul Safari de mobile. Adica e probabil unul din cele mai rapide browsere de mobile... e compatibil cu orice, insa nu te astepta sa fie la fel cu varianta desktop a unui browser. Paginile sunt formatate corect, normal.

    Atat pentru browsing cat si pt. netflix & co eu unul nu cred ca exista tableta mai buna (ecranul e perfect, sunetul la fel). Singura problema este greutate/dimensiunea... Sa nu te astepti sa tii un iPad Pro 12.9" o ora in mana ca pe o tableta normala!

  14. #14 SP
    Junior Member Ghostk1d91's Avatar
    Aseara ma uitam in pat la un film pe el..si il tineam cu o mana..nu stiu cum,da i am dat drumu..direct peste nas a cazut..nici acu nu mi mai simt 100% nasu


    Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 15 Last Post: 23-10-2013, 15:50
  2. iPad 3 & iPad 4 - The New iPad By MonkY in forum Apple
    Replies: 995 Last Post: 10-09-2013, 17:26
  3. Replies: 95 Last Post: 11-11-2012, 13:03
  4. Replies: 0 Last Post: 22-03-2012, 14:06
  5. Replies: 0 Last Post: 21-06-2011, 02:33

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts