Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 9 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 21 to 40 of 167

Thread: iPhone 7 & iPhone 7 Plus

  1. #21 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Total eronată afirmația ta, iry. Defapt e 'another day, another Samsung'!

  2. #22 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mai nu stiu... mie nici nu pot sa spun ca-mi displace total, dar nici nu ma omor dupa design-ul din clipul postat de tudy... Daca doar atat mai poate inova Apple, atunci asta e. Oricum sunt sigur ca va zbura (6S-ul si 6S Plus-ul deja mi se par arhisuficiente pt. un smartphone in ziua de azi) ca performante... ca va avea camera mai buna (pacat ca tot in afara)... mai mult RAM s.a.m.d. Dar cel mai mult sper sa vad o baterie mai de capacitate mai mare, si ceva inovatie pe-acolo, sa ma lase cu gura cascata. Altfel, mai astept un an fara regrete...

  3. #23 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu inca imi cumpar telefoanele dupa design, caz in care ma dezamageste crunt. Poate vor aduce ceva interesant in iOS, altfel vor avea in continuare telefoane mai urate decat competitia.

  4. #24 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    @Iry acelasi lucru si acolo, ce sa facem e plina lumea asta de consumatori orbi, idioti care stau la coada si isi instaleaza corturi sa isi cumpere un amarat de telefon, pentru ce? Cum sa dai in fiecare an o groaza de bani pe un telefon? Oricum nu le folosesc numai pentru selfiuri si statusuri cu hesteg.

  5. #25 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Si pana la urma ce te deranjeaza pe tine? Ca de obligat nu te obliga nimeni sa il iei, iar luand in calcul ca cei care fac selfie-uri sau au statusuri cu #lifestyle si mai stiu eu ce balarii isi platesc telefoanele din banii lor si nu din ai tai, tot nu inteleg de ce esti deranjat. Exista oameni si oameni. Cat despre pret, lumea comenteaza, dar in lumea "normala" din vest pretul unui iPhone nu e nici o cincime dintr-un salariu lunar.

  6. #26 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    @Iry acelasi lucru si acolo, ce sa facem e plina lumea asta de consumatori orbi, idioti care stau la coada si isi instaleaza corturi sa isi cumpere un amarat de telefon, pentru ce? Cum sa dai in fiecare an o groaza de bani pe un telefon? Oricum nu le folosesc numai pentru selfiuri si statusuri cu hesteg.
    Nu da nimeni o groaza de bani pe un telefon. In USA un iPhone costa cam un sfert din salariul mediu. La noi salariul mediu este de 1600 de lei. Ti s-ar părea aberant sa dai 400 de lei pe an pentru un telefon nou doar ca sa ai selfies mai reușite? Sau crezi ca romanii se înghesuie in corturi ca sa prindă ultimul model?

  7. #27 SP
    Admin MonkY's Avatar
    La 400 lei eu ma instalez de maine cu cortul

    Cat despre design... nu mai ma uit de mult la asa ceva la telefoane. La urma urmei toate sunt niste dreptunghiuri care incet incet vor sa ajunga la 90% ecran (din suprafata sa). Ma intereseaza sa functioneze, si sa o faca pe cat mai bine posibil. Ultimele iPhone-uri nu m-au dezamagit din punctul asta de vedere, asa ca nu cred ca o sa se intample la iPhone 7. Cu siguranta vor fi better specs, better camera, better wifi... ma repet: eu vreau better battery life (desi 6S Plus-ul e super decent)... asa ca, daca voi avea ocazia, mai ma bag la un abonament pe 2 ani si-l iau. Eu full price nu mai platesc pe niciun telefon care costa peste 2000 RON.

  8. #28 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Aici este vorba de perspectiva, omul care are un leu de cheltuit greu il va intelege pe omul care are sa zicem o mie de lei de cheltuit. Cat despre ce fac altii cu banii si unde isi instaleaza cortul ca sa cumpere ceva iar nu face obiectul si nu ar trebui sa faca obiectul intereselor noastre, fiecare e liber sa faca ce vrea, insa daca auzim ca MonkY este cu cortul pe la Apple store este de datoria noastra sa mergem acolo cu o lada de bere sa nu-l lasam singurel la greu .
    Acum cu privire la telefon eu vreau o baterie care sa faca fata la doua zile de folosinta si camera integrata in corpul telefonului, as mai vrea sa pastreze jack-ul de 3.5mm ca ar fi cam aiurea cu adaptor in rest mi se pare ca fac bine ce fac pana acum, iphone 6 si 6s mi se par in continuare cele mai reusite telefoane de la Apple (+ urile included)

  9. #29 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Cand toate, dar toate telefoane seamana intre ele ba mai putin, ba mai mult, doar un design mai nu stiu cum le mai poate diferentia. Ca performante sunt mai toate la fel (vorbesc de flagship-uri). Am avut pe mana un Nexus 5 de curand si se misca ireprosabil cu ultimul Android. Eu trec de la Android la iOS si inapoi fara nicio dificultate sau timp de adaptare. Bun, unele au niste chestii in plus fata de altele, ecranul e uneori mai mare/mic, etc. Dar sunt nimicuri. Unde se pot diferentia de obicei este la design, care eu zic ca pana la urma conteaza si el. La primele iPhone-uri era altceva. iPhone 3G, iPhone 4 si iPhone 5 chiar au fost cele mai reusite design-uri de pe piata la lansare. Dar faptul ca intre ele a mai existat si varianta S nu a ajutat la o "imbatranire" frumoasa cand competitia reusea sa vina cu ceva mai interesant.

    Din punctul meu de vedere Apple s-a pierdut ca si design de la iPhone 6. Iar faptul ca incep sa faca doar schimbari minore chiar si la 2 ani de la lansarea modelului mie imi da impresia ca nu mai au curajul sa vina cu ceva nou, prefera optiunea safe de a oferi schimbari incrementale. O fi ok la inceput, dar pana acum au reusit sa tot creasca gratie designului pe care cel putin odata la 2 ani il schimbau.

    Acum lasand fanatismul la o parte, ca e inutil, Samsung a invatat in sfarsit sa foloseasca materiale premium si iata ca ultimele doua telefoane flagship au fost de-a dreptul niste bijuterii. Exact asa cum erau iPhone-urile pe vremuri. Mie asta mi-ar placea sa vad de la Apple, design-uri noi si reusite, fara compromisuri. Nu au ajuns sa fie cea mai valoroasa companie din lume prin compromisuri.

  10. #30 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Off-topic: Apple celebrates one billion iPhones - Apple.

    On-topic: dupa ce ai vandut un miliard de bucati, te cam culci si tu un pic pe lauri, ca deh... Eu unul sunt sigur ca Apple are vreo 20-30 de iFoane care ar putea rupe gura targului daca ar fi lansate acum... dar pe care probabil n-o sa le vedem niciodata pe piata pentru ca nici dracu' pe lumea asta nu ar putea sa produca atat cat poate vinde Apple. Degeaba (de exemplu) vine Apple acum cu cel mai tare senzor de camera de pe piata, daca Sony sau alt producator spune "Noi putem sa producem 10.000 de bucati pe luna"... Pai ce-ai facut mai nene mai? 10.000? Ce, noi suntem Samsung?

    Mai in gluma, mai in serios, e un produs fabricat in masa... nici nu stiu daca este alt produs electronic in lume care sa se mai produca in atatea unitati. E aproape imposibil sa vii cu ultimele nebunii pe asa ceva... motiv pentru care, eu sper sa mai scoata un model in serie... unul mai "altfel". Va fi mai expensive (de parca n-ar fi deja suficient), dar ar fi pentru cei ca tudy (si poate si ca mine in zilele in care chiar am bani), care vor ceva fara compromisuri... Din pacate insa, nu cred ca se va intampla asa ceva in generatia asta...

  11. #31 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  12. #32 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Dude, daca ala e designul final e bad ass! Iar culoarea aia e foarte misto.

  13. #33 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Nu-mi place, mai ales camera iesita atat de mult. Nimic nou dpdv vizual, pacat.


    Sent from my iPad using Tapatalk

  14. #34 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Se putea si mai rau (cum ar fi fost sa moara cu antenele alea de gat in aceeasi locatie)... dar eu unul nu inteleg, daca tot au camera in afara, de ce mama naibii nu o monteaza pe centrul telefonului, si in felul asta nu mai se balangane de cate ori e asezat pe spate?!? O fi asa greu?

  15. #35 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Arată mai bine ca 6, părerea mea.

  16. #36 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Arata mai bine decat 6, dar asta nu spune mare lucru, ca si 6 e de fapt un HTC M7. Si ma rog, majoritatea aveti huse pe telefoane, asa ca nu va mai agitati cu designul sau alte alea

  17. #37 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    e chiar mai usor sa faca huse care sa uniformizeze camera cu acel design.

  18. #38 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    majoritatea aveti huse pe telefoane, asa ca nu va mai agitati cu designul sau alte alea
    Eu n-am husa breeeh! Eu am back cover™, da? De piele™, da?

  19. #39 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Na, cam asa e si cu urmatorul iPhone


  20. #40 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Astia chiar nu mai sunt in stare sa-si tina leak-urile in "frau""

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 9 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 8 & iPhone 8 Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 19 Last Post: 07-06-2018, 22:35
  2. Vand iPhone 7 plus black 32Gb By Alex_P in forum GSM & GPS
    Replies: 0 Last Post: 22-11-2017, 22:33
  3. iPhone 6S & iPhone 6S Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 280 Last Post: 06-11-2016, 15:30
  4. iPhone 6 Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 98 Last Post: 08-04-2015, 12:29
  5. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts