Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 9 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 LastLast
Results 121 to 140 of 167

Thread: iPhone 7 & iPhone 7 Plus

  1. #121 SP
    Member Hansel31's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Foarte eleganta solutia de mai jos:
    mi se pare mie sau e adaptor in adaptor? care nu are nici o noima desenul ala

  2. #122 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Exact: frumos, elegant, cat de cat.

  3. #123 SP
    Member Hansel31's Avatar
    wow , este exact ca la apple display la care nu poti pune adaptor simplu din thunderbolt in hdmi, iti trebuie unu adaptor care sa decodeze si pe urma pui un alt adaptor , oricum in legatura cu castile wireless mi se pare cea mai proasta idee , sa te forteze sa treci pe wireless chiar daca nu vrei. oricum transferul pe wireless la anumite periferice a ajuns sa fie mai rapid decat pe cel cu cablu.

    PS . Oricum eu sunt decis, clar o sa trec la urmatorul ps4 pro

  4. #124 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Hansel31 View Post
    mi se pare mie sau e adaptor in adaptor? care nu are nici o noima desenul ala
    Aceea e solutia pe care numai un fanbot Android ar folosi-o. Din fericire nu sunt toti asa si nu ai nevoie decat de un singur adaptor... pe care dealtfel l-am si postat cu vreo 2 pagini in urma. Nu lua in serios chiar orice vezi pe internet
    Quote Originally Posted by Hansel31 View Post
    PS . Oricum eu sunt decis, clar o sa trec la urmatorul ps4 pro
    Nu inteleg ce legatura au merele cu perele, dar stim ca "Apple sux si Sony rulz!". La fel cum "iOS sucks si Android rulez!". Asta este, nu le putem avea pe toate. Vorba lui razvanrazy, o sa ajung sa-mi plang de mila ca detin un iPhone, sau chiar un Xbox One...

  5. #125 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Iar postarile tale nu sunt cu nimic mai presus decat acuzele pe care le aduci altora

  6. #126 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mare maestru in toate cele, eu am postat aici o solutie cu un adaptor simplu, prin care poti face si charging si asculta si la casti cu jack in acelasi timp. Un singur adaptor, atat ai nevoie! Tu ai postat aici o tampenie care circula pe Facebook si pe care sa fim sinceri, o iau toti fanbotii Android si o re-posteaza (ba chiar cu placere, as spune - sincer eu chiar ma mir ca n-au reusit mai mult de-atat, pentru ca daca incercau cu adevarat, ar fi putut sa foloseasca 4-5 adaptoare ca sa ajunga la un jack).

    Acum, daca postul meu cu una din solutii ti se pare mai prejos decat postul in care faci misto, so be it! Eu inteleg ca la fiecare lansare marca Apple sunt luate la misto toate cele, dar poate n-ar strica o mica limita (ca altfel nu suntem cu nimic mai presus de rant-urile ala Facebook) si sa incercam sa mai si ajutam cu informatii pertinente.

  7. #127 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu stiu de ce te ataci, mai ales ca ce ai postat tu, postasem chiar eu cu o pagina inainte: http://www.consolegames.ro/forum/f81...ml#post1367031

    Avand in vedere ca am postat inaintea ta solutia gasita de tine, tot la misto a fost? A doua intradevar, e mai complicata, dar e si ala un adaptor real care iti da 2 ligtning, unul pentru incarcar si inca unul pentru acel adaptor.

    Ma rog, iei totul prea personal si nu vad de ce. Nu ai nici actiuni la Apple si nici nu vad de ce te-ar afecta unele misto-uri adresate la produsele astea, nu vorbim de persoane de care facem misto, sunt niste obiecte.

    Anyway, mai era o chestie funny cu iPhone 7 si Titanic, dar nu o mai postez, multi poate ati si vazut-o

  8. #128 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Nu stiu de ce te ataci, mai ales ca ce ai postat tu, postasem chiar eu cu o pagina inainte: http://www.consolegames.ro/forum/f81...ml#post1367031
    Ce ai postat tu e un adaptor cu 2 lightning-uri, adica exact ce s-a folosit in imaginea aceea "funny". E altceva fata de adaptorul care are un port lightning si un jack. Care e mai simplu si rezolva problema.

    Sincer mie chiar imi pare rau ca Apple a renuntat la portul de jack. Si nu pentru ca era o vechitura sau ca a facut loc altor tehnologii... ci pentru ca pe treaba asta se face deja o caterinca de neimaginat.

    Bine, in final poate ai si tu dreptate... e "freedom of speech". Doar ca n-avem nimic de castigat din balacareli. Din toti cei care s-au legat de jack, nici macar unul n-a intrebat cum sta noul Fusion in teste, cum va fi (pentru prima oara) cu Quad Core pe iOS, cum functioneaza chestia cu 2 camere, cum e cu noul ecran (daca intr-adevar e diferenta de luminozitate), cum se aude cu dual speakers (care au si o plaja ceva mai mare), cum e cu noul LTE (si daca vom vedea asa ceva la noi), cati mAh are noua baterie (sau e totul un gimmick din software si lower CPU usage?)... Adicatalea, chestiile care ar trebui sa ne intereseze pe noi astia mai tehnici. Dar las' ca apare el in review-uri si vedem atunci. Meanwhile, what happened to Jack?
    Attached Images Attached Images iphone-7-titanic-apple-jack.jpg

  9. #129 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    De fiecare data cand apare un produs nu poti sa ai o parere pro sau contra pt. ca esti fanboy sau mai stiu eu cum, eu nu inteleg cu sa fii fanul unui brand sau al unui produs, mi se pare o tampenie si o aberatie, consider ca daca mi-am cumparat telefon iPhone mi-am cumparat pentru ca mi-a placut sau pentru ca am avut nevoie nu ca sunt fan...sunt fan al unei personalitati dar al unui brand sau al unui produs in sine chiar nu inteleg. Fapt concret, am un telefon pe Android (puteti sa spuneti ca e de cacao sau ca brandul ASUS e praf sau ca nu se potriveste cu nevoile voastre, nu are de ce sa ma afecteze; cred ca treaba asta e nascuta din copilarii abjecte netratate pana la maturitate), am ceas Casio la mana, port incaltaminte PULL and BEAR etc. toate astea nu au cum sa ma defineasca pe mine ca individ in situatii de genul uite si pe retardatu ala s-a imbracat de la PULL and BEAR ce fanboy, pentru ca imi cumpar lucruri care imi plac sau care imi satisfac o nevoie independent de cine le produce. Ar fi vecin cu oligofrenia sa imi cumpar numai haine de la adidas sau de la nike sau ....(insert brand or manufacturer here) doar pentru ca sunt fan sau asa consider. Sau alta chestie uite-l si pe ala are numai telefon Apple, nu a avut altceva pana acum, ce fanboy! Hello, repet mi-am luat numai de la Apple sau numai de la Samsung etc. pentru ca ma simt bine cu el. Eu imi iau telefon pe android pentru ca se potriveste nevoilor mele, insa pot sa accept ca si apple face telefoane utile, frumoase, care imi plac etc. WTF??? Va invit sa ma contraziceti si chiar sa considerati ca parerea mea e de raha* sau ca e impertinenta, pot sa accept.

  10. #130 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    http://m.businessmagazin.ro/actualit...obile-15693191

    Sent from my SM-G925F using Tapatalk

  11. #131 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  12. #132 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Review + Video Review:

    Basically, nu prea merita trecerea de la 6S la 7/6S+ la 7+


  13. #133 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Si ceva benchmark-uri (nu stiu insa cat de reale sunt): https://browser.primatelabs.com/v4/cpu/213223.
    Daca nu ma insel, cu 178,397 de puncte in Antutu Benchmark, e departe de orice alt telefon (cel mai apropiat fiind OnePlus 3 cu 140,288). Nu inteleg cum CNET ii poate da 9/10 la performanta, cand nu exista nimic mai rapid. But well...

    razvanrazy: lasa man, macar cu 7-ul pe piata, scade pretul la 6S
    Attached Images Attached Images 2016-09-14_100112.jpg antutu_iphone7.jpg

  14. #134 SP
    Admin MonkY's Avatar
    ROFL: iPhone 7 Series is Faster Than Any MacBook Air Ever Made - Mac Rumors. Cum mai un i7 mai lent decat un ARM? Am asa un feeling ca in curand vom vedea cum Apple renunta la Intel in favoarea propriilor procesoare.

  15. #135 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Se pare ca din nou este o epoca magnifica in care sa fii in viata, momentul in care bariera de performanta dintre telefoane mobile si laptopuri a fost sparta. Se intrevad lucruri interesante la orizont. Bine jucat Apple, bine jucat! Am impresia ca o sa vedem console grade graphics in telefoane Apple foarte curand.

  16. #136 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

  17. #137 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Plusez si eu cu testul rezistentei la apa.

  18. #138 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Doar pe mine ma doare cand vad asa ceva?

  19. #139 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu esti singurul... dar stai linistit, ca unora le face placere

  20. #140 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Da, este dureros sa vezi un telefon masacrat in felul ala dar daca nu ar face individul si altii teste de genul asta, noi, consumatorii am fi mai putin informati vis a vis de rezistenta, fiabilitate si conditiile in care unele defecte pot face sau nu obiectul garantiei.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 9 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 8 & iPhone 8 Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 19 Last Post: 07-06-2018, 22:35
  2. Vand iPhone 7 plus black 32Gb By Alex_P in forum GSM & GPS
    Replies: 0 Last Post: 22-11-2017, 22:33
  3. iPhone 6S & iPhone 6S Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 280 Last Post: 06-11-2016, 15:30
  4. iPhone 6 Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 98 Last Post: 08-04-2015, 12:29
  5. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts