Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 14 of 14

Thread: WWDC 2014 - Discutii

  1. #1 SP
    Member FlyingPotatoes's Avatar

    WWDC 2014 - Discutii

    Cum nu am vazut nici un post de genul asta si nu vreau sa umplu topicul "Clubul MAC OS X"... Aici puteti vorbi despre ce se intampla la WWDC

    P.S Eu ma uit aici

  2. #2 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    “Check out that trash can. You would not believe how much time we spent crafting a trash can.”

  3. #3 SP
    Member FlyingPotatoes's Avatar
    Da.. vorbeau ei de cum doar 18% din utilizatorii Windows au facut trecerea la W8... Nu cred ca va fi chiar atat de rau pentru Yosemite insa sunt sigur ca multi vor ramane la Mavericks

    Si OS X Weed

  4. #4 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Va fi free sau nu asta ma intereseaza.

  5. #5 SP
    Member FlyingPotatoes's Avatar
    Ce parere aveti de iCloud Drive? Eu nu cred ca o sa incep sa il folosesc (in mare parte pentru ca am totul pe Dropbox si cel mai posibil nu va avea client pentru alte deviceuri care nu ruleaza iOS)

    ---------- Post added 02-06-2014 at 20:28 ----------

    Oh wow... Atasamente de 5GB

    ---------- Post added 02-06-2014 at 20:30 ----------

    Safari is getting better & better. Acum favoritele vor aparea in adress bar. Si va avea si buton de share

    ---------- Post added 02-06-2014 at 20:34 ----------

    Foarte interesant Markup asta...

  6. #6 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Handoff... Oau

  7. #7 SP
    Member FlyingPotatoes's Avatar
    Se pare ca Dialogue va "muri"

    ---------- Post added 02-06-2014 at 20:42 ----------

    Hehe, il suna pe Dr. DRE

  8. #8 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Deci Yosemite rulz hard

  9. #9 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Stau si ma intreb daca feedback-ul pentru design-ul de la iOS 7 a fost in general atat de pozitiv incat si-au luat libertatea sa nenoroceasca si OS X-ul. Pe de alta parte, era extrem de previzibila miscarea asta. Sunt fan al noilor functii integrate in Yosemite pentru telefoane si mesaje. In rest ? Meeh.
    iOS 8 e o dezamagire crunta. In afara de faptul ca pot sa raspund la notificari fara sa deschid aplicatia respectiva, nu pot sa cred ca nu exista niciun feature care sa ma dea pe spate. Imi aminteste de trecerea de la 5 la 6 - insesizabila. Ma asteptam la un dark theme, asa cum au pus pe Yosemite, dar nexam.
    Ultima parte, cea adresata developerilor, mi-a starnit interesul. App Bundle-urile o sa fie beton, la fel si faptul ca Touch ID o sa aiba suport si pentru noi aplicatii. Atat am inteles de acolo, in rest a fost chineza pentru mine. Noul limbaj de programare a parut sa impresioneze pe toata lumea.


    Pentru mine, evenimentul a fost sub asteptari. Sper totusi sa rupa normele cu hardware-ul spre toamna.

  10. #10 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Mie imi place tot, e super. Apple sunt cei mai tari! Daca voi v-ati schimbat, m-am schimbat si eu, na! Nu stiu de ce va plangeti de ios8, 7 era deja perfect, acum e si mai perfect. Mie imi plac functiile noi, sunt revolutionare!

    Glumesc. OSX are chestii care nu prea isi au rostul, dar le poti opri daca vrei, asa ca nu ma stresez. Cat despre ios, e incomplet de mult, acum deja isi sapa groapa.

  11. #11 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Ah, da, tot legat de iOS : cum Dumnezeu nu au fost in stare pana acum sa puna un nenorocit de buton in multitasking sa inchizi toate aplicatiile? Lipsesc cu desavarsire functii elementare. Tone de feature-uri fantoma, dar nimic util. E peste puterea mea de intelegere.

  12. #12 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mda...

    Mac OS, recunosc, are cateva lucruri care-mi plac (normal, majoritatea furate din alte parti, dar trecem peste).

    In schimb, iOS mi s-a parut cel mai praf de pana acum si cel mai mic update de pana acum, desi au introdus niste lucruri pe care nu creadeam ca le voi vedea vreodata de la Apple - instalare tastaturi 3rd party si (un mic pas, dar tot este) widgets-uri de la developeri.

    Pe partea de developing (desi se pare ca au avansat destul de mult, fata de SDK-ul actual), ma asteptam sa se partenerieze/cumpere/realizeze de la zero o interfata grafica, un fel de motor grafic (Unity, CryEngine, UnrealEngine) pentru a-i incuraja si pe cei care nu stiu programare, sa realzieze aplicatii fara a scrie o linie de cod. Dar nu s-a intamplat.

    Overall, sunt foarte dezamagit si tare-mi este ca in 2-3-4-5 ani, tot ce va ramane din Apple-ul lui Steve, va fi marketing si iar marketing. Johny Ive doarme si-si pierde din credibilitate.

  13. #13 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Attached Images Attached Images screen-shot-2014-06-02-23.32.14.png screen-shot-2014-06-02-23.29.50.png

  14. #14 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu mi-am expus opinia aici: http://www.consolegames.ro/forum/f11...-os-x-10-10-a/. Mie unul mi-a placut ce am vazut.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. F1 2014 By b615dub in forum Console Club
    Replies: 11 Last Post: 17-10-2014, 17:10
  2. Gamescom 2014 By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 89 Last Post: 17-08-2014, 18:17
  3. Evo 2014 By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 12 Last Post: 16-07-2014, 13:32
  4. E3 2014 By OlBlueEyes in forum Console Club
    Replies: 229 Last Post: 02-07-2014, 18:43

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts