Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 16 of 16

Thread: Modare = pierderea garantiei?

  1. #1 SP
    Junior Member N1ghtM@r3's Avatar

    Modare = pierderea garantiei?

    am si eu o intrebare, de curand mi-am cumparat un xbox 360 elite de pe gameshop, si as vrea sa-l modez soft, in caz ca o fac se pierde garantia?

  2. #2 SP
    Member richardm27's Avatar
    La ora actuala modarea soft duce la pierderea garantiei 100%.

  3. #3 SP
    Junior Member N1ghtM@r3's Avatar
    dc?? si daca apoi il demodez imi revine garantia?

  4. #4 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    In ultimul timp verifica daca a fost modata.

  5. #5 SP
    Junior Member N1ghtM@r3's Avatar
    si daca o demodez imi revine garantia?

  6. #6 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Comunica seria consolei la MS si asa pot verifica daca a fost vreodata modata.
    Nu cred ca-ti revine garantia.

  7. #7 SP
    Member Execitor's Avatar
    Prin modare iti asumi riscul de a pierde garantia, daca nu vrei sa iti asumi riscul nu o modezi . Firmele care ofera garantie comunica cu producatorul si isi dau seama daca consola a fost modata.

  8. #8 SP
    Member richardm27's Avatar
    Ideea e ca daca o modezi si joci numai offline si apoi revii la softul original asa mai ai sanse sa ramai cu garantia.

  9. #9 SP
    Member Snoopz's Avatar
    Nu mai bine lasi modarea ?te tine consola o multime de timp (fara ban ,daca iti da rrod ai garantie ,etc.) jocurile s-au ieftinit la greu,mai ales cele SH .

  10. #10 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Quote Originally Posted by richardm27 View Post
    Ideea e ca daca o modezi si joci numai offline si apoi revii la softul original asa mai ai sanse sa ramai cu garantia.
    Avand in vedere ca se verifica direct la MS ma indoiesc ca nu au cum sa isi dea seama, nu e vreun service de cartier totusi.

  11. #11 SP
    ديجي الأمطار DeeJay-RainY's Avatar
    Quote Originally Posted by muggs View Post
    Avand in vedere ca se verifica direct la MS ma indoiesc ca nu au cum sa isi dea seama, nu e vreun service de cartier totusi.
    Cum sa isi dea seama daca Jungle Flasher pune softul si il sterge pe cel vechi ?
    Nu cred ca are Drive-ul memorie ca sa inregistreze un log pe el.
    Deci modarea nu inseamna pierderea garantiei.(Parerea mea)

  12. #12 SP
    Junior Member Fallen's Avatar
    Daca o modezi si stai offline, sunt sanse mici sa pierzi garantia (asta daca nu a fost afectat sigiliul)
    Aia la microsoft verifica daca consola este banata dupa s/n ca sa ti-o refuze la garantie.

  13. #13 SP
    ديجي الأمطار DeeJay-RainY's Avatar
    Quote Originally Posted by Fallen View Post
    Daca o modezi si stai offline, sunt sanse mici sa pierzi garantia (asta daca nu a fost afectat sigiliul)
    Aia la microsoft verifica daca consola este banata dupa s/n ca sa ti-o refuze la garantie.
    A aparut LT-ul deci poti sa intrii si pe LIVE si sa nu primesti ban , asta din cele spuse de cei de la iXtreme.

  14. #14 SP
    Junior Member Fallen's Avatar
    Stiu.. dar.. merita sa te risti?
    Daca tot tii sa te joci pe live, nu ti-o mai modezi si iti cumperi originale. E mai sigur asa.

  15. #15 SP
    Member raptorscream's Avatar
    daca modezi se duce garantia, se rupe sigiliu de la dvd-rom (si cateodata ala de pe carcasa)

  16. #16 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Thread inutil.

    Daca desfaci un motor capsulat, pierzi garantia?
    Daca te apuci si iti desfaci televizorul sa il "modezi" (ii mai pui niste lampi), pierzi garantia?

    Evident ca o pierz, doar umbli in consola.
    Closed.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Modare consola By amstrad200 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 26-08-2011, 08:17
  2. Replies: 4 Last Post: 14-08-2010, 23:26

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts