Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 145 of 788 FirstFirst ... 45 95 135 143 144 145 146 147 155 195 245 645 ... LastLast
Results 2,881 to 2,900 of 15757

Thread: Clubul Xbox 360

  1. #2881 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Mai am ce face cu un DVD care are o zgarietura circulara?
    Am miscat consola in timp ce se invartea discul mai demult...cand am primit consola si nu stiam nimic despre ea.

  2. #2882 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Mask View Post
    Mai am ce face cu un DVD care are o zgarietura circulara?
    Am miscat consola in timp ce se invartea discul mai demult...cand am primit consola si nu stiam nimic despre ea.
    Da, s-a mai discutat această problemă cu ceva timp �n urmă. Dă un search...

  3. #2883 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Quote Originally Posted by Mask View Post
    Mai am ce face cu un DVD care are o zgarietura circulara?
    Am miscat consola in timp ce se invartea discul mai demult...cand am primit consola si nu stiam nimic despre ea.
    Si eu am la fel la un disk...aceiasi problema.Exista o solutie speciala pe net dar eu cred ca la o sgarietura circulara e frectie la picior de lemn.

  4. #2884 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Merge și la zg�rieturi circulare. La orice tip de zg�rieturi (știu despre ce vorbesc).

  5. #2885 SP
    Member momi's Avatar
    Quote Originally Posted by Mask View Post
    Mai am ce face cu un DVD care are o zgarietura circulara?
    Am miscat consola in timp ce se invartea discul mai demult...cand am primit consola si nu stiam nimic despre ea.
    depinde daca este afectata informatia stocata pe disc ....daca nu trecut de stratul protector va merge cu solutie pentru discuri...dar nu poti fi sigur decit daca incerci...eu am avut un astfel de disc si nu am avut ce sa i mai fac si nici macar nu era cercul complet dar era adinc ...zgiriat tot intro consola rasturnata...totusi daca este un joc pe care il joci pe live il poti folosi cu putin noroc....eu am avut gears of war si functiona pe live perfect cu toate ca nu mai puteam termina campania ....

  6. #2886 SP
    Junior Member cornel's Avatar
    salut am si o problema cu un cablu hdmi pana sa il folosesc adica cand foloseam componentul se vedea ok acum cand folosesc hdmi-ul se vede foarte inchis pe negru cablu nu e cel original microsoft e unul luat din domo , e belkin daca stie cineva care e problema si ma intereseaza si niste setari acolo la hdmi color space , reference levels ...

  7. #2887 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hai ca o iau si eu ca incepatoriii... se intampla ceva lately cu update-urile de Xbox Live... cu netul pt. Romania or something ? Inainte imi mergeau toate instant, acum si daca ma duc intr-un amarat de titlu pe Marketplace, si trebuie sa astept 1-2 minute pana imi apare lista de downloaduri si se activeaza butoanele. Also, a ajuns sa downloadeze 620MB in mai bine de jumatate de ora... ceea ce inainte nu se intampla. Am verificat, probleme cu netul nu sunt... or fi taiat peeringul ?

  8. #2888 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Eu personal nu am probleme de viteza si sunt pe UPC normal, nu metro. Am luat recent un demo si a mers cam in aceiasi parametrii. Poate e o problema de peer intre providerul tau (rds parca) si serverele lor...

  9. #2889 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Hai ca o iau si eu ca incepatoriii... se intampla ceva lately cu update-urile de Xbox Live... cu netul pt. Romania or something ? Inainte imi mergeau toate instant, acum si daca ma duc intr-un amarat de titlu pe Marketplace, si trebuie sa astept 1-2 minute pana imi apare lista de downloaduri si se activeaza butoanele. Also, a ajuns sa downloadeze 620MB in mai bine de jumatate de ora... ceea ce inainte nu se intampla. Am verificat, probleme cu netul nu sunt... or fi taiat peeringul ?
    Și eu am această problema de aproape două luni. Am �ncercat cu 3 provideri (Clicknet, UPC-Metro, RDS) și merge aiurea. Am lag �n meniuri...wtf?!

    ...pe live merge excelent (c�nd mă joc cu cineva) dar �n dashboard/marketplace....nebunie...meniuri blank.

    E de la ei* nu de la noi

    ei = microsoft, XBL, Bill Gates, Major Nelson, etc (cine se mai ocupă de marketplace). -
    e timpul să mai upgradeze serverele...

    Am �ncercat și cu mai multe marketplace-uri, same thing.

    US - LAG
    UK- LAG
    FR - LAG
    JP - LAG

    Merge oribil.

  10. #2890 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Si eu am aceiasi problema,de vreo 2-3 luni la fel ca voi,prima data a fost cand am vrut sa downloadez DEMO SKATE 2...
    Am conexiune de 6 MB/S-fibra optica----Airbites----merge de rupe ina lte parti,am luat ieri de pe PS STORE,Burn Zoombie Burn in mai putin de 20 sec.

  11. #2891 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Prima dată am crezut că e consola de vină (e din 2006) - old hardware and stuff...dar apoi m-am liniștit c�nd am văzut că așa merge și pe una nouă (mă rog...2008).

    Problema e că sunt niște nesimțiți. Și de la niște nesimțiți n-ai ce scoate. Mie-mi pare bine că vine tare din spate PS3-ul (chiar dacă n-am).

    360-ul a avut (atenție, a avut) un avantaj destul de mare, de care n-a știut să profite. Eu nu-s fanboy, eu zic ce simt și ce cred despre anumite lucruri...

    ...și eu cam așa văd treaba, acum:

    Microsoft X360 - (adică un haos total).
    Sony PS3 - (adică treaba merge bine)

    Nintendo Wii - (de Wii nu mă leg dar �mi place. El e cu exclusivitățile - și așa ceva e de apreciat, mereu.)

    Repet: Nu-s fanboy, Am pus m�na pe toate consolele (next gen - că despre ele vorbim acum) dar am ales drumul 360-ului.

    Chiar dacă-mi cumpăr la vară un PS3 sau un Wii...it's not the same thing. Alegerea am făcut-o - am mers pe m�na 360-ului. Așa cum generațiile trecute, de console, am mers pe m�na PS2-ului...respectiv PS1-ului.

    E ca �ntr-o căsnicie. Prima alegere contează. După aia...te desparți te re-căsătorești...alea-s prostii (it's not the same thing).

    Prima alegere contează, punct.

  12. #2892 SP
    Member collector's Avatar
    eu n-am nicio problema .. downloadez orice cu .. aprox 1mb/sec ,am rds. (si lag in multy am doar la gta 4 uneori)

  13. #2893 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pai hai sa incercam sa vedem, poate gasim un numitor comun la cei cu LAG. Clar providerul nu este, mai ales ca eu sunt pe RDS Fiberlink, altii pe Clicknet... Ma intreb daca nu cumva este din cauza faptului ca sta in spatele unui router ? Inainte de NXE aveam posibilitatea de a vedea NAT-ul... acum nu mai ti se spune nimic legat de asa ceva (inainte erau OPEN, MEDIUM si CLOSED daca nu ma insel - si stiu ca cel mai bine mergea cand era OPEN)... As vrea sa pot incerca pe direct, fara router, insa imi este aproape imposibil...

    RonanN1: poti incerca sa scoti X360-ul (ip-ul sau) in DMZ-ul din router ? Sa vedem daca e vre-o diferenta...

  14. #2894 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Problema vine de la spatiul pe HDD. Ceea ce este o mare tampenie. Am observat ca daca imi las cel putin 20-25GB liberi pe HDD, totul merge perfect. Cum coboara spatiul liber sub acea cota, totul o ia razna.

  15. #2895 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Deci eu care am doar 20GB,singura mea solutie e sa i-au un hdd de 120 gb si sa il fac de 360 ca eu nu dau 300-400 ron pe unul original.
    Am si eu model tot din 2006 dar nu cred ca are vreo legatura.

  16. #2896 SP
    Member Atrium's Avatar
    Si eu am aceleasi probleme in Marketplace. O data am crezut ca a dat in freeze consola. Deja ma asteptam la RROD
    Totusi pe live merge foarte bine. Ce-i drept m-am jucat doar HAWX, si mergea bine.

    P.S. Provider-ul meu este Clicknet deci sunt in spatele unui router.

  17. #2897 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    MonkY, am �ncercat fără DMZ, same thing... (ba uneori primesc mesaje ciudate la Gears of War 2 atunci c�nd vreau să caut un meci).

    Totuți Dj Mo zice ceva - eu unul am aproape 100 de MB liberi...(se rezolvă c�t de repede și treaba asta că-mi schimb HDD-ul de 20 cu unul de 120). Era faza aia cu clean cache (apoi eu pot să-i tot dau).

    Ceilalți, cum stați cu spațiul?
    Attached Images Attached Images .gif

  18. #2898 SP
    Member Atrium's Avatar
    Eu am liberi 11.4GB.

  19. #2899 SP
    Manager paul's Avatar
    Clean cache-ul HDDului - mai exact ce sterge ?

  20. #2900 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Subscriu si eu cu exact aceeasi problema..a aparut clar dupa NXE , downloadul in schimb imi merge impecabil , nu am nici un fel de problema , singura chestie e cu "lag-ul" din meniuri..

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  3. Clubul Xbox One By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 7883 Last Post: 15-06-2023, 20:45
  4. Clubul Xbox By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 128 Last Post: 12-06-2023, 22:57
  5. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts