Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 6 of 6

Thread: Don�t use unauthorized Xbox 360 Storage Devices

  1. #1 SP
    Junior Member vlad2006's Avatar

    Don�t use unauthorized Xbox 360 Storage Devices

    in curand cu noul update de dashboard

    http://www.majornelson.com/archive/2...e-devices.aspx

    s-ar putea sa nu mai putem folosi hdd-urile care nu sunt vandute de microsoft. banarea pentru jocuri piratate o inteleg, dar aici e vorba de lacomie. dai bani pe consola, dai pe jocuri, dar vrei sa faci economie la un hdd mult suparaevaluat....microsoft te rasplateste din plin.

  2. #2 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    adica ?

  3. #3 SP
    Junior Member vlad2006's Avatar
    adica daca folosesti hdd-uri care nu sunt vandute de microsoft ai toate sansele sa pierzi datele de pe el. hdd vandut de microsoft la 120gb e mult mai scump decat ce gasesti pe forumuri/ebay/okazii. acum ms vrea sa permita utilizarea doar a hdd vandut de el.

    poate acum nu mai e cazul pentru ca pretul la elite/pro e rezonabil, dar mai demult era mai ieftin sa iei arcade+hdd 120gb de pe ebay decat hdd de 20gb de la ms.

  4. #4 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    "When Preview Program members start receiving the Xbox 360 system update next week, one of the changes is that unauthorized Memory Units will no longer work with the Xbox 360. "

    daca nu ai citi printre randuri se refera la MEMORY UNIT-uri in speta chinezariile care din ce am citit ajuta la masluirea de achieve-uri etc

    HDD-ul nu are nimic deosebit. este un hard de laptop sata cu un FW modificat.

    hai sa nu tragem concluzii pripite si sa vedem cand toata lumea va avea update-ul next week

  5. #5 SP
    Junior Member vlad2006's Avatar
    eu credeam ca se refera si la manevra asta cu hdd wd : Upgrade Your Xbox 360's Hard Drive on the Cheap - PC World

    mai e putin si ne lamurim.

  6. #6 SP
    Member psicho1986's Avatar
    M-am interesat si eu de noul update si se pare ca doar memory cardurile sunt efectate, cele neoriginale, eu am arcade jasper cu memorie interna si chiar eram in cautare de hdd cand am auzit prima data de asta, dar se pare ca microsoft toleareaza momentan upgrade-urile de hdd, pentru ce SONY ofera optiunea asta la PS3 fara ilegalitati si din noile cifre de vanzari PS3 este lider de piata in toamna asta, deci ar cam trebuie sa ne astepta la mai putin lacomie de la MS daca vor sa ramana in joc.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Power/Rangers: Unauthorized & Hardcore (Short Movie Clip) By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 2 Last Post: 04-03-2015, 20:45
  2. Replies: 5 Last Post: 02-01-2014, 18:24
  3. Replies: 0 Last Post: 23-07-2011, 10:25
  4. The ballad of.......? Use your imagination! By Rasko in forum Console Club
    Replies: 14 Last Post: 18-08-2009, 13:25

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts