Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 16 of 16

Thread: Jocuri exclusive Xbox 360

  1. #1 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar

    Jocuri exclusive Xbox 360

    Salut!
    De cateva saptamani am intrat si eu in lumea consolistilor prin achizitionarea unui Ps3.
    M-ar batea gandul sa achizitionez si un xbox si m-am gandit sa va intreb de ce as face-o!

    ce jocuri exclusive xbox sunt? alte opinii pro xbox?

    si nu ma gandesc la modare, vorbesc doar de jocuri originale

  2. #2 SP
    Member kane86's Avatar
    In primul rand Mass Effect 1,2 (zic eu cel mai bun joc exclusiv Xbox360). Halo 3, ODST sau Gears of War 1,2 sunt niste shootere de exceptie (si cu povesti foarte bune). Forza 3 e unul dintre cele mai bune simulatoare de masini (daca nu cel mai bun). Va mai aparea Alan Wake, Halo Reach, Natal etc. Din cate am inteles de la cei care au si PS3 si Xbox360 serviciul Live ar fi mai bun decat PSN.

    Oricum parerea mea e ca se merita sa ai ambele console. Eu vreau sa imi iau neaparat PS3. Dupa analiza proprie am ajuns la concluzia ca exclusivitatile de pe ambele console sunt in topul jocurilor si de obicei sunt peste cele multiplatforma (inafara de cateva gen seriile GTA, COD, Fifa, AC).

  3. #3 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    errr, mass effect-urile le am luate pe pc.
    nu sunt nicidecum exclusivitati.

  4. #4 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar

  5. #5 SP
    Member kane86's Avatar
    Quote Originally Posted by SirAndrew View Post
    errr, mass effect-urile le am luate pe pc.
    nu sunt nicidecum exclusivitati.
    Atunci joaca-le si pe PS3. Parca era vorba de console...

  6. #6 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Quote Originally Posted by kane86 View Post
    Atunci joaca-le si pe PS3. Parca era vorba de console...

    Se pare ca nu ai inteles ce a intrebat

    On topic: Se merita xbox pt urmatoarele jocuri : Seria Halo ,Gears of War,Lost Odisey,Fable,Blue Dragon,Slinter Cell,Alan Wake,Crackdown etc.Iti zic ca se merita sa ai si PS3 si XBOX daca iti permiti sa iei jocuri pentru ambele platforme

    Pro Xbox -Xbox Live care este superior PSN .
    -Unele jocuri multyplatform sunt mai bine facute pe xbox

  7. #7 SP
    Banned Spike20's Avatar
    Nu ai zis de cel mai bun racing simulator de pe piata Forza 3 si de cel mai bun gamepad cel de xbox.
    Si jocurile multiplatform care sunt mai de calitate pe xbox 360 fiindca sunt facute pe aceasta platforma apoi portate pe ps3

  8. #8 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    da, pt forza 3 m-ar fi tentat...

    noob questions:
    g25 e compatibil cu xbox?
    conexiunea la net se poate face si wireless?

  9. #9 SP
    Junior Member BlkHrt's Avatar
    Probabil o sa se uite multa lume urat la mine, dar personal consider ca Halo si Fable sunt niste jocuri slabe raportat la topul genurilor din care fac parte. Gears e foarte tare pe felia lui (hell, practic si-a creat propria felie), dar 2-ul mi s-a parut "eh". Crackdown si Too Human n-am jucat, PGR e dragut... raman Forza si Awake, pe ultimul cel putin eu il astept cu sufletul la gura. Overall PS3-ul are exclusivitati mai tari, asta fiind parerea unui posesor de pc si xbox.

    Deci strict legat de jocuri, nu stiu cat de tare te-ar putea tenta. In schimb daca mutam discutia spre alte locuri... mie spre ex imi plac mult mai mult controllerul, interfata si experienta online pe care ti-o ofera xboxul. Iar Natal chiar ar putea sa fie tare.

    G25 nu e compatibil, conexiune wireless daca iti cumperi adaptor separat

  10. #10 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    In primul rand, din ce s-a mentionat aici doar urmatoarele jocuri sunt exclusive: Gears of War 2, Fable 2&3, Forza 2&3, PGR 3&4, Crackdown, Alan Wake, Halo.

    Quote Originally Posted by Spike20 View Post
    Nu ai zis de cel mai bun racing simulator de pe piata Forza 3 si de cel mai bun gamepad cel de xbox.
    Si jocurile multiplatform care sunt mai de calitate pe xbox 360 fiindca sunt facute pe aceasta platforma apoi portate pe ps3
    Sa fim seriosi, Forza 3 e cel mai bun simulator de pe X360, poate de pe console, dar este sub simulatoarele de pe PC.

  11. #11 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Sa fim seriosi, Forza 3 e cel mai bun simulator de pe X360, poate de pe console, dar este sub simulatoarele de pe PC.
    De dragul contradictiei, al precizarii si al offtopicului, Forza (2,3) nu este cel mai bun simulator auto de pe Xbox 360. Race Pro are aceasta onoare.
    Oricum, daca esti un fan al jocurilor cu masini iti trebuie neaparat Forza Motorsport.

    Alegerea n-ar trebui s-o faci in functie de exclusivitati. SirAndrew, mai bine gandeste-te un pic ce fel de jocuri iti plac tie, ce jocuri vrei sa joci pe console. Apoi te uiti pe ce platforme sunt disponibile si faci o alegere. Jocurile conteaza, nu brandul.

  12. #12 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    De dragul contradictiei, al precizarii si al offtopicului, Forza (2,3) nu este cel mai bun simulator auto de pe Xbox 360. Race Pro are aceasta onoare.
    Nu cred ca va fi detronat la simulare, de vreun alt joc. Si nu ma refer numai la 360, ci la toate consolele. Cu toate bug-urile lui la partea de salvare, jocul asta este cel mai bun simulator pe console. In Forza/GT, traseele parca sunt abia asfaltate. Comportamentul masinilor se apropie de ce trebuie sa fie, dar nu ca in RacePro.

  13. #13 SP
    Member Sanjuro's Avatar
    Cat timp majoritatea jocurilor disponibile pe Xbox apar si pe PC, alegerea consolistica recomandata este intre PlayStation si Nintendo ceva, iar tu ai facut-o deja. Nu ai ce gasi in gradina MicroSoft care sa inspire "altceva", eventual poti cumpara consola daca te-ai saturat sa te joci aceleasi titluri la birou.

  14. #14 SP
    Member digitalhater's Avatar
    nu vreau sa-mi sara nimeni in cap dar HALO dupa parerea mea, e cel mai over rated game din istoria tuturor jocurilor. Nu doar prost, foarte prost as putea spune. Te impusti cu niste arme de rahat cu niste monstruleti de rahat. Ma rog, parerea mea.

    Eu unu te-as sfatui sa-ti iei si xbox pentru:

    Gears of War 1,2,
    Forza 3
    Mass Effect 1,2
    in curand:

    Alan Wake si Splinter Cell Conviction.

  15. #15 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Sunt exclusive de fiecare parte, cel mai reprezentativ e Halo3 pt XBOX si Uncharted 1 si 2 pt PS3. Ideal ar fi sa-ti iei ambele console, daca esti gamer impatimit, mai ales ca gasesti ieftin XBOX 360 Arcade - am vazut aici noi, sigilate la 600 lei. Un PS3 il scoti la 900-1000 lei tot nou, sigilat. Sau te poti axa cu acelasi buget pe o singura consola "tare", gen XBOX Super Elite 250 GB sau PS3 250 GB cu un joc nou.

    Momentan eu am XBOX 360 si, desi nu-l folosesc decat foarte rar, ma tenteaza rau un PS3 pt Uncharted si alte joculete, dar si pt BluRay. PSN am tot auzit ca ar fi mai slab ca si XBOX Live, insa XBOX Live costa (in versiunea Gold, care e necesara pt multiplayer). Sunt plusuri si minusuri de fiecare parte, daca ai deja PS3 si vrei XBOX nu e complicat, ia-ti un arcade ieftin si daca-ti place consola si jocurile o upgradezi mai tarziu, ii iei hard disc, poate un alt controller, etc.

  16. #16 SP
    Junior Member myriad's Avatar
    Eu am mers pe Xbox360 pentru Fable 2 in principiu + craving-ul de Mass Effect 1 si 2 (am placa integrata pe notebook) A..si pentru Natal-ul din iarna...Desi nu ma astept sa stie sa faca tot ce e in trailer-ul oficial

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 102 Last Post: 26-08-2014, 15:08
  2. Replies: 0 Last Post: 06-07-2011, 08:46
  3. Replies: 10 Last Post: 19-07-2010, 19:48

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts