Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 21 to 40 of 154

Thread: Call of Duty World at War

  1. #21 SP
    Member zNowkid's Avatar
    only solo.they are to fast .

  2. #22 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    La cele de co-op ma bag si eu..imediat ce imi vine jocul de la GameShop.

  3. #23 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    La cele de co-op ma bag si eu..imediat ce imi vine jocul de la GameShop.
    Trebuie sa ma ajuti sa trec de wave 11 la Zombie.. Astia de pe Live mor toti si ma trezesc singur cu 100 de zombie. Normal ca nu pot sa le dau revive si sa si supravietuiesc.
    Cand il primesti?

  4. #24 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...cum e �n comparație cu Horde@Gears 2? �ntreb deoarece la Gears 2 am trecut singur toate 50 de valuri, dar din ce zice Raskolnikov@CoD 5...cu 100 de zombies...? cam mulți.

    Detalii please că p�nă-mi ajunge jocul...

  5. #25 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Lasa Rasko ca le trecem noi ce naiba? Facem o echipa ca in vremurile bune si omoram zombie cat pt toata viata .

  6. #26 SP
    Member DUMYMIX's Avatar
    Da..'vremurile bune'....bine zis 'Darkule' (fata intunecata a 'codului'...hahahahaa)..lasa ca vor reveni
    in forta acele vremuri...ideea este sa fim online.....restul e placere..

  7. #27 SP
    Member zNowkid's Avatar
    if is zombie mod i'm in.am ajuns pana la wave 13.

  8. #28 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Saptamana viitoare il primesc si eu

  9. #29 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    Ma bag si eu cand imi soseste. Ma intereseaza in special zombie mod-ul si misiunile co-op

  10. #30 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Aseara am jucat Zombie Mode cu niste americani foarte foarte buni. Am ajuns la nivelul 19, dar din pacate de acolo a fost aproape imposibil sa trecem.

  11. #31 SP
    Member Sanjuro's Avatar
    Mda, �mi permit să-mi dau și eu cu părerea deși l-am jucat pe PC. A aterizat direct pe locul 2 �n topul meu CoD, după CoD 1. �i dau și eu dreptate lui Raskolnikov că este peste Modern Warfare, nu numai prin intensitate și veridicitate, dar și vizual.
    �mi pare rău că nu pot juca multi cu voi, dar asta este...fiecare cu opțiunile lui.

  12. #32 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    L-am terminat si eu azi (pe Recruit, urmeaza pe Veteran) si desi vizual si poate un pic mai intens, CoD4 mi-a placut mai mult prin acel sentiment de nou, de o schimbare radicala. But that's just me.

  13. #33 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Dark, imi scriai aseara ca nu prea te-a prins povestea din World at War, ca nu ai avut acel sentiment de obiectiv, de asasinare a cuiva cum l-ai avut in Modern Warfare. Te contrazic: povestea este foarte puternica si in World at War. Intr-adevar nu ai obiective foarte clare in ceea ce priveste stiu eu ce teroristi sau generali nemti, dar este povestea de supravietuire a unor simpli soldati. Pentru majoritatea celor implicati in aceasta apocalipsa mondiala a fost o incercare crunta de a-si salva pielea si de a supravietui. Prin acest aspect mi se pare ca World at War este inovativ si aduce suflul acela de nou.
    Luptele crunte prezentate in aceasta epopee a razboiului sunt despre un singur lucru: supravietuire!

  14. #34 SP
    Member Sanjuro's Avatar
    Asasinarea generalului Amsel, eliminarea sniper-ului neamț, măcelărirea soldaților ruși/germani lipsiți de apărare, respingerea unui asalt din toate direcțiile asupra ta at�t prin junglă, c�t și �n aer/apă sunt c�teva din momentele ce s-au petrecut cu adevărat cu care seria a revenit la scara mare ce fusese abandonată �n Modern Warfare, scara Call of Duty aș putea spune.
    Modern Warfare a fost alt joc, cu o poveste de film serie B din care n-au cum să lipsească teroriști, arme nucleare, forță de luptă restr�nsă foarte bine pregătită care rade tot �n calea ei, binecunoscutul accent al personajului negativ, o istorie personală �ntre the good guy și the bad guy. Chestia care a făcut din CoD 4 un produs de preferat a fost folosirea armelor actuale, care sunt, cum e și normal, foarte cool.

    Din partea CoD nu mă aștept să revină la WW2, noroc că seria Brothers in Arms mai are multe povești de spus.

  15. #35 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Dark, imi scriai aseara ca nu prea te-a prins povestea din World at War, ca nu ai avut acel sentiment de obiectiv, de asasinare a cuiva cum l-ai avut in Modern Warfare. Te contrazic: povestea este foarte puternica si in World at War. Intr-adevar nu ai obiective foarte clare in ceea ce priveste stiu eu ce teroristi sau generali nemti, dar este povestea de supravietuire a unor simpli soldati. Pentru majoritatea celor implicati in aceasta apocalipsa mondiala a fost o incercare crunta de a-si salva pielea si de a supravietui. Prin acest aspect mi se pare ca World at War este inovativ si aduce suflul acela de nou.
    Luptele crunte prezentate in aceasta epopee a razboiului sunt despre un singur lucru: supravietuire!
    Acel sentiment adevarat de razboi in care oamenii mor, prietenii iti mor mi se pare mult mai bine transmis de seria Brothers in Arms in care cu adevarat pui suflet. Si sincer (pe cat posibil) m-am atasat mai mult de personajele din MW decat de acestea din WaW.

    Cat despre ce zice Sanjuro trebuie sa recunosc ca WaW este mult mai grandios, mai epic decat MW: iti da un sentiment de razboi la o scara adevarata, dar simti ca nu poti pune suflet in el.

    Oricum o sa-l termin si pe Veteran si o sa revin .

  16. #36 SP
    Member makiaveliproject's Avatar
    hai baietzi tati pe live MakiaveliProJct.

  17. #37 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by bobo1st View Post
    hai baietzi tati pe live MakiaveliProJct.
    Post of the month!

  18. #38 SP
    Diesel k1du's Avatar
    Nu mi se pare ca COD 5 e greu pe veteran.E adevarat, ramai blocat la doua misiuni poate 3 da nu e asa de greu cum zic altii. L-am terminat de 2 ori(odata pe Hardened si o data pe Veteran ), acu` il joc a 3 oara.

  19. #39 SP
    Member Axeaxel's Avatar
    Back in business
    Cu toate ca nici nu l-am bagat in consola de cand mi-a venit, va astept online "ca pe vremurile bune"

  20. #40 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    azi am ajuns cu varul meu la cod5 in zombie mode pana la stagiu 20 lejer numai cu ray-gun.tot secretu e sa iti pice la noroc si dupe te duci exact in locul unde iti iei grandae si trageti pe rand,cand unu incarca intra al doilea si trage.puetam ajunge pana in stagiu ~25 dar am vazut o bomba si cand sa ma duc inspre ea(era la 30cm de mine) am fost omorat.poate face cineva cu mine un cod5zombie pe live

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast

Similar Threads

  1. Call of Duty: World at War By istrategie in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 587 Last Post: 19-06-2010, 20:48
  2. Call of Duty: World at War Videos By Bobby in forum Videos
    Replies: 37 Last Post: 08-08-2009, 11:34
  3. Call of Duty World at War Trophies By istrategie in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 20-10-2008, 21:54

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts