Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 47

Thread: Conectare Xbox Live

  1. #1 SP
    Member Zaktan's Avatar

    Conectare Xbox Live

    Buna Ziua,ma numesc Yoshimitsu si sunt din Tekken
    As vrea sa ma conectez la Xbox Live.
    Ma poate ajuta cineva.
    Am internet de la RDS,ceea ce inseaamna ca am IP dinamic.
    Va rog Frumos un raspuns.MS anticipat.

  2. #2 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar
    pai poti sa te conectezi cu id de UK,fiind in Romania acum,nu suntem trecuti in lista...folosesti o adresa de acolo
    cauti un cod postal din uk,
    sau poti folosi america,eu pe USA am facut contul..cod postal de acolo si o adresa de acolo

  3. #3 SP
    Member Zaktan's Avatar
    Quote Originally Posted by sekhemet View Post
    pai poti sa te conectezi cu id de UK,fiind in Romania acum,nu suntem trecuti in lista...folosesti o adresa de acolo
    cauti un cod postal din uk,
    sau poti folosi america,eu pe USA am facut contul..cod postal de acolo si o adresa de acolo
    Aia am facut si oricum dak ii ceva mai fac un cont nou,dar pe mine ma intereseaza cum,ce tre sa am,cum tre sa setez xboxu etc...

  4. #4 SP
    Member ciypriyan's Avatar
    la mine nu merge , tot RDS , pun user si parola , si degeaba .

  5. #5 SP
    Diesel k1du's Avatar
    exista riscul sami pierd G dak ma conectez pt prima oara la live?

  6. #6 SP
    Member zempty's Avatar
    Te duci la network settings pe urma dai Edit setings , iar apoi apesi pe RB si te duce la Additional settings , acolo ai PPOE settings si iti treci la user si parola , useru si parola din contractul cu cei de la RDS

    Mie imi merge perfect

  7. #7 SP
    Member Zaktan's Avatar
    Quote Originally Posted by zempty View Post
    Te duci la network settings pe urma dai Edit setings , iar apoi apesi pe RB si te duce la Additional settings , acolo ai PPOE settings si iti treci la user si parola , useru si parola din contractul cu cei de la RDS

    Mie imi merge perfect
    Si u tot pe RDS?
    Si eu am facut cum ai spus u dar da eroare la IP

  8. #8 SP
    Junior Member beddei's Avatar
    dap si mie tot la fel need help! se mai afla cineva in sit asta xobs 360 pro.. si .. nici makr nu pot sa ma conectez la xbox silver

  9. #9 SP
    Junior Member maulica's Avatar
    Eu am tot la fel net de la RDS, dar imi merge daca bag direct cablu in consola cu ....user parola etc...
    problema mea este ca am 2 placi de retea pe calc si vreau sa conectez Xbox-ul pe una din ele dar nu stiu ce setari sa fac....

  10. #10 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by maulica View Post
    Eu am tot la fel net de la RDS, dar imi merge daca bag direct cablu in consola cu ....user parola etc...
    problema mea este ca am 2 placi de retea pe calc si vreau sa conectez Xbox-ul pe una din ele dar nu stiu ce setari sa fac....
    Uite aici maulica: Xbox.com | Connect to Xbox Live - Windows ICS Connection for Xbox 360

  11. #11 SP
    Junior Member maulica's Avatar
    mersi MonkY o sa mai incerc inca odata(cam asa incercasem si eu inainte) poate totusi graseam eu undeva......
    Sau au astia de la RDS ceva restrictii.

  12. #12 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu au cum sa te restrictioneze cu ICS, pentru simplul motiv ca doar o placa de retea iese pe net (cealalta facand bridge cu ea). Iar daca cu acea placa de retea tu poti iesi pe net, ar trebui sa fie ok. Verifica si ce IP ii da placii de retea pe care ai legat Xbox 360-ul. Ar trebui sa fie 192.168.0.1 or so. Si vezi si pe Xbox 360 ce setari ai... bafta !

  13. #13 SP
    Junior Member beddei's Avatar
    stati sa inteleg si eu bine.. pot sau nu sa-mi conectez consola direct la net (cand am incercat varianta cu user si parola.. mi-a dat eroare la ip... fara sa mai fac legatura cu pc-ul.. si daca fac legatura cu pc-ul am nevoie de 2 placi de retea, nu? mc anticipat

  14. #14 SP
    Junior Member maulica's Avatar
    pai pot sa conectezi direct cu cablu pe care ai net (dar in advanced settings pui username si password) sau poti sa iti folosesti PC ca pe un router dar ai nevoie de 2 placi de retea....
    @MonkY mersi mult am reusit pana la urma ..

  15. #15 SP
    Junior Member ady27tdi's Avatar
    Si eu tot asa bag user si parola de la Rds si da Ip Failed , iar daca nu bag alea imi da la Dns failed

  16. #16 SP
    Admin MonkY's Avatar
    ady27tdi: in functie de provider, vei avea sau nu acces la internet. Majoritatea verifica dupa MAC. In acest caz, cloneaza MAC-ul consolei, sa fie acelasi cu cel al calculatorului, altfel nu-ti va da voie providerul...

  17. #17 SP
    Junior Member beddei's Avatar
    woww... slow down there slick... in termeni pentru persoanele atehnice.. se poate? :-D cum clonez.. acest.. enigmatic.. MAC? ce ar trebuii sa facem k sa rezolvam problema

  18. #18 SP
    Member Zaktan's Avatar
    vorba lui beddei ,cum aflam acel enigmatic MAC?

  19. #19 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by yoshimitsu View Post
    vorba lui beddei ,cum aflam acel enigmatic MAC?
    start -> run -> cmd -> ipconfig -all

    sau

    clic dreapta -> properties pe "my network places" (sau "network" cum i-o zice in vista) -> clic dreapta pe conexiune -> status -> details

  20. #20 SP
    Junior Member maulica's Avatar
    Pai cel mai simplu cred ca este comanda "ipconfig/all" in cmd si macul e cel de la physical address
    ------Start,Run,cmd,ipconfig/all-----

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Conectare la Xbox Live By thegreath223 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 10 Last Post: 11-02-2014, 13:24
  2. Problema conectare Xbox Live By AlexAlexT1 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 5 Last Post: 07-07-2013, 10:56
  3. Conectare Xbox live By sherban1988 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 107 Last Post: 27-05-2013, 03:22
  4. Problema conectare live! Ajutor ! By IRRODGAMER in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 2 Last Post: 16-08-2012, 09:05
  5. Conectare la Xbox live pe wireless By petredragos in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 1 Last Post: 26-09-2008, 21:45

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts