Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 24

Thread: Devil May Cry 4

  1. #1 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

    Post Devil May Cry 4

    A reușit să treacă cineva de Bloody Palace cu Rank S?

    Deci pentru mine e imposibil...

    Am tot cu Rank S, fiecare mod de joc terminat, tot frumos (de anul trecut le-am adunat �ncet, �ncet misiune cu misiune) și nu pot să trec de Bloody Palace cu Rank S - Mereu termin cu A...ca un...

    Ultimul Achievement de care am nevoie...

    King of the Palace
    This is a secret achievement. You must unlock this achievement to find out more about it.
    -adică să termin Bloody Palace cu rank S

    Sunt foarte dezamagit...de mine - casual gamer prost, gata sunt un terminat...s-a terminat!

  2. #2 SP
    Member Sanjuro's Avatar
    Felicitări! Thread-ul anului stabilit �ncă din 3 ianuarie!

  3. #3 SP
    Diesel k1du's Avatar
    Vai RonanN1.....mori pentru un achievement?

  4. #4 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by k1du View Post
    Vai RonanN1.....mori pentru un achievement?
    Tu nu vezi jocurile prin ochii mei și nici nu șimți pentru ele ce simt eu. N-ai de unde să știi ce simt atunci c�nd mă dezamăgește un joc sau c�nd mă dezamăgesc eu pe mine c�nd ma joc...

    Crezi că-mi pasă de scor? Pentru mine conteaza un joc terminat pixel cu pixel (sau cum vrea să-i spună fiecare)...nu un speed run de zece minute și gata...

    �ncă de mic, de la 5 ani, de c�nd am avut prima consolă �mi puneam tot felul de idei �n cap...să �ncerc să termin nivelul/stagiul fără să fiu atins de gloanțe sau fără să folosesc tot felu' de arme speciale, etc.

    Așa m-am obisnuit și așa mă joc �n continuare (asta-i cultura mea de gamer). Atunci c�nd nu pot face ceva (să trec de un anumit boss, etc) n-am somn, n-am poftă de m�ncare, mă doare capul, mi-e rau...

    Cine mă cunoaște poate confirma lucrul acesta...(păcat că nu sunt aici...).

    La Soul Blade (prinul joc din seria Soul) mulți mi-au zis că-s nebun că nu se poate juca cu Nightmare și le-am demonstrat că se poate...

    Sau c�teva jocuri din seria Resident Evil trecute fără să folosesc herbs sau med spray...

    ...etc.

    Păcat...

    Niciodată, această piesă, nu va c�nta pe 360-ul meu...(piesa de la Bloody Palace - Rank S)



    *p.s.

    Și poza cu toate rank-urile, să vedeți că eu nu mint.
    Attached Images Attached Images 1231022439145_005.jpg

  5. #5 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    si?ai reusit?asa cum zici tu ca iti placea sa temrini fiecare stagiu fara sa fi atins..etc asa mi-a placut mie la hitman sa il termin fara sa omor niciun om(inafara de tzinta)

  6. #6 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by teodor15 View Post
    si?ai reusit?
    Nu. Și niciodată n-am să reușesc.

  7. #7 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Nu. Și niciodată n-am să reușesc.
    mai incearca... asa spuneai si de VPN

  8. #8 SP
    Member Sanjuro's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Nu. Și niciodată n-am să reușesc.
    Atunci, poate a sosit momentul să stingi consola și calculatorul și să ieși din casă.

  9. #9 SP
    Member Xristina's Avatar
    Ok First off...WOW...eu nu as fi avut rabdare sa imi dedic atata timp lui DMC IV, din motive evidente. Second off dude chill, nu esti un gamer mai prost ca nu reusesti sa termini un joc pe dificultatea X sau ca nu ai folosit feature-ul Y, sunt altii care se bat cu pumnul in piept ca sunt mahari bad gameri si nu stiu decat sa dea skip cand apare un cutscene, considerand filmuletul stupid. Third off, poate faci caterinca, poate nu, nu te cunosc, but seriously act like a man and stop whining about trivial things. Dar ma rog cultura de gamer nu iti permite.

  10. #10 SP
    Member Nightfly's Avatar
    Parerea mea e ca jocurile ar trebui sa te relaxeze nu sa te enerveze... Merita sa mai incerci doar daca nu te enervezi din cauza asta daca nu, joaca alt joc si gata

  11. #11 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Sanjuro View Post
    Atunci, poate a sosit momentul să stingi consola și calculatorul și să ieși din casă.
    Păi ies

    - uite ce mai fac �n timpul liber


    Și nu sting nimic că urmează Ninja Gaiden II 1250/1250 după care mai dau c�teva run-uri la bloody palace...

    Oricum...sunt unele faze la care dacă nu scoți SSS n-ai șanse la RAnk S Final. Cea mai mare problemă este D-pad-ul controller-ului 360. Cu Nero e oki că n-ai stiluri, e oki dacă vrei să faci un run prin 101 Nivele dar...cu Dante...e crimă! Tot trebuie să schimbi stilurile...și de ratezi timing-ul e gata...

    Așa se joacă Bloody Palace -


    �n dreapta e tot - cap coadă - Rank S


    -durează ~ 3 ore să-l treci tot

    -primele 50/60 de etaje sunt floare la ureche...apoi �ncepe distracția cu hang time-ul și stilurile...



    *p.s.

    Xristina, nice avatar

  12. #12 SP
    Member Xristina's Avatar
    So your one of those gamers caruia ii place sa aiba cel mai mare scor

    Humor me, pe o scara de la 1-10 cat i-ai da, in mod obiectiv lui DMC IV?

  13. #13 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...hmmm. Grea decizie

    Lipsa DLC-urilor la Devil May Cry 4 mă face să cred că a fost uitat. Nici măcar un update...(să rezolve problema cu lock on-ul). Și c�nd zic DLC nu mă refer la miciuni �n plus sau la dificultate extra...mă refer la costume...la muzică...la costum design (la arme de ex.), etc...

    Varianta japoneză a jocului NTSC-J are un DLC cu 4 piese...sunt de vis.

    Singurul lucru care se auto-costumizează (ca să zic așa) - Pruteanu - este Start Menu. După ce deblochezi Demon Invasion sau Light from the Demon Blade ai parte de c�teva wallpaper-uri superbe, frumos ilustrate...

    + c�teva secrete in-game and after...

    I love sad games (and sad things)

    - Nota 9.7

  14. #14 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    In primul video nu a facut rank S la toate, a avut si un A pe la minutul 6 pe undeva
    A cam inceput sa imi placa jocu, poate o sa il incerc si eu Imi place la nebunie cand scoate "bazooka" aia din buzunar

  15. #15 SP
    Member Xristina's Avatar
    Ok din nota, esti fan boy

    Eu am jucat DMC III un pic si i worshiped the game prin atitudine pe care o avea Dante, dificultate jocului pe normal si nu in ultimul rand povestea abordata, pacat ca la vremea aceea nu am putut sa il duc la capat, insa am ramas placut impresionata si am asteptat cu sufletul la gura urmatorul joc. However in DMC IV am simtit ca ma uit la o telenovela, poveste lacrimogena, superficiala. L-a salvat grafica si gamerii mainstream care nu au auzit in viata lor de Dante si au luat ca atare jocul, fiind de sine stator fara prea multe legaturi catre titlurile precedente.

    So nota mea ar fi intre 7 - 8. Mai mult de 8 nici nu ma gandesc sa ii dau.

    LE : Avatarul este din DMC IV pentru ca imi place foarte mult cum arata Lady, sexy but smart.

  16. #16 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by GeOKeR View Post
    In primul video nu a facut rank S la toate, a avut si un A pe la minutul 6 pe undeva
    Trebuie să ai Rank S la final (101 etaje). Ce are el acolo la sf�rșitul rundei, acele puncte, se numesc stylish points și se calculeaza �n funcție de diversitatea atacurilor. Nu toate etajele au inamici puternici pe care să poți face stylish points (SSS)...dar e bine să scoțic�t mai multe (nu m-am uitat la toate clipurile, dar sunt sigur că a recuperat).

    Imi place la nebunie cand scoate "bazooka" aia din buzunar
    ...hehe. Aia se numește Pandora box și...ascunde multe secrete

    Xristina, am jucat și celelalte jocuri din serie și mi-au plăcut la fel de mult (�ncă de atunci colecționez S Rank-uri - sau ba nu! �ncă de pe vremea primului Dino Crisis și apoi Resident Evil). Oricum pe mine nu mă interesează grafica...mă intresză mișcarea �n joc. Degeaba are un joc grafică 10++ dacă are un control mega-gay de care te sc�rbești imediat.

    Dante mereu a fost un trickster...și-mi place atitudinea lui. (eu nu-s așa dar tot �mi place).

    *p.s.

    Nu ți-ar plăcea un DLC la Devil May Cry 4, �n care să poți juca cu Lady din perspectiva ei? - Și să ai parte de un duel cu Dante, ca �n cutscene-urile din Devil May Cry 3: Dante's Awakening? =^_^=

  17. #17 SP
    Member Xristina's Avatar
    Yeah mi-ar placea sa vad asa ceva, insa nu cred ca o sa ne fie dat asa ceva prea curand. Capcom are altele pe cap momentan.

    Also asta nu imi schimba parerea despre joc in sine, eu tin foarte mult la integritatea uneri serii, sa fim realisti a fost conceputa in asemenea maniera incat sa atraga pe oricine.

  18. #18 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Xristina View Post
    sa fim realisti a fost conceputa in asemenea maniera incat sa atraga pe oricine.
    ...da, ai dreptate. Păi așa se �nt�mplă mai cu toate seriile mari...vezi Resident Evil 4 aka tărani furioși și viitorul Resident Evil 5 aka Zombie pe motocicletă.

    Resident Evil 4 - da domle, joc foarte bun, erm...ai gloanțe și herbs ascunse prin butoaie, ai un țignit ce-ți vinde arme...Doamne. Da, poate că e un joc super pentru cine are pentru prina dată contact cu seria...dar e un rahat pe băț. - să nu pomenesc de filme...

    Resident Evil 5 - da domle, co-op (asta mai lipsea...�ncă un joc co-op), erm...Africa (iar? asta ne mai lipsea...), motociclete, gloanțe ascunse prin butoaie și lemne, ce-s aia? zombie? neah...NICIODATĂ (să nu-mi spună mie cineva că aia-s zombie că imediat scot cartea cu toate tipurile de zombie, etc, etc - fascinant joc - (la țară)

    ...etc.

    S-au pierdut �n detalii și-au stricat totul. Păcat...

    Ultimul Resident Evil (adevărat) - noroc cu niște remake-uri pe Gamecube și Wii (remake-uri de nota ZC)



    vs.

    Zombie pe motociclete



    Ce diferență...

    Și iar lipsa puzzle-urilor...acum dai de o manetă și gata...se deschide usa, sau spargi un geam, cobori o scară ascunsă și gata. Păi �n celelalte trebuia să te �ntorci jumate din joc cu o cheie sau o valvă după tine (Vezi Resident Evil 2 - Clarie) pentru a deschide o usă...sau a revărsa o anumită cantitate de apă pentru a putea lua un medalion...și apoi iar mergi p�nă la final și pune medalionul și hai după altă cheie...etc.

    Ce diferență...

    Atunci se făceau din plăcere și cu mult, mult, suflet. Acum? Acum totul e rush, rush, rush, dead line peste dead line, patch peste patch, dezamăgiri peste dezamăgiri, promisiuni peste promisiuni...

    Ce diferență...

    (și mai sunt multe diferențe...)

    Mă duc sa mă joc Fallout 3

  19. #19 SP
    Member Xristina's Avatar
    La RE nu ma bag, nu am prins seria la vremea ei.

    Game dev-ul a evoluat dupa cerere, companiile mari de entertainment au vazut ca exista un segment mare careia i se pot adresa si de ce nu, sa profite,cat mai repede pana nu le-o ia altcineva inainte. Jocurile nu mai sunt de mult o cultura aparte, ci mai degraba ceva casual accesibil tuturor.

    Sounding selfish as vrea sa revina vremurile bune unde jocurile erau ceva aparte, accesibile doar anumitor persoane, pentru ca acuma e prostitutie manele style. Bling blingz.

  20. #20 SP
    Senior Member G3ox's Avatar
    wow ai reusit o performanta incredibila , eu m-am chinuit la DMC4 sa fac toate A , oricum daca mai incerci de vreo 1000 de ori sigur reuseti , deci spor la jucat!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Devil May Cry Ultimate By MonkY in forum Console Club
    Replies: 13 Last Post: 30-05-2015, 20:07
  2. DmC: Devil May Cry By griever666 in forum Console Club
    Replies: 234 Last Post: 25-03-2015, 11:20
  3. Devil May Cry Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 4 Last Post: 16-08-2011, 19:54
  4. Se lucreaza la Devil May Cry 5 By naz in forum Console News
    Replies: 20 Last Post: 05-09-2010, 11:39

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts