Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 14 of 14

Thread: Soulcalibur IV

  1. #1 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

    Post Soulcalibur IV

    ...știu că e aiurea să incepi un topic fără prezentarea jocului dar...am mai făcut unul (cu ceva timp �n urmă) și nu-l mai găsesc

    Oricum, cine are jocul sunt sigur (mă rog...aproape sigur...) că știe c�te ceva despre povestea soul și cum s-au desfășurat elementele �n trecut.

    Am toată colecția soul și sunt un mare fan. Este jocul meu preferat, indiferent de platformă.

    ...oki gata politica. Cine vrea să jucăm să dea un add pe XBL - RonanN1. Eu sunt zilnic prin meciuri așa că nu se pune problema de (nu te-am văzur on-line și alte scuze).

    Vă aștept!

    *p.s.

    C�teva link-uri ajutătoare (da știu că e lame fără descriere dar...)

    Soulcalibur IV - Wikipedia, the free encyclopedia


    SOULCALIBUR IV

    ...și aici un vechi subiect

    Is this Imphy from N3: Ninety Nine Nights Imphy?
    Attached Images Attached Images sc4-logo.jpg

  2. #2 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  3. #3 SP
    Member RaduValentin's Avatar
    Ronan, tu cu ce te joci jocul, cu clasicul controller xbox 360, sau...? Eu sincer sa fiu, de cand mi-am cumparat jocul (acum 3 luni), nu m-am jucat decat sa vad cum arata personajele si povestea lor, si cateva etaje din "The Tower of Lost Souls" (14-16), si din cauza controller-ului am lasat-o balta. De aceea te intreb pe tine. poate ai vreo recomandare de vre-un fighting stick care sa iti permita sa faci miscarile cum trebuie (pro-arcade style).

  4. #4 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Iti pot recomanda eu un Hori Arcade Stick, eu am asa ceva si este alta viata. Sau, daca vrei ceva profi vorbeste cu Taw, el se pricepe mai bine.

  5. #5 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Folosesc un controller normal de 360. Vreau să-mi cumpăr pe viitor un Arcade Stick dar deocamdată mă descurc de minune cu controllerul.

  6. #6 SP
    Member RaduValentin's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Iti pot recomanda eu un Hori Arcade Stick, eu am asa ceva si este alta viata. Sau, daca vrei ceva profi vorbeste cu Taw, el se pricepe mai bine.
    La Hori ma gandeam si eu, dar nu l-am vazut "live" pana acum si am cateva indoieli, mai ales ca am avut ghinionul sa incerc cateva "fighting" stick-uri fantoma, iar singurul lucru care ma desparte de a avea unul este sistemul de livrare din strainatate catre Romania, dar cu Street Fighter IV la usa am sa iau o decizie zilele acestea, sa vad ce optiuni am...

  7. #7 SP
    Junior Member blooder's Avatar
    ca sa nu deschid un thread nou,mam gandit ca cel mai on topic am sa fiu aici. So ,care e problema.....acum cateva zile am facut rost de Soul Calibur IV ,am inceput sa joc frumos dar cum sunt eu lenes mi-e cam lene sa ma uit la combouri si le descopar singur.In fine ...zis si facut incep sa invat cateva miscari ,apoi- -- - - -> Gaming party ---- Jucam Gears of war 2 ,dau 5-0 la toti,jucam halo 3 ,dau 5-0 la toti,jucam fifa fac niste egaluri ,alea alea(recunosc nu prea le am cu fifa asa bine) in fine, intrun final ajung la egalitate cu un tovarash ,ca prin minune ,si trebuie sa jucam 3 jocuri Random, ca sa vedem cine a castigat gaming partyul.Extragem random 3 jocuri: Soul Calibur IV , Street fighter IV si Fifa 2010 . Ziceam.... ah ce bine ca acu cateva zile mam jucat soul calibur stiu si eu ceva combouri...cand colo tovarasul meu nu stia nimic ,in concluzie era "robot" la joc total.Incepe meciul isi alege Maxi ,eu ma gandeam ca e lowrange melee caracterul lui asa ca logic,cunoscand umpic jocu mi-am luat longrangemelee , Kilik. Incepe jocul...nici nu vreau sa povestesc...ca am luato cu 3-0 ,dar cum? Incerc eu long attacks...el tot reuseste sa se aprope de mine..SI START...spam de butoane in continuare apasa pe toate butoanele de pe controller cu repeziciune facandumi combouri de 2 mil de DMG .... am si eu o intrebare e vreo metoda de a bloca aceste atacuri sau a da counter ceva? pentru ca e foarte enervant,sa vezi ca tu te chinui sa faci un combo care deabea lai invatat si pe ala in 3 sapt,si el se fereste nestiind cum ...iar apoi iti da ko apasand pe toate butoanele... Chiar nu avem ce sa fac ,incercam sa blochez cu "A" dar nimic ,adevaru e ca mai ii dadeam si eu o lovitura doua , dar el cand ma prindea imi dadea o gramada.... chit ca din 5000 de lovituri 4990 erau date in gol...restu mi le nimerea mie. As fi recunoscator daca as primi un raspuns ...
    Multumesc anticipat Cheers

  8. #8 SP
    Junior Member bigfish's Avatar
    salut,

    stiu despre ce vorbesti... parerea mea e ca n-o sa ai un meci frumos cu combo-uri si spectacol decat cu un jucator cu aceeasi stil ca tine... spre ex. si mie imi place sa fac combo-uri, sa simt ca conduc personajul, dar foarte rar am sansa sa castig daca joc cu un oponent care vrea doar victoria si ataca in continuu cu aceleasi 2 -3 lovituri; daca mai joaca cu Casandra sau un alt caracter de acelasi tip ... meciul nu poate fi decat unul sec
    ca si sfaturi... incearca sa te misti mai mult, sa scapi pe laterale de atac si sa contraataci; cand parezi lovitura (A) ataca imediat, nu lasa timp adversarului sa dea urmatoarea lovitura; joaca cu acelasi personaj ca sa te obisnuiesti cu el (Kilik e foarte ok)...

    sanatace!

  9. #9 SP
    Junior Member blooder's Avatar
    ah.. deci Soul Calibur nu e un joc echilibrat din punct de vedere a celor care il joaca...este un fel de "who's lucky today" inteleg....Credeam ca e ceva de capul lui o.o oricum,mersi pentru raspuns

  10. #10 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Un jucator profesionist de sah urmareste intotdeauna sa dea mat adversarului. Un amator urmareste sa captureze cat mai multe piese, pentru el neexistand un scop precis in joc. Un meci intre cei doi poate fi un esec pentru profesionist deoarece amatorul nu are un scop bine definit, joaca haotic si il pune in dificultate pe profesionist tocmai prin nestiinta sa.

    La fel si in cazul tau, amicul tau urmareste (fiind incepator) sa dea cat mai multe lovituri. Tu urmaresti numai victoria. Cine crezi ca va castiga? Cel care urmareste victoria sau cel cu numarul de lovituri mai mare?

  11. #11 SP
    Junior Member shimrut's Avatar
    Quote Originally Posted by blooder View Post
    ah.. deci Soul Calibur nu e un joc echilibrat din punct de vedere a celor care il joaca...este un fel de "who's lucky today" inteleg....Credeam ca e ceva de capul lui o.o oricum,mersi pentru raspuns
    Jocul este echilibrat, as putea spune chiar ca ai un avantaj fata de prietenul tau pentru ca stii ca intotdeauna o sa faca acelasi lucru fara a diversifica si pot sa gasesti o modalitate de contra-atac foarte usoara.

  12. #12 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by shimrut View Post
    Jocul este echilibrat, as putea spune chiar ca ai un avantaj fata de prietenul tau pentru ca stii ca intotdeauna o sa faca acelasi lucru fara a diversifica si pot sa gasesti o modalitate de contra-atac foarte usoara.
    foarte bine spus . asa ma mai jucam si cu prietenii mei . erau cativa care nu au jucat SC niciodata asa ca butonau in disperare si toate atacurile lor erau la fel . Erau foarte previzibil . asa ca poti folosi asta in avantajul tau . Lasa-l sa se apropie cat mai mult de tine pana cand esti la marginea arenei . Dupaia invarte caracteru tau 180 de grade si astfel adversaru tau o sa fie la margine . Ii dai un atac rapid si a iesit din arena . It's that simple . Sau ar mai fi optiunea sa iei un luptator cu long range cum ar fi kilik sau nightmare si sa inveti atacurile cu adevarat puternice (alea cu foc sau cu curent ) care se fac de la o distanta destul de mare . Si nu te teme blooder , ala a fost norocul incepatorului sau noroc chior sau spune-i cum vrei , dupa 2-3 meciuri o sa inceapa si el sa piarda . Good luck si spor la combo-uri .

  13. #13 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Corect, asa am patit eu la Dead or alive 3 pe Xbox 1, jucam cu un amic (extrem de incepator). Primele 4-5 meciuri le-a castigat de nu-mi venea sa cred, dar atat, pana mi-am dat seama ca joaca in disperare de cauza. Apoi a fost vai de capul lui. Oricum fiecare fighting are tactica lui, fiecare caracter are punctele lui forte, trebuiesc cercetate.

  14. #14 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...nu mai bine ne �nt�lnim on-line și jucăm? Vorba multă sărăcia omului.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 30-01-2012, 14:19
  2. Ghid: Soulcalibur IV - Moves Guide By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 0 Last Post: 17-01-2009, 05:10
  3. Ghid: Soulcalibur IV - Equipment Guide By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 0 Last Post: 17-01-2009, 05:07

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts