Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 46

Thread: Microsoft debaneaza consolele

  1. #1 SP
    Member rulzmaker's Avatar

    Microsoft debaneaza consolele

    Da, titlul spune tot. Microsoft a decis sa debaneze toate consolele Xbox 360 de pe serviciul Xbox LIVE.
    Nu este pacaleala de 1 Aprilie, sau orice alt gen de farsa, este cat se poate de real. Nu se stie inca daca este doar o "greseala" sau aceasta decizie este permanenta.

    Eu tocmai am incercat sa intru pe LIVE cu o consola banata, iar in loc de mesajul cum ca aceasta e banata, am primit un prompt care ma intreba daca vreau sa fac update la ultima versiune de dash valabila pe Xbox LIVE (2.0.12625) inainte sa ma pot loga.

    Puteti incerca si voi, cei care aveti un Xbox 360 banat.
    PS: au debanat si consolele cu JTAG, asa ca jucati-va pe LIVE cat mai aveti timp, pana nu vor intra hackerii.

    Detalii gasiti pe xbox-scene [dot] com

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ohh... Joy for the pirates! Uitati un exemplu de gest interesant: http://www.consolegames.ro/forum/f41...er/#post607342. Sau cum se creste pretul cu 200 RON pt. ca nu mai are ban temporar. Pfft...

  3. #3 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Intru pe LIVE cu JtaG-ul și joc Super Mario World 3 sau mai bine...joc TEKKEN 3!

  4. #4 SP
    Member ZeroSkillNoob's Avatar
    Pai normal sa le debaneze.S-au speriat de ce a patit Sony cu PSN lol.Let the hackers walk free.

  5. #5 SP
    Member raptorscream's Avatar
    am incercat si io cu consola veche banata si aparent merge , totusi cred k e vreo eroare ceva in serverele microsoft

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu e nicio greseala. Vor sa afle adresele si IP-urile celor care pirateaza... au pierdut baza de date si nu mai stiu unde sa trimita cadoul
    Au invatat ceva de la Sony se pare. Daca patesc ceva, stiu pe cine sa caute

  7. #7 SP
    Member Harilip's Avatar
    I wasn't so lucky....

  8. #8 SP
    Member Snake's Avatar
    Quote Originally Posted by Harilip View Post
    I wasn't so lucky....
    Poti sa suni tu direct la Politie

  9. #9 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Bad news.

  10. #10 SP
    Member carcru's Avatar
    Asta e c�t se poate de ciudat.

  11. #11 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Quote Originally Posted by carcru View Post
    Asta e c�t se poate de ciudat.
    Oricum, ceva nu este curat la mijloc. (sper)

  12. #12 SP
    Member carcru's Avatar
    Poate o fi av�nd dreptate Monky.
    Oricum ceva nu este curat la mijloc,asta e clar.

  13. #13 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by anotherchild View Post
    Bad news.
    Asa zic si eu, ma simt ... inselat. Adica eu stau cu XBOX-ul curat ca lacrima, joc doar originale, iar unul care si-a modat consola si a bagat la greu Verbatim-uri in ea are aceleasi privilegii ca mine... Frumos, ce sa zic. In loc sa descurajeze mai rau pirateria ei o incurajeaza. Noile XBOX-uri se pot si ele moda incet-incet...

  14. #14 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Oricum..daca e ceva voit mie unuia mi se pare chiar logic, nu stiu cati dintre voi stiti ca urmatorul update va face re-flash la driveurile modificate..practic redevin "virgine"..eu o vad ca o ultima sansa pt. cei care au luat ban de a isi spala pacatele

    EDIT : Gata, au fost banate toate inapoi

  15. #15 SP
    Member snk2's Avatar
    Este bine ca anumiti useri nu-si abandoneaza agenda si prioritatile cand vine vorba de asa ceva.Adica, este mult mai important ca cineva intra pe live cu jocuri piratate, decat faptul ca pot intra si cei care au fost banati pentru cheating, hacking, ping manipulating etc.Pentru ca stim cu totii, piratii strica experienta multiplayer online, nu ceilalti de care am amintit.It all makes sense, yes.Oh those filthy piratez!

  16. #16 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Accesul la Xbox Live a fost restricționat din nou.
    Microsoft Unbans, Then Re-Bans Previously Banned Consoles - Se7enSins Forums

  17. #17 SP
    Junior Member evok3r's Avatar
    era prea frumos sa tina mult

  18. #18 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    Accesul la Xbox Live a fost restricționat din nou.
    Microsoft Unbans, Then Re-Bans Previously Banned Consoles - Se7enSins Forums
    Nu mai intru pe LIVE cu JtaG-ul și nu mai joc Super Mario World 3 sau...TEKKEN 3!



    ---------- Post added 27-04-2011 at 01:43 PM ----------

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Ohh... Joy for the pirates! Uitati un exemplu de gest interesant: http://www.consolegames.ro/forum/f41...er/#post607342. Sau cum se creste pretul cu 200 RON pt. ca nu mai are ban temporar. Pfft...
    ...care e prețul acum? - a scăzut subit?

  19. #19 SP
    Junior Member mamutu's Avatar
    pacat ca nu au lasat ,definitiv debanarea .mai castigau zeci de miloane de dolari .ei pierd nu cei banati

  20. #20 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    LOL funny thread,nu banatii pierd

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 3 Last Post: 31-10-2014, 12:16
  2. GTA V confirmat pe consolele next-gen si PC By paunstefan in forum Console News
    Replies: 23 Last Post: 22-06-2014, 23:19
  3. Replies: 0 Last Post: 24-09-2011, 04:19
  4. Totul despre consolele retro. By sergiutz11 in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 5 Last Post: 28-03-2011, 07:45
  5. Consolele in luna Februarie By erik95 in forum Console News
    Replies: 11 Last Post: 13-03-2010, 10:36

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts