Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 9 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 172

Thread: E-74 este noul RROD?

  1. #1 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar

    E-74 este noul RROD?

    Potrivit Teamxbox.com, se pare ca eroarea E-74 devine noua problema de anvergura a Xbox 360.

    Ca posesor al unui 360, sper ca ingrijorarea lor sa fie, pana la urma, nefondata.

    Ati patit asa ceva?

    Sper ca, daca discutam subiectul, nu va degenera in flame-uri.

    Thanks.

  2. #2 SP
    Member alalalt's Avatar
    Da, acum cateva zile am primit E74 Inainte cu cateva minute, mi-au aparut dungi negre verticale pe display. Dupa restart a aparut E74. Se pare ca poate fi datorat encoder-ului ANA/HANA, caldurii, sau in cazuri rare, chipului video.

  3. #3 SP
    Member digitalhater's Avatar
    de curiozitate, desi nu mi s-a intamplat, ce tre sa faci in cazul in care primesti aceasta eroare E74?

  4. #4 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Cred ca ar trebui mers la garantie, nu? Sau, poate are Donely alte solutii?

  5. #5 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Padawan de aici de pe forum a primit E74.

  6. #6 SP
    Member RaduValentin's Avatar
    Si eu am avut E74, asta a fost in Februarie 2008 cu o consola "Falcon" cumparata in Ianuarie 2008 din Italia, si care pana l-a urma mi-a rezolvat-o Microsoft service.

  7. #7 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Si Diabolik a avut acum o satapamana si i-au dat banii gameshop a 2-a zi.

  8. #8 SP
    Member padawan's Avatar
    Quote Originally Posted by digitalhater View Post
    de curiozitate, desi nu mi s-a intamplat, ce tre sa faci in cazul in care primesti aceasta eroare E74?
    Poti incerca sa scoti toate cablurile si HDD-ul din consola si sa astepti un pic. Mie mi-a mers doar prima data. Dupa aceea a trebuit sa ma duc la garantie.

  9. #9 SP
    Member alalalt's Avatar
    Quote Originally Posted by Taw View Post
    Si Diabolik a avut acum o satapamana si i-au dat banii gameshop a 2-a zi.
    De media galaxy sti ceva? Momentan nu au pe stoc arcade si nu vreau sa fac un drum degeaba pana in bucuresti (sunt din tgv)

  10. #10 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    Marfa, acum o sa inceapa toata lumea sa intrebe cum sa evite E 74

  11. #11 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Habar n-am avut ca atata lume de pe forum a avut deja... Sper ca ma fereste Dumnezeu.

  12. #12 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    Daca ai foarte mare grija de consola ta si o iubesti, nu cred ca o sa primesti rrod sau E74.

  13. #13 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Nu ajunge, trebuie sa ii si sacrifici un copil lui Tlalochitlan .

    Sau, on-topic, se pare ca trebuie sa o tii departe de surse de caldura cand functioneaza.

  14. #14 SP
    Member nuyokamata's Avatar
    E-74 e din semptembrie,stiu ca a primit un prieten asa ceva,deci nu e ceva nou.SA NE FERESASCA DUMNEZEU DE E-uri

  15. #15 SP
    Member alalalt's Avatar
    Quote Originally Posted by SublimingSun View Post
    Nu ajunge, trebuie sa ii si sacrifici un copil lui Tlalochitlan .

    Sau, on-topic, se pare ca trebuie sa o tii departe de surse de caldura cand functioneaza.
    La mine cel putin nu cred ca e vb de caldura. Dar este cum este.. cand ii vine sa crape.. crapa.. fie ca o tii in congelator, fie ca o tii langa calorifer

  16. #16 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Corect... Oricum, din cate am senzatia, caldura nu e mai mult decat simpla speculatie, nu cred ca stie cineva in mod clar ce cauzeaza eroarea respectiva. X Files...

  17. #17 SP
    Member kane86's Avatar
    in threadul "Coltisorul meu de rai..." se vede cam cum isi tin unii consolele...deci e clar...e chiar f importanta caldura (sunt in domeniu, nu zic ca sa ma aflu in treaba)

  18. #18 SP
    Member alalalt's Avatar
    Ok man, si sa spunem ca o tii pe "picioruse" sau ca ii adaugi un cooler. DVD-ROM-ul este exact deasupra GPU-ului. Orice ai face, zona din jurul GPU-ului, inclusiv, se incalzeste. Pot paria cu tine ca un 360 tinut intr-o camera cu temperatura constanta de 5* C, pe picioruse si cu un cooler suplimentar tot va da RROD eventual.

    In ce domeniu esti mai exact?

  19. #19 SP
    Member kane86's Avatar
    nu si daca instalezi mai nou jocurile pe hdd... . oricum e clar ca arhitectura e prost facuta, dar mi se pare cel putin ciudat sa ai rrod doar dupa cateva luni. sa nu uitam ca sunt facute automat..nu pune nush ce chinez mai multa sau mai putina pasta sau etc... deci e foarte important unde o tine posesorul (am vazut multa lume care o tine pe un raft in biblioteca), cat joaca etc. Eu cel putin sper sa nu am probleme. O am din oct anul trecut (Falcon) si joc in fiecare zi, iar de vreo 3 ori pana azi a functionat intre 14-16h incontinuu (am facut cateva sesiuni cu baietii ...fifa in 4)

    ps inginer electronist

  20. #20 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Eu unul tin consola in pozitie verticala, langa TV. Instalez jocul pe care-l voi juca pe hdd, in prealabil. Nici o problema de peste un an (bat in lemn).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 9 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. E oficial: noul standard TV este UHD By MonkY in forum Tech News
    Replies: 57 Last Post: 12-02-2015, 03:18
  2. Noul Walkman de la Sony este o... casca! By MonkY in forum Tech News
    Replies: 6 Last Post: 15-10-2013, 15:22
  3. Xperia Z1 este noul flagship Sony! By MonkY in forum Tech News
    Replies: 50 Last Post: 06-10-2013, 11:27
  4. Zvon: Noul joc Bioware este... By erik95 in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 22-11-2010, 03:46
  5. Noul joc al Platinum Games este... By erik95 in forum Console News
    Replies: 12 Last Post: 30-01-2010, 15:52

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts