Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 2 of 2

Thread: Controller problema la incarcare

  1. #1 SP
    Junior Member leWoka's Avatar

    Controller problema la incarcare

    salutare,

    nu stiu daca s-a mai discutat despre asta,insa am o problema ciudata.
    am 2 controllere originale ms,la care am cumparat un charge kit plus un acumulator original ms.

    sunt la a 2-a,a 3-a incarcare si dupa cateva secunde ce inserez incarcatorul,ledul rosu se face verde,parca ar fi incarcat.daca scot incarcatorul,ei bine,controllerul se inchide de parca ar fi descarcat.

    idei?

    mersi.

  2. #2 SP
    Junior Member nana's Avatar
    Masoara tensiunea pe acumulator si vezi ce tensiune are, daca ai posibilitatea, tensiunea ar trebui sa fie undeva pe la 2,5-2,6 V ! Atunci inseamna ca acumulatorul este ok. Daca tensiunea este undeva sub 2.2V ineamna ca acumulatorul este descarcat, ideal ar fi sa pui un consumator mic pe alimentarea acumulatorului ca sa genenerezi o sarcina in timp ce masori, pentru a nu te pacali acumulatorul.

    Oricum depinde de tipul de acumulator, poate fi Ni-Cd, Ni-MH, sau Li-po. Daca mi-ai da mai multe detali despre acest lucru si tensiuni pot sa te ajut mai mult ca sa identifici problema !!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Xbox 360 Slim - Controller Cu Problema By adelin10 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 14 Last Post: 27-01-2011, 22:14
  2. Incarcare PSP By aevis in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 9 Last Post: 10-09-2009, 15:04
  3. Problema cu Controller-ul wirelles By AC DC in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 2 Last Post: 28-08-2009, 16:57

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts