Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 67

Thread: Street Fighter 4 - Xbox 360

  1. #1 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

    Post Street Fighter 4 - Xbox 360

    Jocul e out! Văd că lumea de pe forum deja-l are (zilele astea ajunge și copia mea). Cum nu există un asemenea topic (dedicat)...ăsta răm�ne

    Oki, prima problemă...

    ...mai am șanse să mai găsesc unul dintre aceste două modele?

    Official Street Fighter™ IV FightStick™ Tournament Edition for Microsoft Xbox 360

    Official Street Fighter™ IV FightStick™ for Microsoft Xbox 360

    Japonezi nebuni...cumpără tot! �ncă de pe vremea PRE-order erau sufocate stocurile...
    Attached Images Attached Images sfiv_tormed_fightstickxbox.jpg sfiv_fightstickxbox.jpg

  2. #2 SP
    Junior Member 360fan's Avatar
    jocul e ff super fata de celelalte editii de sf,am jucat jocul la o sala de console cu un prieten,e ff frumos,are multe skilluri,magii,si tot feluri de ultimate-uri,eu zic ca merita incercat jocul,si mai ales jucat cu prietenii

  3. #3 SP
    Member Devergo's Avatar
    Din fericire Madcatz a decis sa continue productia de Stickuri pro(Tournament Edition).Sunt destul de scumpe,dar datorita cablului usb merge conectat si la pc ^^.Cert este ca,pentru un fan,un asemenea stick e indispensabil.Mi-am facut o gramada de nervi cu controlleru de 360 >.<

  4. #4 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Mi-am comandat de la HORI. Am analizat stick-urile Madcatz și nu-mi place layout-ul butoanelor. Chiar dacă se pot schimba �ntre ele, imaginea imprimată A,X,B,Y,LB, etc tot răm�ne - și eu nu tolerez așa ceva (n-am mofturi, nu-s fițos dar...ce-i aia să vezi acolo A = A, X = LB, etc).

    E sistemul american

    12
    34

    ...și e aiurea. Mai bine cel japonez

    1234.

    Bine că mi-am dat seama la timp

    Plus că...există și alt gen de jocuri, unde iară...1234 > 1342.

    (părerea mea - gusturile nu se discută).

    Acum despre joc...

    ...mi-a intrat �n țară ieri (și �ncă-l aștept).

    Your item, posted on 23/02/09 with reference RJ384583607GB has been passed to the overseas postal service for delivery in ROMANIA.
    E ciudat cum UK - Rom�nia face o zi și Rom�nia - Rom�nia face..."x" zile.

    Mă rog...

    De abia aștept!

    Cum e cu DLC-ul, e out?

  5. #5 SP
    Member Devergo's Avatar
    Oh...nu stiam ca a fost anuntat un DLC.Btw,ti-ai comandat varianta de 150$?

  6. #6 SP
    Member kane86's Avatar
    deocamdata DLC-ul contine o garderoba noua pentru personaje . Urmatorul se pare ca se refera la modul Tournament (inexistent in jocul original).

  7. #7 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Devergo View Post
    Btw,ti-ai comandat varianta de 150$?
    Nu.

  8. #8 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Hai că mi-a ajuns jocul

    add RonanN1


  9. #9 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Sunt mai multe DLC-uri anuntate referitoare la acest joc (costume), dar cel de Tournament nu se stie nimic inca.
    Topicul "cel mare" unde posteaza toti jucatorii buni si pasionatii de SF din pacate se afla pe site-ul concurent.

    Ronane, pe stick-ul meu nu scrie nimic in dreptul butoanelor, ce nevoie am sa scrie?La fightere mapez cum vreau eu si aia e.La Tekken doar primele 4 le folosesc, la SF4 doar 6 si aia e.
    Nu exista sistem american si japonez cu privire la butoane, doar ca la SF americanii pun 2 linii paralele, iar japonezii in curba.Toti profii joaca cu stick-uri custom FARA NIMIC scris pe butoane, ca doar nu stai in timpu' meciului sa te uiti "Da' care oare o fi X-ul?"

  10. #10 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Păi la layout m-am referit. Faza cu scrisul e așa de trala-la.

    doar ca la SF americanii pun 2 linii paralele, iar japonezii in curba
    ...la asta m-am referit c�nd am zis layout.

    Oricum știu că ai mai multă experiență ca mine, �n domeniul stickurilor,...poate m-am exprimat eu greșit dar la poziționare m-am referit.

  11. #11 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Am dat si eu order in seara asta de pe shopto.net. Ar trebui sa ne strangem odata sa ne caftim nitel.
    Ceva stiri legate de vreun viitor update care sa includa si sistem de lobby pentru multiplayer ?

  12. #12 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...deocamdată nimic - Capcom quiet on Street Fighter IV patch

    Mai ai stickul? (parcă era model cu Sooul calivur IV)

  13. #13 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    ...deocamdată nimic - Capcom quiet on Street Fighter IV patch

    Mai ai stickul? (parcă era model cu Sooul calivur IV)
    Yup, numai ca nu ma consider nici macar mediocru la fightere

  14. #14 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    E o nesimtire crasa asta cu lobby-urile.Daca suntem 4-5 insi, tre sa jucam doar cate 2, fara spectatori, ca fatalaii.Si apoi sa intrebam "L-ai batut pe x sau ai luat bataie?"

  15. #15 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  16. #16 SP
    Senior Member G3ox's Avatar
    daca s-ar transmite pe Eurosport astfel de campionate ......

    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    cam supărat grasu'
    nu ma mir , adversarul avea viata trei sfert plina

  17. #17 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar


    ...alt clip de nota 10

    Doamne că nu-mi ajunge și mie stickul să mă pot juca odată...

  18. #18 SP
    Junior Member 360fan's Avatar
    nu are farmec sf4 fara stick
    cu controlleru de x360 nu poti face aproape nimic..

  19. #19 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Mie imi iese aproape orice cu controllerul de 360 (in afara de ultra la vega si guile), nu va mai plangeti atat.
    Ronane, proasta alegere sticku ala, o groaza de useri se plang de probleme, vezi pe forumul celalalt ca erau link-uri destule.Sau pe srk.
    Sper sa nu ai probleme.

  20. #20 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Eu nu m-am pl�ns (fighting-urile sunt un punct forte la mine) și le joc bine indiferent de controller, am nevoie de stick să pot juca mai bine.

    ...oricum stick-ul l-am luat și pentru alte genuri - Shoot-'Em-Ups (unde și acolo mă descurc bine)

    That's me...arcade fan

    Tot ce este extra (chitara, volan, stick, etc) automat �ți oferă un plus (chiar un mare plus).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 01-07-2011, 14:36
  2. Replies: 15 Last Post: 07-07-2009, 22:19

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts