Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 37

Thread: Halo Reach GwG | De ce nu downloadeaza? Region Locked?

  1. #1 SP
    Junior Member sebycu13's Avatar

    Halo Reach GwG | De ce nu downloadeaza? Region Locked?

    Siiii dupa ce am platit cele 3 luni blestemate de xbox gold, cu un cont facut pe UK si am asteptat cu sufletul la gura Halo:Reach Microsoft m-a lovit iar. "This item isn't available from your current location" .

    Ceva de facut? sau pass?

    Asa am patit si la dishonored cu acelasi cont dar era pe US, dupa ce am schimbat regiunea l-a downloadat.

  2. #2 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Asteapta 2-3 zile si apoi dă-i download. La majoritatea jocurilor GwG noi nu le putem lua în prima zi.

    L.E. Eu l-am putut lua, am cont de UK.

  3. #3 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    L-am luat si eu fara nicio problema, cont US. Daca nu-l poti lua, instaleaza Hola Unblocker, baga ip Us sau Uk si incearca iarasi.
    Dishonored nici eu nu l-am putut lua, cu hola sau fara

  4. #4 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    S-au schimbat/adaugat cumva jocuri noi la cele gratuite de la gold ? Sau de unde Halo Reach ?

  5. #5 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Da, este free pt xbox live members. Dai search, il gasesti

  6. #6 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Aaaa, e doar pentru X360 d-aia nu-l gaseam

    My bad

  7. #7 SP
    Member luciteck's Avatar
    Confirm ca nici la mine nu merge, cont de UK, live gold pe 12 luni... Pana acum nu am mai avut problema asta, am putut lua toate jocurile disponibile prin gwg.

  8. #8 SP
    Junior Member sebycu13's Avatar
    Am incercat acum si tot nu merge, acceasi problema. O sa mai astept cateva zile si daca nu merge nici atunci o sa incerc sa ii bag niste ip-uri de UK.. Voi cei carora nu le merge? Ati mai incercat si altceva?

  9. #9 SP
    Junior Member Ohao's Avatar
    Aceiasi problema aici, nu pot downloada halo reach, pana acum nu aveam nici o problema cu games with gold.

  10. #10 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    same here
    Attached Images Attached Images da.jpg

  11. #11 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Aceeasi eroare am primit-o si eu pe consola. De pe browser (Opera browser, pe chrome niciodata nu ma logheaza in cont, nu am idee de ce) insa, am putut lua jocul fara nicio problema, nu inteleg de ce naiba face asa.

  12. #12 SP
    Member zulander's Avatar
    Subscriu, nici la mine nu a mers de pe consola. Prima oara cand imi da eroarea. Am dat acum download din browser, vedem diseara.

  13. #13 SP
    Junior Member Ohao's Avatar
    Cum ai reusit sa-l iei din browser ca fara card de credit eu nu pot, chiar daca e gratis

  14. #14 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Eu am contul paypal atașat la cont de foarte mult timp. Tot din browser l-am luat și eu.

  15. #15 SP
    Junior Member sebycu13's Avatar
    Am schimbat si pe IP de US si de UK. Acelasi mesaj "This item isn't available from your current location" . De pe browser nu incerc ca nu am card. Cei care au mai incercat. Ati reusit sa il luati?

  16. #16 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Mie mi-a dat eroarea aia atat din browser cat si din consola via marketplace.

  17. #17 SP
    Member eneea's Avatar
    Cam nesimtiti MS sa faca asa ceva, mai ales cu un joc de-al lor

  18. #18 SP
    Junior Member sebycu13's Avatar
    Cred ca o sa le-o dau in freza cu o modare dupa ce imi expira gold-u..

  19. #19 SP
    Member zulander's Avatar
    Update: Am dat buy din browser, deschid consola, il da jos si surpiza: nu gasesc jocul nicaieri, am dat 100 de cautari si nu il vad in consola, iar daca ma duc in marketplace imi apare donwload again. A mai patiti cineva?

  20. #20 SP
    Member cj_quest's Avatar
    Eu l-am luat din browser, dar aseara nu vroia sa inceapa downloadul pe consola.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Xbox One va fi region-locked By Tudoran in forum Console News
    Replies: 18 Last Post: 05-06-2013, 11:42
  2. Wii U este region-locked By Sadismek in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 25-09-2012, 16:33
  3. Halo: Reach By Dj Mo in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 579 Last Post: 29-09-2011, 10:47
  4. Nintendo 3DS - Region locked By hibrid13 in forum Console News
    Replies: 13 Last Post: 19-01-2011, 18:20

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts