Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 29

Thread: Upgrade la PS4 sau nu?

  1. #1 SP
    Junior Member NuclearHamster's Avatar

    Upgrade la PS4 sau nu?

    Salut.Sunt posesorul unui xbox 360 (prima mea consola) de vreo luna.Am cumparat 4 jocuri (cam 100E) + consola SH 500 lei + un controller nou inca 160 lei.Acum nu stiu ce sa fac, sa imi iau PS4 si sa pierd niste bani (plus alte cheltuieli) sau sa mai stau cu 360-ul inca un an sa zic.Ce nu imi place la Xbox este ca nu are support pentru Romania,si chestia asta mi se parea de bun simt atata timp cat dai un ban pe un produs .Diferenta dintre grafica celor 2 console este majora?Din ce am vazunt in comparatiile pe Youtube sunt in dubii.Sa imi cumpar PS4 sau nu?

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu zic sa-ti cumperi... merita! Daca poti, pastreaza si Xbox 360-ul pentru exclusivitatile Xbox... Oricum nu iti vei recupera banii pe jocuri + consola si controller. Decat sa le dai la 50% din pret, mai bine tine-l.

  3. #3 SP
    Junior Member NuclearHamster's Avatar
    Din pacate trebuie sa-l vad ca sa imi iau un PS4.Ce ma doare pe mine este ca am dat 230 pe FIFA 16 si probabil o sa dureze ceva ca sa-l vand pe 150 lei....Iar la PS4 trebuie cumparat FIFA 16 si GTA 5 care fac inca 500 lei

  4. #4 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Gta 5 găsești cu siguranță la 100 de lei pe OLX si probabil FIFA la vreo 200

  5. #5 SP
    Junior Member NuclearHamster's Avatar
    Ms de raspunsuri.Cred ca o sa mai astept momentan,eventual sa pastrez si xboxu sau sa-l vand la un pret decent pentru mine

  6. #6 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Asteapta Black Friday!

  7. #7 SP
    Junior Member NuclearHamster's Avatar
    Hehe eu astept , dar crezi ca o sa reduca mai mult decat este acum?De vineri au anuntat pe twitter noul pret 350$/1400 lei...Nu ar fi rau sa mai ieftineasca sau mai prind oferta care este acum la MG de 18 mil parca.

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Anul trecut a fost 999 RON de BF... dar, cantitate limitata... si s-a vandut la eMag in primele 5 minute. Daca te simti norocos, give it a try!

  9. #9 SP
    Member flaviud's Avatar
    Ps4 cu Metal Gear a fost si 1500 la altex, deci posibil sa gasesti chiar mai jos decat speri(acum au varianta cu Destiny Taken King la 1600). Bafta!

  10. #10 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    Nu a anuntat Sony un price cut la PS4? Trebuie sa ajunga si pe la noi.

  11. #11 SP
    Member zulander's Avatar
    Quote Originally Posted by Inuhanyou View Post
    Nu a anuntat Sony un price cut la PS4? Trebuie sa ajunga si pe la noi.
    Doar pentru JP, US si Canada, noi mai asteptam

  12. #12 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Merita trecerea de la old-gen, o poti cumpara linistit.
    Pe de alta parte daca tu nu esti multumit, o poti returna in termenul legal.

    Un bundle foarte bun (ca tot esti fan FIFA):
    Consola PlayStation 4 Ultimate Player Edition | ALTEX

    Ai grija sa fie varianta CUH-1200.
    In momentul de fata se gasesc 2 variante "Ultimate Player Edition":

    1. CUH-1100 (primul model scos pe piata, o fi facut Sony curatenie prin depozite , de data aceasta venind cu un HDD de 1TB).
    2. CUH-1200 (model mai nou, butoane mecanice, mata complet, consuma mai putin, putin mai usoara, mai multe detalii aici si aici).

    Spor la cumparaturi !

  13. #13 SP
    Junior Member BigBibi's Avatar
    Nu-ti lua ps4 , are arhitectura de pc si putine exclusivitati . Ia-ti mai bine o placa video babana !!!!

  14. #14 SP
    Member Daghiu98's Avatar
    Fanboy PC detected

  15. #15 SP
    ACT
    Member ACT's Avatar
    Bloodborne, Uncharted, inFamous, Until Dawn, The last of us, MGS, The Order 1886, God of War, astea ce sunt? Cred ca nu stii ce vorbesti prietene. Mai are rost sa-ti spun ce jocuri vor fi lansate pe PS4? No man's sky, Let it die, THE LAST GUARDIAN, Horizon zero dawn, Hellblade.

    @NuclearHamster, iti recomand sa-ti cumperi un ps4, dar daca tot ai Xbox 360 pune mana si joaca Red Dead Redemption, Alan Wake si Gears of War 3, nu vei regreta

  16. #16 SP
    Member florindragos21's Avatar
    Eu unul (posesor de Xbox360) nu as trece la ps4 din urmatoarele motive:
    1. Maneta (m-am jucat putin pe ps4 si mi se parea incomoda rau)
    2. Seria "Forza Motorsport".

    Lasand la o parte aceste doua aspecte poti cumpara linistit un ps4 (din ce am inteles este ceva mai performant fata de Xbox One), la urma urmei exista pe piata manete de ps4 care arata si au butoanele dispuse la fel ca la o maneta de Xbox si legat de partea cu Seria "Forza" exista ceva simulatoare de curse pentru ps4 cumar fi Project Cars.

  17. #17 SP
    Member AndreiRobert6's Avatar
    Sincer cand am luat prima data maneta de xbox one am ramas cu un gust amar.

  18. #18 SP
    Member Smara's Avatar
    Eu in locul tau NuclearHamster as ramane un pic cu 360-ul (macar 5, 6 luni) daca tot ai facut investitia. Ai foarte multe jocuri pe consola asta care merita luate in considerare .

    AndreiRobert6 sunt cateva lucruri la 360 ce iti lasa un gust amar...insa nu am auzit pana acum pe cineva care sa se planga de controller.

  19. #19 SP
    Member kukenstein's Avatar
    Dupa parerea mea, controllerul de xbox e peste cel de ps.

  20. #20 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Nu este vorba numai de diferenta grafica. Trebuie sa intelegi ca sunt doua generatii diferite - fiecare cu jocurile ei. Nu stiu ce pretentii ai din punct de vedere vizual de la un joc, dar daca as incepe in 2015 cu un X360, as juca cele mai importante titluri ale generatiei trecute - seria Fallout, Mass Effect, Dragon Age, Witcher 2, GTA IV, Bioshock (sunt doar cateva din cele care imi vin in minte). Sa nu ratezi sub nicio forma Red Dead Redemption (nu o sa il gasesti pe alta platforma in afara de X360 si PS3), si nu in ultimul rand - exclusivitatile, in masura in care te pasioneaza : Alan Wake, Gears Of War, Forza etc. Avantajul e ca toate titlurile despre care iti povestesc sunt la preturi foarte mici acum. Nu se mai prea fac jocuri pentru X360, dar s-au facut la greu vreo 10 ani, iar acum ai o librarie uriasa pe care nu merita sub nicio forma sa o ratezi.

    Daca as fi in locul tau... As pune 360-ul la treaba bine de tot, ca as avea ce sa joc. Sigur ca poti sa iti iei si PS4, dar vezi sa nu te obisnuiesti prea tare cu binele si dupa aceea sa nu iti mai placa cum arata jocurile de 360. Glumesc. Nu e atat de drastica diferenta - se vede, dar nu atat de tare incat sa te faca sa iti vinzi XBOX-ul. Iar intre PS4 si X1, sa stai sa te gandesti pe care o vrei, fiindca Sony are niste exclusivitati foarte bune, dar vine si Microsoft tare din spate.

    Daca nu ai fi avut 360 si ai fi vrut o consola, ti-as fi recomandat PS4/X1. Dar daca ai deja unul... Eu spun ca ar fi pacat sa treci direct la generatia curenta.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Guide: PS4/PS4 Pro HDD/SSD Upgrade By tudyniuz in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 157 Last Post: 25-05-2021, 11:21
  2. To upgrade or to not upgrade... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 50 Last Post: 16-06-2018, 19:13
  3. Am ramas fara spatiu! Upgrade HDD intern sau extern via USB 2.0? By hamiltonDSi in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 17 Last Post: 28-10-2013, 07:31

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts