Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 12 1 2 3 11 ... LastLast
Results 1 to 20 of 229

Thread: RACE Pro

  1. #1 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar

    RACE Pro

    Xbox 360 va primi in exclusivitate de la Atari un nou simulator auto, marca Simbin.
    Simbin sunt cunoscuti pentru seria FIA GTR si RACE: The WTCC Game pe PC, care nu mai necesita nicio prezentare. Jocul a fost anuntat pe 11 iulie 2008.

    RACE Pro beneficiaza de licenta FIA, incluzand atat masinile cat si circuitele din campionatele Federatiei Internationale. Printre acestea se numara campionatele: WTCC, Formula 3000, Formula BMW precum si FIA GT. Cei de la Atari se lauda cu 13 circuite reale, printre care Macau, Laguna Seca, Road America.

    Pe partea de multiplayer se vor putea duela pana la 12 oponenti simultan, folosind atat serviciul Xbox Live, precum si System Link. Va exista si un mod pentru jocul competitiv pe aceeasi consola, un fel de "Hot Seat". Acesta va lasa un jucator sa joace pentru un timp limitat, dupa care va fi nevoit sa paseze controllerul oponentului, vom vedea cum va functiona acest mod.

    Asadar, conform comunicatului de presa emis de Atari, jocul se doreste a fi un joc de curse ultra realist, deci este clar ca accentul va fi pus pe simulare. Forza 2 va primi un concurent serios pe Xbox 360. Personal, deja il astept cu nerabdare.
    Attached Images Attached Images racepro360_1.jpg racepro360_2.jpg racepro360_3.jpg

  2. #2 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    cand eu ti-am spus ca a fost prezentat la E3 si ca face si drege, tu nu.. batman, batman

  3. #3 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    5 noi poze publicate ieri
    Attached Images Attached Images thumb1280x1280_2719582157_49ecc33f0b_o.jpg thumb1280x1280_2720405536_d3578a5724_o.jpg screenshot1585b.jpg screenshot1715.jpg screenshot376.jpg

  4. #4 SP
    Junior Member Sandman's Avatar
    Tot Forza 3 astept cel mai mult

  5. #5 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by Sandman View Post
    Tot Forza 3 astept cel mai mult
    mai avem de asteptat.. ... pana atunci asteptam Race Pro

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Arata bine, dar... "where is the damage system ?"

  7. #7 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Arata bine, dar... "where is the damage system ?"
    Avand in vedere ca este facut de Simbin, sigur vor implementa si un sistem de damage. Am o presimtire ca vor putea surveni si avarii de ordin tehnic

  8. #8 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Gropile cand vor aparea?Dar cainii de pe traseu?

  9. #9 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    modul acela cu "hot seat" pare interesant.

  10. #10 SP
    Junior Member Pigbrother's Avatar
    Arata bine multe (teoretic), cea mai cetoasa treaba este controlul. Nu prea vad cum poti juca un GTR2 doar cu gamepad iar volanul MS il consider cam hapciupalitic.

  11. #11 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by Pigbrother View Post
    Arata bine multe (teoretic), cea mai cetoasa treaba este controlul. Nu prea vad cum poti juca un GTR2 doar cu gamepad iar volanul MS il consider cam hapciupalitic.
    Cunosc baieti care jucau GTR2 cu tastatura si o faceau chiar foarte bine, cu toate ca e infernal de greu.
    Oricum, avand in vedere ca este facut exclusiv pe consola, controlul va fi ca atare, deci n-ar trebui sa intampinam probleme. Sper si eu

  12. #12 SP
    Member Axeaxel's Avatar
    Ah, nu am vazut threadu asta pana acum si nici nu stiam de RACE Pro.
    Din screens arata bine, iar pana la Forza 3 mai e cale lunga. Astept sa vad ce stie sa faca

  13. #13 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Asta mi se pare un concurent destul de bun pentru Grid...daca va avea damage.In rest nimic special se pare

  14. #14 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    fiind facut de SimBin, eu sper sa fie un concurent pentru Forza 2, nu pentru Grid care este un arcade

  15. #15 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Quote Originally Posted by GeOKeR View Post
    Asta mi se pare un concurent destul de bun pentru Grid...daca va avea damage.In rest nimic special se pare
    Probabil seria NFS e seria ta preferata de masini.

  16. #16 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Quote Originally Posted by Taw View Post
    Probabil seria NFS e seria ta preferata de masini.
    No way! Am jucat foarte mult Forza 2 pe 360 cand l-am avut si acu ma joc Gran Turismo 5, si sunt fan sim... dar poate cer eu prea mult de la jocul asta. Am vazut niste filmulete cu gameplay-ul din el si nu era prea grozav...mai ales in cockpit te sperii daca vezi cum misca de volan,nu are nici un pic de flow....zici ca e robotizat pilotu.
    Uite aici si filmuletul despre care vorbeam.Jocul nu e rau dar mai merge un pic finisat cred
    Gametrailers.com - Race Pro - GC 2008: Burning Rubber Gameplay (Cam)

  17. #17 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Racing Realism
    Ultra realistic handling
    Accurate physics engine
    Speed sensation
    Damage
    Weather conditions
    High precision car settings
    Racing Immersion: Exclusive FIA Championships
    WTCC: 2nd most important official FIA championship after F1
    Formula 3000: the superfast car formula
    Formula BMW: BMW's training ground for up & coming F1 drivers
    Mini Cooper Challenge: fun and accessible
    13 official FIA tracks including:
    3 Exclusive CITY tracks: Macau, Porto, Pau
    2 US tracks: Laguna Seca & Road America - astia sunt mana in mana cu Greyhound de au pus tocmai Laguna Seca.. nu puteau sa puna si ei Maple Valey
    Other non official championships include R8 Audi, Radical, Koenigsegg,WTCC extreme cars
    Widest Variety of Ultra Realistic Cars
    350 models out of 48 cars from 200 to over 1000 HP
    From Mini to WTCC extreme cars
    World Champion '05, '06, '07 Andy Priaulx 's BMW 320 Si
    AM LM DBR9 2nd at Le Mans 2008 in GT1 category

  18. #18 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    3 Exclusive CITY tracks: Macau, Porto, Pau
    Bucharest nu ?

  19. #19 SP
    Member Axeaxel's Avatar
    Avem si noi un roman prin Formula BMW ? sau Renault ?

  20. #20 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    cum, nu stii? in formula bmw este ..... * tobe in decor * doruuu sechelariuuu . nu te uiti la F1?

    ps: doru sechelariu

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 12 1 2 3 11 ... LastLast

Similar Threads

  1. User Review: Race PRO By GreyhounD in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 20 Last Post: 06-03-2009, 13:14
  2. Race Pro Videos By Bobby in forum Videos
    Replies: 32 Last Post: 06-03-2009, 10:39
  3. Race Pro pe 20 februarie By istrategie in forum Console News
    Replies: 7 Last Post: 29-01-2009, 12:16
  4. Noi imagini din Race Pro By Dj Mo in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 13-09-2008, 11:16

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts