Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: COD: Black Ops 2 (Full game download) nu merge

  1. #1 SP
    Junior Member fanelaru's Avatar

    COD: Black Ops 2 (Full game download) nu merge

    Cind am cumparat XBOX360 am primit si un card Xbox 360 game for download from Xbox Live cu COD: Black Ops 2. XBOX-ul l-am cumparat de la Altex acum un an.
    Am cont Gold si totusi nu pot fac redeem. Stie cineva de ce?

    PS: Am incercat si prin VPN cu adresa IP de UK. Contul meu Gold este tot pe UK.

  2. #2 SP
    Junior Member gogoletu's Avatar
    Mai fa-ti si un cont pe romania.
    Introdu codul de pe contul nou si poti sa-l descarci.

  3. #3 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Cont pe ro nu exita pe Romania, cat despre codul tau de la joc, sunt sanse reale sa nu mai fie valabil, termenul de activare al lui fiind de 1 an sau 2 maxim (asa-mi amintesc, poate ma insel)

    Sau mai exista posibilitatea ca, codul sa fi fost deja utilizat de ei, au mai fost cazuri.

  4. #4 SP
    Junior Member gogoletu's Avatar
    Nu exista Xboxlive pe Romania.
    Cont pe Romania poti sa-ti faci dar nu ai acces la xboxlive, la muzica, filme si aplicatii, iar oferta de jocuri nu este foarte variata.
    Aceeasi consola am cumparat-o si eu iar codul a mers activat si jocul descarcat numai de pe cont de Romania.

  5. #5 SP
    Junior Member fanelaru's Avatar
    Ce inseamna cont de Romania? Ca daca te referi la Region, acolo nu apare Romania. Si daca selectezi Other, nu-ti apare nimic la Account ca sa faci Redeem.

  6. #6 SP
    Junior Member gogoletu's Avatar
    Nu schimbi regiunea la consola.
    Totul il faci din calculator.
    Din calculator, iti faci un cont nou de gmail la care adresa sa fie de Romania.
    Dupa ce ai facut contul, tot din calculator te loghezi cu el la xbox com/ro-ro.
    O sa ti se creeze un cont de xbox nou cu un nou gamertag.
    Click pe gamertag in coltul din dreapta sus. Introduci codul la redeem.
    Deschizi consola si dai download profile.
    Incarci profilul nou si incepe download-ul la joc.
    Dupa aceea poti sa-ti stergi profilul de pe hdd. Jocul ramane pe hdd si il joci din contul vechi.

  7. #7 SP
    Junior Member fanelaru's Avatar
    A mers. Am facut un cont nou pe PC si m-am jucat de acolo (automat a setat US, nu stiu de ce; l-am modificat de mina). Pe urma am descarcat profilul in consola, am descarcat jocul. Totul a mers cum ai zis. Merci.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts