Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Vanzare consola cu jocuri digitale incluse - intrebari

  1. #1 SP
    Junior Member mwscoofield's Avatar

    Vanzare consola cu jocuri digitale incluse - intrebari

    Buna!

    Am un Xbox One S de 500 GB, pe care il folosesc prea putin.
    A venit timpul sa-l vand, dar am o mica 'problema':
    toate jocurile mele sunt digitale, luate din store, pentru ca, well there's no easy way to say it, am fost prost.
    Jocurile sunt urmatoarele: GTA V, FIFA 17 (a venit in bundle cu consola), Battlefield 1, Tom Clancy's The Division

    Care ar fi cea mai buna, si sigura cale sa dau access cumparatorul la aceste jocuri?

    As putea sa-l adaug ca Family Member / sa raman logat pe consola cu userul meu si sa ii zic sa-l foloseasca / sau pur si simplu sa ii dau tot contul?

  2. #2 SP
    Member blondutzu's Avatar
    Poti sa lasi contul tau setat ca primary pe consola respectiva, daca cel care cumpara are incredere in tine (poti schimba parola contului si el va ramane cu ochii in soare).

    Poti sa ii dai contul complet, caz in care iti scoti si tu cardul/paypalul de pe acolo sa nu faca cumparaturi din banii tai. Te poti interesa daca merge sa migrezi un cont xbox de pe un e-mail pe altul (ma indoiesc) si atunci o puteti rezolva usor cand va intalniti.

  3. #3 SP
    Junior Member mwscoofield's Avatar
    Quote Originally Posted by blondutzu View Post
    Poti sa lasi contul tau setat ca primary pe consola respectiva, daca cel care cumpara are incredere in tine (poti schimba parola contului si el va ramane cu ochii in soare).

    Poti sa ii dai contul complet, caz in care iti scoti si tu cardul/paypalul de pe acolo sa nu faca cumparaturi din banii tai. Te poti interesa daca merge sa migrezi un cont xbox de pe un e-mail pe altul (ma indoiesc) si atunci o puteti rezolva usor cand va intalniti.
    Am scos cardurile si paypalul din Payment Methods, de pe cont, DAR cand intru in Settings pe Xbox, la Subscriptions, pot sa dau pay cu cardul folosit la Xbox Live-ul expirat (la care am si dat cancel). Asta e putin cam dubios.

    Stie cineva o metoda sa scot complet metodele de plata din history-ul consolei?

  4. #4 SP
    Member Gigi Kent's Avatar
    In mod normal daca ai sters cardurile din contul Microsoft nu ar trebui sa le ma vada nici consola.
    Eventual poti sa apelezi la un factory reset si sa faci o instalare fresh.

  5. #5 SP
    Junior Member mwscoofield's Avatar
    Quote Originally Posted by Gigi Kent View Post
    In mod normal daca ai sters cardurile din contul Microsoft nu ar trebui sa le ma vada nici consola.
    Eventual poti sa apelezi la un factory reset si sa faci o instalare fresh.
    Am facut asta.
    Si sunt sigur ca am sters cardurile de pe cont, ca am verificat peste tot pe site.

    Insa, parca il tine in payment history, si se vad ultimele 4 cifre de pe card. Si pot sa dau, sa platesc din nou LIVE-ul de 12 luni...

    Ce ziceti de versiunea cu Family Member? (Adica sa-l adaug ca un family member, si sa ramana si contul meu pe consola, asa cum este.)

  6. #6 SP
    Member VictusG's Avatar
    Quote Originally Posted by mwscoofield View Post
    Buna!

    Am un Xbox One S de 500 GB, pe care il folosesc prea putin.
    A venit timpul sa-l vand, dar am o mica 'problema':
    toate jocurile mele sunt digitale, luate din store, pentru ca, well there's no easy way to say it, am fost prost.
    Jocurile sunt urmatoarele: GTA V, FIFA 17 (a venit in bundle cu consola), Battlefield 1, Tom Clancy's The Division

    Care ar fi cea mai buna, si sigura cale sa dau access cumparatorul la aceste jocuri?

    As putea sa-l adaug ca Family Member / sa raman logat pe consola cu userul meu si sa ii zic sa-l foloseasca / sau pur si simplu sa ii dau tot contul?
    Eu zic sa il vinzi fara cont ca e mai sigur.Eu am vandut odata o consola Xbox One si dupa un timp, m-am decis sa o cumpar iar, Partea buna a fost ca aveam contul cu cateva jocuri pe el si nu am fost nevoit sa cumpar alte jocuri pentru inceput.Poate anu viitor prinzi un Xbox one X la oferta si il cumperi si n-ai bani de alte jocuri si te joci cele de pe cont pana una alta, nu stii niciodata.

  7. #7 SP
    Senior Member nina's Avatar
    se poate schimba adresa de email pe care iti vine security code,are primary email parca si mai poti adauga si alte
    stiu ca i-am scris cuiva aici pe forum
    se poate vinde contul daca daca ii setezi acolo adresa lui de email ca apoi sa isi schimbe el parola la contul de xbox cum doreste

    te duci pe account.microsoft.com ->your info -> manage your sign-in email and phone number

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Cateva intrebari, sunt la prima consola... By amehaissable66 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 23 Last Post: 18-03-2015, 18:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts