Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Final Fantasy XI online

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Final Fantasy XI online

    Well, am pus si eu in sfarsit mana pe versiunea de Xbox 360... Inca nu am prea multe detalii, dar am zis sa deschid un thread dedicat in timp ce... INSTALEZ ! Deci, pentru cei care vor cumpara jocul, atentie mare. E crima si pedeapsa. Pe langa faptul ca se bazeaza pe serviciul PlayOnline (care cere card, adresa, survey, etc... etcc...) face la install-uri si la update-uri de innebunesti.

    Deci eu pana acum am stat cam 10 minute la instalare PlayOnline, 15 minute update PlayOnline, 30 de minute survey, password, etc... iar acum estimeaza 59 minute (DA, 59 !!!) instalarea Final Fantasy XI (eu am versiunea ce contine addonurile Riese of the Zilart, Chains of Promathia si Treasures of Aht Urhgan).

    Revin cu impresii... pana acum mi s-a parut debusolant, instalare ca pe PC...

  2. #2 SP
    Member Snake's Avatar
    Mai rau chiar decat pe PC. Sa ne spui si noua cum este jocul. Eu din cate am inteles nu are legatura cu universul Final Fantasy.

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    M-a zapacit. Instalez/updatez la el de vre-o 2 ore si jumatate, si inca n-am vazut o imagine din joc... revin cu impresii cand apuc si eu sa vad ceva. Pana acum m-a dezamagit complet. N-are nici-o legatura cu consolele...

    OMG: Time remaining in current process: 05:11:55 ! 5 OREEEEE ?!? Asta deja e bataie de joc. Oi fi eu fan Final Fantasy, dar totusi...

  4. #4 SP
    Member mariuck's Avatar
    buy a better internet !! )

  5. #5 SP
    Member Tavitzu's Avatar
    din cate tin eu minte MonkY are 20megabits de la ups deci fara hard de 120 la 360 nu se poate juca jocu

  6. #6 SP
    Junior Member hydrarulz's Avatar
    Quote Originally Posted by Tavitzu View Post
    din cate tin eu minte MonkY are 20megabits de la ups deci fara hard de 120 la 360 nu se poate juca jocu
    sau cu cel nou de 60gb
    de 2 saptamani tot instalez demo-uri am vreo 50 de jocuri .. demo

    ma tot gandesc ce joc merita cumparat primul

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    mariuck: internet mai rapid nu cred ca ar fi ajutat, limita era in hdd si xbox 360. Update-ul a insemnat cateva mii de fisiere patchuite (nici nu vreau sa ma gandesc ce e pe hdd) si probabil a durat atat de mult pentru ca am si cele 3 addonuri (Rise of the Zilart, Chains of Promathia si Treasures of Aht Urghan - addonuri care oricum sunt pentru level 50 and up). In plus, sa nu uitam ca e un joc lansat de mai bine de 2 ani si fiind MMORPG se updateaza cam ca in stilul WoW (care si acela dureaza ceva ore de la instalare la ultimul update).

    Am reusit sa joc cateva ore bune. Grafica (cel putin din start) e cam outdated. As spune ca este la nivelul lui WoW. Avantajul foarte mare este insa acela ca este multiclient. Adica in FF XI vei intalni players atat de pe PC cat si de pe PS2/PS3 (PS3 doar modelul de 60GB cu compatibilitate PS2). Story-ul nu prea are legatura cu universul Final Fantasy... insa majoritatea elementelor, mobsii, fight-ul, magiile, cam toate au clar origini tipice Square Enix.

    Cert este insa faptul ca e un joc IMENS. Eu unul m-am pierdut. Noroc ca mi-am gasit repede un amic de gameplay care mai stia ceva tips & tricks si mi-a explicat multe din nebunii. Din pacate este genul de joc pentru care nu cred ca voi reusi sa-mi fac timp. Pentru asa ceva probabil trebuie sa ai minim 3-4 ore pe zi ca sa tii pasul cu ce se intampla in universul FF XI.

    Overall, nu pot sa spun ca pentru a juca Final Fantasy XI trebuie sa luam in consideratie:
    - e singurul MMORPG pe Xbox 360
    - e time eater
    - e multiplatform
    - e totusi FF style
    - se plateste lunar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 03-07-2013, 09:43
  2. Replies: 0 Last Post: 27-07-2012, 11:06
  3. Final Fantasy XIV Online Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 15 Last Post: 09-10-2010, 09:54
  4. E3 2009: Square Enix anunta Final Fantasy XIV Online By istrategie in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 04-06-2009, 09:30

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts