Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 97 of 404 FirstFirst ... 47 87 95 96 97 98 99 107 147 197 ... LastLast
Results 1,921 to 1,940 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #1921 SP
    Member eidos's Avatar
    Quote Originally Posted by IsNotMe View Post
    Cum a zis si domnul de mai sus : Nu cumparati de la samsari si mai ales nu cumparati SH “deschisa pt verificare “( mor cand aud asta !) In 3-4 luni vor fi PS5 la vanzare pana si in ...Lidl(glumesc) . Va fi saturata piata pt ca este in interesul Sony sa iti ia banii pe abonament si jocuri & accessories ! Inca ceva : incetati in p... mea cu miloaga !
    Din pacate sunt semne nasoale din piata, se pare ca nu vor fi in stoc cum zici tu.
    Motivul e simplu, TSMC are capacitate vanduta catre AMD limitata si AMD are probleme la stocuri cu toate produsele - victima propriului succes
    Cand ai seria de CPU 5xxx si placi video 6XXX (se pare ca sunt vanate de mineri) si seria de servare EPIC ... plus SONY si Microsoft cu consolele ... mai exista si pandemia ca factor de incetinire

    Vremuri grele ... imi doresc sa nu am dreptate

  2. #1922 SP
    Junior Member Spy0nu's Avatar
    Prin martie cel tarziu o sa avem toti o consola PS5.
    Ganditi-va ca au fost create cu pret initial redus ca sa castige din jocuri si accesorii, deci tineti banii pt. jocuri.

    Tot asa m-am grabit sa iau Note 10+ la lansare.
    La o saptamana, reducere cu 1200lei peste tot, chiar mi-a parut rau dar asta e.De alta data astept promotiile.

  3. #1923 SP
    Junior Member Area51's Avatar
    Quote Originally Posted by Spy0nu View Post
    Prin martie cel tarziu o sa avem toti o consola PS5.
    Ganditi-va ca au fost create cu pret initial redus ca sa castige din jocuri si accesorii, deci tineti banii pt. jocuri.

    Tot asa m-am grabit sa iau Note 10+ la lansare.
    La o saptamana, reducere cu 1200lei peste tot, chiar mi-a parut rau dar asta e.De alta data astept promotiile.
    Trebuia sa returnezi Note 10+ si sa iti iei la pret redus, daca zici ca dupa 1 saptamana era cu 1200 lei mai ieftin.

  4. #1924 SP
    Junior Member Spy0nu's Avatar
    Apucasem sa-mi pun aplicatiile in el, conturi, parole, aplicatia de la banca, insemna niste vizite...
    Unii avem job-uri oarecum stricte, concediu nu prea poti sa-ti iei...ma rog.

    Da, deci m-as juca putin pe PS5 Demons Souls in 4k HDR pe OLED-ul LG dar ma rezum la Witcher 3.
    Attached Images Attached Images 20201127_130157.jpg

  5. #1925 SP
    Member eidos's Avatar
    Hai ca avem un aliat bun impotriva oportunistilor si scalperilor, olx sa ne traiesti ... frumos ar fi sa le razi pe toate de pe olx
    Attached Images Attached Images capture-124.jpg

  6. #1926 SP
    Junior Member Area51's Avatar
    Quote Originally Posted by eidos View Post
    Hai ca avem un aliat bun impotriva oportunistilor si scalperilor, olx sa ne traiesti ... frumos ar fi sa le razi pe toate de pe olx
    cred ca i l-au moderat pentru ca era anunt de cumparare, nu de vanzare
    era anuntul tau? de unde ai snapshot-ul?

  7. #1927 SP
    Member eidos's Avatar
    Quote Originally Posted by Area51 View Post
    cred ca i l-au moderat pentru ca era anunt de cumparare, nu de vanzare
    era anuntul tau? de unde ai snapshot-ul?
    Era de vanzare...
    Nu era anuntul meu, am luat de pe alt forum, se plangea unu si a fost luat in suturi de restu

  8. #1928 SP
    Member kaoru's Avatar
    Quote Originally Posted by eidos View Post
    Era de vanzare...
    Nu era anuntul meu, am luat de pe alt forum, se plangea unu si a fost luat in suturi de restu
    Exista multe motive pentru care putea fi blocat, cu siguranta nu pretul. Bisnitarii de pe OLX pun fix ce pret vor, la fel ca toti ceilalti oameni.

    Cel mai probabil e din seria de anunturi care spun ceva de genu: " vand consola luata de la magazinul X " sau mai nou "castigata la tombola Altex, dar inca nu a ajuns. Ajunge candva saptamana vitoare cand o predau personal sau o livrez" etc.
    deci vanzare pentru produse pe care nu le detin efectiv si nici nu fac dovada necesara.

    Asa ca mizeria asta cu vanzatorii care dau tunuri o sa continue inca multa vreme.

    Asteptam stocurile din magazine.

  9. #1929 SP
    Member eidos's Avatar
    Nu stiu exact motivul pentru care a fost moderat anuntul dar ... a mai spus ca a primit o gramada de mesaje de la persoane indignate de pret si mesaje de hate ... cumva e bine ca nu le merge sa vanda

    Pana la urma nu e prost ala care cere e prosta ala care da

  10. #1930 SP
    Member kaoru's Avatar
    Quote Originally Posted by eidos View Post
    Pana la urma nu e prost ala care cere e prosta ala care da
    Am tot vazut lozinca asta aruncata prin diverse parti.

    Nu cred ca e nimeni prost, nu se bate nimeni sa dovedeasca cine e mai prost si este total irelevant.
    Pe principiul asta dinntr-o alta perpectiva cei mai prosti sunt aia care accepta practici degradante precum bisnita, samsareala, camataria sau resellingul...scalpingul cum le zice mai nou. Cei mai prosti ar fi aia care considera ca da "domle asta e realitatea fiecare face ce vrea toti avem drepturi, ca de responsabilitati sau morala cui dreacu ii mai pasa. Ala care se descurca e sefu, restu sunt prosti."
    Deci, din nou, consider ca genul asta de a pune problema este irelevant.

    Asa cum au spus si alti oameni chiar in threadul asta, consider ca atitudinea corecta in situatii de genul asta este ignorarea pe cat posibil a practicilor astora. Si da cateodata iti vine sa refulezi, sa iti versi frustrarile undeva, probabil ca unii o fac in mesajele olx.

    La fel ca si discutia aia cu resemnare totala de genul " da domle dar din astia sunt si or sa fie tot timpul" ca si cum asta ar justifica orice. Trebuie gasit un consens intre cumparatori si retail, pentru ca sunt convins ca sunt metode de combatere ale unor astfel de practici, doar ca marile corporatii cat si reprezentantii retail nu se sinchisesc inca sa faca ceva in acest sens.
    Modelul unor astfel de lansari este depasit si sunt posibile proceduri care pot fi folosite mai ales in mediul online pentru a combate fenomene de genul asta cu scalping, reselling etc.

    Pana atunci ne bazam pe posibile noi stocuri si asistam la tot haosul. Mai jucam un joc pe PS4 care este inca foarte ok, ne relaxam

  11. #1931 SP
    Junior Member arfel's Avatar

  12. #1932 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    un update legat de altex: mie abia azi seara mi-a venit mesajul ce confirma ca se va face returul sumei, in 3 zile lucratoare... deci pe joia viitoare. yep.

    also, cum spunea cineva, daca chiar voiau sa faca ceva, blocau comenzile multiple de pe acelasi ip, adresa si nume. asa le bagau niste bete in roate si samsarilor. altminteri ieri erau peste 10 la o prima cautare pe olx, majoritatea cu garantie de la altex. in fine. sorry ca am deschis iar vorba, dar nah... cash flow-ul ala nu e doar ptr doua zile.

  13. #1933 SP
    Junior Member Leeroy's Avatar
    Nu o sa dau £750.00 niciodata pe un ps5, mai ales de la scalperi, daca cineva cumpara PS5 de la scalperi suntem parte din problema.

  14. #1934 SP
    Junior Member Area51's Avatar
    Au cam dispărut consolele PS5 de pe Olx, s-or fi vândut sau au fost scoase? Eu cred ca s-au vândut..

  15. #1935 SP
    Junior Member thomasapostol's Avatar
    Quote Originally Posted by Area51 View Post
    Au cam dispărut consolele PS5 de pe Olx, s-or fi vândut sau au fost scoase? Eu cred ca s-au vândut..
    Cred ca au fost scoase de cei de la OLX, greu sa cred ca le au vandut cu 5-6k RON.

  16. #1936 SP
    Junior Member Area51's Avatar
    Quote Originally Posted by thomasapostol View Post
    Cred ca au fost scoase de cei de la OLX, greu sa cred ca le au vandut cu 5-6k RON.
    Totuși nu au dispărut toate, de asta tind sa cred ca s-au vândut. Mai ales ca nu incalca regulile olx, nu știu ce motiv ar fi avut sa le scoată..

  17. #1937 SP
    Junior Member forgame's Avatar
    Quote Originally Posted by thomasapostol View Post
    Cred ca au fost scoase de cei de la OLX, greu sa cred ca le au vandut cu 5-6k RON.
    Cred ca este rezultatul "comunitatii". Daca fac 2 3 persoane report pe olx sistemul automat da cu produsul jos. Asa ca faceti report, fiti spaima scalperilor.. Un cont pe olx nu costa.. reportul e doar la 2 click distanta.. )

  18. #1938 SP
    Junior Member thomasapostol's Avatar
    Aveti ceva vesti referitoare la stocuri? eMag n-a lansat absolut nimic, pentru cel mai mare retailer din RO, este dezamagitor.

  19. #1939 SP
    Member Para81's Avatar
    Pai nu mai sunt pe stoc, stiu ca emag a onorat toate precomenzile.

  20. #1940 SP
    Junior Member thomasapostol's Avatar
    Quote Originally Posted by Para81 View Post
    Pai nu mai sunt pe stoc, stiu ca emag a onorat toate precomenzile.
    Precomanda e precomanda, lansarea e lansare. Lansarea a fost pe 19 noiembrie, 0 stoc. Altex macar a avut 660 console la lansare.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 97 of 404 FirstFirst ... 47 87 95 96 97 98 99 107 147 197 ... LastLast

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts