Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 155 of 158 FirstFirst ... 55 105 145 153 154 155 156 157 ... LastLast
Results 3,081 to 3,100 of 3157

Thread: Ce fel de tara este Romania?

  1. #3081 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    @Alex Khan universul meu nu este un thread pe un forum.

    ---------- Post added 03-05-2021 at 07:54 ----------

    Pai în lumea ta paralela dacă nu te atacă covidul sigur o va face frigiderul s-au mașina de spălat.

  2. #3082 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    @Alex Khan universul meu nu este un thread pe un forum.

    ---------- Post added 03-05-2021 at 07:54 ----------

    Pai în lumea ta paralela dacă nu te atacă covidul sigur o va face frigiderul s-au mașina de spălat.

    1.O spui care esti din noiembrie 2012 si ai peste 2000 de postari. Esti mai dependent de forum decat mine.
    2. Pe tine deja te-a atacat virusul "Dancila"
    o va face frigiderul s-au mașina de spălat.

  3. #3083 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    @Alex Khan îți mulțumesc că ai avut timp să îmi cauți istoricul, nu știu câtă relevanță are dar îți dai seama că ai ceva probleme la mansardă.

  4. #3084 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    @Alex Khan îți mulțumesc că ai avut timp să îmi cauți istoricul, nu știu câtă relevanță are dar îți dai seama că ai ceva probleme la mansardă.

    Eu postez ceva, fara sa insult , fara sa te bag in seama.

    Tu vii aici, imi vezi postarea si ma jignesti. ca un roman adevarat, patriot. pesedist si ortodox .

    Te las sa ghicesti care dintre noi doi are probleme la mansarda.
    Pana atunci iti dau report si ignore.

  5. #3085 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    @Alex Khan ahahahha.

    Tu visezi noaptea povesti de domeniul SF apoi îți dai cu părea pe forum și te aștepți ca toată lumea să îți dea dreptate.

    Și doar ca să dezbatem că numai am chef să întru pe celelalte 100 de thread-uri create după o revelație nocturnă de a ta.

    Prezervativul îl folosești numai dacă vrei că nu stă nimeni la capul patului să vadă ce faci tu cu prietena ta.

    Lumea nu călătorește doar să învețe lucruri, se plimbă pentru că este bine să te relaxezi în concediu, adică te duci să te simți bine.

    Cum poți tu să vezi lumea printr-o Drona 4k mă depășește, sunt curios dacă bagi Dronă aia undeva să simți și tu ceva.

    Lumea în 50 de ani nu va mai conta pentru mine și probabil pentru multe persoane de pe acest forum pentru că vom fi prea bătrâni sau morții.

    Lumea progresează de aia am ajuns să cumpărăm console, să stam în cur pe canapea și să pretindem ca suntem orice personaj virtual poți crea tocmai pentru că niște roboți ne ajută să le construim.

    Nu înțeleg cum mă poate jigni o persană pe internet ai mai scris și cu roșu, îmi pare rău dar ai greșit thread-ul nu se numește Memorilie lui Alex Khan îți propun să te înscrii la balet dacă ești asa sensibil.

  6. #3086 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    @Se7en Fury :
    get a life hartuitorule!


    P.S. Poate n-ar strica sa te inscrii tu la balet ca se vede ca ai probleme cu nervii.
    Attached Images Attached Images untitled.png

  7. #3087 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    @Alex Khan ahahhaah

  8. #3088 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Eu cred ca trebuie sa va calmati.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #3089 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by JohnnyUSA View Post
    Eu cred ca trebuie sa va calmati.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Cum spuneti dumneavoastra domn' sef-diplomat.



    Quote Originally Posted by JohnnyUSA;1521384[B
    ]O sa te duci pe lumea cealalta de la… COVID[/B]. Eu iti recomand sa nu mai iesi din casa pana nu ne vaccinam toti.

    Neam de oi ce suntem.

    LE: forget about it, am uitat ca tu esti trollul formului, la cate ineptii spui zilnic pe aici

    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #3090 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Guys, va rog sa nu va atacati si sa nu raspundeti la jigniri cu jigniri.

    Folositi cu incredere butonul de report.
    Ultima oara cand spun asta. Urmatoarea abatere are pauza de la forum.

  11. #3091 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    In Germania te obliga sa porti masca si in casa, e poate in momentul asta una dintre tarile cu cele mai drastice masuri. Stau astia intr-un lockdown de prin toamna.
    In Franta toate magazinele care vand produse non-alimentare sunt inchise, esti incurajat sa platesti doar online si cu cardul.
    In UK se fac concerte si s-au redeschis cluburile si restaurantele, dar....pana mea, acolo s-a testat si vaccinat 51 milioane de britanici.
    In SUA s-au vaccinat 100 milioane si doar cei vaccinati au dreptul sa vina la evenimente publice sau private.
    CEO Modena ne avertizeaza ca in urmatoarele 6 luni ar putea sa apara alte variatiuni de tulpine COVID si trebuie sa ne pregatim pentru al patrulea val in toamna care va fi si mai nimicitor.

    La noi: nu avem nici 5 milioane de vaccinati, dar deja toti umbla fara masca pe strada, pe plaja, azi este si aglomeratie pe Autostrada Soarelui. Dupa ce am vazut stirile de azi dimineata, apa marii e rece la Vama Veche, nu prea e de stat si bronzat la plaja, cerul e innorat, dat toti tinerii frumosi si liberi stau in geci si in trening pe plaja , organizeaza picnicuri, beau bere la pet si nu poarta masca, pentru ca sunt "destepti" , asta in timp ce avem 1400 de pacienti in stare grava la ATI.
    Numai in supermarkete si multinationale se mai tin cont de reguli, si alea respectate asa, "cu car, ca mar " dupa ce striga paznicul sau managerul la tine.
    Guvernul nici nu vrea sa auda, de teama protestelor, de certificate COVID impuse pe toate planurile, dar le impun timid , asa , doar la partidele sportive.
    Ca in rest, si vaccinati, si nevaccinati, si bolnavi, si asimptomatici, pot calatori unde vor fara certificat de vaccinare.
    Si vine la TV sa ne zica Dana Budeanu ca vai, au dat HoReCa si turismul faliment, dar eu observ din ianuarie incoace ca toate restaurantele, barurile si cluburile sunt deschise, inclusiv hotelurile. Vad deja peste tot o durere mare in partea dorsala fata de pericolul valului 4.

    Si vad si batrani pesedisti, si oameni penelisti de varsta mijlocie, si tineri USR-isti, inclusiv copiii care nu mai tin cont de nimic.



    Ca sa raspund la intrebarea din titlu "ce fel de tara este Romania?", pot sa spun ca e o tara cu un popor de NESIMTITI!

  12. #3092 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Nesimtiti sunt peste tot. Dar ce imi sare mie in ochi este multa frustrare.

  13. #3093 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Problema e ca nesimtirea romanilor albi si neaosi a sarit la cote alarmante dupa ce am vazut in ultimele 6 luni.
    Si tot romanii spun ca tiganii, ungurii, evreii, austriecii, americanii, rusii sunt de vina ca le-au distrus tara.
    Dar uita ca :
    1. ei si-au votat politicienii
    2. ei comit toate infractiunile marunte si ingroapa tara in mizerie. Apropo, peste tot vad masti aruncate pe asfalt- alea pot genera focare de boli si chiar COVID.

    ---------- Post added 08-05-2021 at 16:35 ----------

    Uite cazul cu ursul Arthur.

    Ala era cel mai mare urs din Romania.
    Daca era cel mai mare urs din Romania, de ce nu l-au capturat si nu l-au bagat intr-o rezervatie....sau intr-un ZOO unde ar fi fost bine ingrijit, hranit si expus vizitatorilor.

    Nu, il lasa romanii sa zburde liber prin padure.
    Si apoi un print austriac il impusca.
    Cine e de vina?
    Printul pentru ca este "AUSTRIAC" (si e cunoscuta ura asta xenofoba si nationalista a romanilor neaosi impotriva austriecilor din cauza ocupatiei Transilvaniei) ca l-a impuscat, nu romanii ca lasa vietuitoare periculoase prin paduri ce pot ucide padurari, copii, tarani munteni, turisti sau pentru ca nu fac ceva in privinta braconajului.
    Si se apuca sa dea note mici si recenzii negative la castelul lui.

    Daca ursul ala mare omora un copil sau un schior, in secunda doi, toti latraii astia scriau pe net "Omorati-l pe Ursu Arthurl" si n-ar fi zic nimic de uciderea lui .

    Popor mai frustrat si ipocrit nu cred ca exista.

  14. #3094 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Ia mergi tu și împușcă urși în Austria sau Liechtenstein, ce zici, poți s-o faci așa cum a făcut-o prințul lui pește prăjit în România? Îți garantez că nu. Pentru că ghici ce, ăia își protejează pe bune fauna. Ca să nu mai zic de metodele ultra corupte prin care i s-a pus pe tavă trofeul de către mafia UDMR locală.

  15. #3095 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by KurtKnispel View Post
    Ia mergi tu și împușcă urși în Austria, ce zici, poți s-o faci așa cum a făcut-o austriacul în România? Îți garantez că nu. Pentru că ghici ce, ăia își protejează pe bune fauna. Ca să nu mai zic de metodele ultra corupte prin care i s-a pus pe tavă trofeul de către mafia UDMR locală.
    Sa ma anunti cand o sa avem legi si politicieni ca in Austria.

    Fauna din Romania asa arata momentan, Homo Sapiens Romanianus pare sa convietuiasca "armonios" cu Ursus arctos din Carpati, mai ales ca niste" Homo Sapiens Cocalarus-Bombardierus" le da si de mancare , aruncand gunoaiele aiurea :









    Apropo, tarile civilizate s-au curatat de aceste animale urate si periculoase.
    Nu sunt necesare lantului trofic si supravietuirii naturii, ba sunt la fel de perturbatori si paraziti precum omul, mai ales ca ei mananca foarte mult.

  16. #3096 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Normal. Cu ticăloși utili ca tine, chiar n-ar trebui să ne întrebăm de ce se sufocă planeta, la propriu.

    De rezervații naturale împrejmuite cu garduri electrificate ai auzit? Asta până să ajungi la pușcă.

    Am curaj să pariez că-n opinia ta, rasul și tăiatul pădurilor în țările „civilizate" e tot un lucru benefic, care trebuie neapărat aplaudat cu orice preț.

  17. #3097 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by Alex Khan View Post
    Nu sunt necesare lantului trofic si supravietuirii naturii, ba sunt la fel de perturbatori si paraziti precum omul, mai ales ca ei mananca foarte mult.
    Bine ca esti tu necesar lantului trofic si supravietuirii naturii.

  18. #3098 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Si continui sa ma minunez…
    Este clar ca eu traiesc in lumea mea


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #3099 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Bine ca esti tu necesar lantului trofic si supravietuirii naturii.
    Pai sunt om, ca si tine si ca toti membrii forumului si alti 8 miliarde care acum polueaza planeta.
    Am spus clar ca oamenii sunt distrugatori....

    Doar ca noi suntem singurii care putem sa o salvam in acelasi timp, singurii care putem sa ajungem la capacitatea de a schimba mediul inconjurator, si de ce nu, chiar sa selectam speciile daca ajungem o civilizatie de tip 1.
    Suntem singura specie capabila chiar sa plecam de pe planeta (evident ca nu toti, si evident ca nu prea curand) si sa asiguram continuitatea speciei pe alte planete, fie si sub o alta forma, cea artificiala.
    Inevitabil, Homo Sapiens va distruge ecosistemul de pe Terra in cateva secole , dar pana atunci s-ar putea sa ajungem la un nivel de tehnologie atat de avansata incat sa nu mai avem nevoie sa "mancam, sa dormim, sa respiram, sa ne hidratam", ci doar sa ne alimentam electric din moment ce ne indreptam spre cibernetizare.


    Ursii sunt niste praduitori, niste animale ucigase la fel ca rechinii, leii, crocodilii sau Tyranozaurii carnivori.
    Au fost necesari pentru ca animalele erbivore sa evolueze si sa devina mai rapide si unele chiar sa devina camuflabile.
    Dar acum in antropocen praduitorii nu mai sunt necesari.

    Iar omul a ajuns la un nivel la care trebuie sa renunte la latura sa agresiva.

    ---------- Post added 08-05-2021 at 19:16 ----------

    Quote Originally Posted by KurtKnispel View Post
    Normal. Cu ticăloși utili ca tine, chiar n-ar trebui să ne întrebăm de ce se sufocă planeta, la propriu.

    De rezervații naturale împrejmuite cu garduri electrificate ai auzit? Asta până să ajungi la pușcă.

    Am curaj să pariez că-n opinia ta, rasul și tăiatul pădurilor în țările „civilizate" e tot un lucru benefic, care trebuie neapărat aplaudat cu orice preț.


    Eu sunt impotriva defrisarii padurilor. Cu toate ca a fost necesara ca sa ajungem la epoca industriala , si la fabricat materiale sintetice, imprimante 3D si reciclare.
    Si consider ca fauna ar trebui lasata sa prospere cum ai spus tu, prin rezervatii imprejmuite si garduri electrificate.

    Insa la noi nu se poate.
    Si nu exista interes.
    Plus ca padurile sunt demult vandute de politicieni unor mafii de pe piata neagra si nu mai pot fi recuperate.

  20. #3100 SP
    One Man Army Cristy's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 155 of 158 FirstFirst ... 55 105 145 153 154 155 156 157 ... LastLast

Similar Threads

  1. Intrebare legata despre 2 jocuri la fel By andreiaka in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 10-03-2014, 13:37
  2. Ce fel de sfarsit preferi intr-un joc video? By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 20 Last Post: 29-10-2012, 22:46
  3. Ce fel de clasa dintr-un RPG sunteti ? By Strike105X in forum Offtopic
    Replies: 18 Last Post: 29-05-2011, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts