Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 77

Thread: A Plague Tale: Requiem

  1. #1 SP
    Manager paul's Avatar

    A Plague Tale: Requiem

    Following from the first, award-winning adventure, embark with Amicia and her brother Hugo on an intense new quest for hope, as a terrifying curse hunts them down. Sacrifice your innocence to save the one you love, facing the savagery of a collapsing world as it’s overwhelmed in a sea of teeth and claws.

    A Plague Tale: Requiem is arriving on Xbox Series X|S and also with Xbox Game Pass day one in 2022.
    Announce trailer:

    PS5, XS, Switch, PC.
    2022.
    Attached Images Attached Images static-plague-tale_requiem_artwork_logo.jpg

  2. #2 SP
    Member ExocrathX5's Avatar
    Pt. mine a fost "the highlight of the show". Nu ma gandeam ca o sa se miste atat de rapid cu partea 2-a. Ma ingrijoreaza totusi acel "Switch" pt. platformele pe care o sa apara. Sper sa nu traga in jos jocul pe celelalte platforme. Take your time, make it good!

  3. #3 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Mi-am dat seama ca e vorba de universul A Plague Tale inca din primele secunde, dar parca nu-mi venea sa cred. Mi-a placut foarte mult prima parte si astept cu mare interes continuarea.

    Echipa din spatele jocului, desi mica, e foarte talentata si dedicata. Ma bucur ca s-au hotarat sa mearga mai departe cu acest proiect.

  4. #4 SP
    Manager paul's Avatar
    Primul joc, 4K UHD for PS5 & Xbox Series X | cloud version on Nintendo Switch, 6 iulie:

  5. #5 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Ziceți că prima parte a fost bun? Merită încercat?

  6. #6 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Depinde de gusturi. Personal mi s-a parut mediocra si lipsita de substanta si nu a excelat la absolut niciun capitol.

  7. #7 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Înțeleg, cred ca totusi am să-i dau o șansă si am să-l încerc!

  8. #8 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Sunt zvonuri că îl vom primi la Plus luna viitoare. E super scriptat gameplayul si nu într-un mod bun precum Uncharted, dar gratuit cred că merită încercat.

  9. #9 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    A fost sau inca este un Game Pass daca ai xbox/PC.

  10. #10 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    Ziceți că prima parte a fost bun? Merită încercat?
    Jocul e excelent, de la un capăt la altul, mai ales povestea și atmosfera. Gameplay-ul deasemenea bine gandit, atipic.

    Genul de joc in care nu rupi tot în stânga si dreapta cu arme melee. Trebuie aplicată o mică strategie in fiecare hub/zonă in care intalnesti inamici.
    Puzzle-urile sunt deasemenea fun.


    Singura problemă de care m-am lovit a fost ultimul boss. Aceeași chestie ca la Quantum Break. Frustrant și imposibil de bătut din doar câteva încercări.

  11. #11 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Mersi de pareri! Am să-l incerc cu siguranță! Nu am jucat quantum break dar mi-ar fi plăcut, mi-a tras cu ochiul de la primele trailere dar nu am doar PlayStation!

  12. #12 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Pana la urma am jucat si eu Innocence, nu a fost rău dar câteodată parcă puțin plictisitor pe alocuri si prea multi șobolani Acum ca vine gratis la PS Plus merită incercat dacă aveți subscripție!

    A trebuit sa scot chromatic aberration că ma deranja cum era setat standard si am oprit si HDR-ul căci mi sa părut prost implementat, imagine ștearsă/cețoasă in multe locuri.

  13. #13 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Din pacate, este doar pentru PS5 la PS Plus de luna aceasta prima parte - Innocence.

    O manevra marsava marca Sony, avand in vedere ca majoritatea are PS4, deci nu ai cum sa il joci. Asta urmaream si eu, sa il bag pe PS4 si apoi continuarea pe PS5 (daca reuseam sa il cumpar intre timp).

  14. #14 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai fix asa a fost marketat - ca fiind jocul de PS5 de luna asta. Niciun alt joc de PS5 dat la PS+ nu a mers pe PS4, chiar daca avea versiune si de PS4.
    Il poti lua din app de telefon ca sa-ti ramana in cont si cand iti iei PS5, il vei avea acolo.

  15. #15 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Citisem ca va fi la PS Plus, nu la PS5 PS Plus. Aveam sperante, si cand ma uit acum, surpriza!

    O sa il descarc sigur, sa fie pentru cine stie cand, desi voiam sa il bag in perioada asta ca am concediu, mergea blana

    Totusi, putea fi si pentru PS4, adica, wtf? CoD si wrestling? Hard pass this month.

  16. #16 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Niciun joc din alea data ca pentru PS5, nu au mers pe PS4, asta zic. Ei ofera in continuare 2 jocuri de PS4 si au bagat si 1 de PS5.

  17. #17 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Numai că A Plague Tale s-a lansat generația trecută, tehnic nu are nicio legătură cu PS5. E chiar stupidă mișcarea asta. Joc de PS4 oferit pe PS Plus, dar doar pt. PS5. De bezna minții.

    Bine, în cazul Sony nu mă mai miră nimic. Au căpătat multă experiență. Trailerul TLoU2 a devenit deja un etalon al minciunii si înșelării așteptărilor.

  18. #18 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai e versiunea de PS5, adica contine acel upgrade pentru 4K. Nu stiu daca este versiune standalone sau daca upgrade-ul este gratuit, dar aici asa-l dau. Asta au decis cei de la Sony. Nu prea au nici ei ce sa ofere altceva, inafara de jocuri de PS4 care au primit/primesc upgrades la PS5.
    Doar nu vor da acum DS sau Miles Morales.

  19. #19 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Să ofere versiunea de PS5, nimic de comentat, bravo lor.

    Dar e crâncen de stupid să nu oferi și pentru cei cu PS4, ghici ce... Tocmai un joc lansat nativ pe PS4!

  20. #20 SP
    Member Peetzy's Avatar
    Quote Originally Posted by Phi View Post
    Din pacate, este doar pentru PS5 la PS Plus de luna aceasta prima parte - Innocence.

    O manevra marsava marca Sony, avand in vedere ca majoritatea are PS4, deci nu ai cum sa il joci. Asta urmaream si eu, sa il bag pe PS4 si apoi continuarea pe PS5 (daca reuseam sa il cumpar intre timp).

    Vaaaai ce mizerie, nu pot sa cred asa ceva. Eu il caut de ceva vreme si chiar ma bucurasem maxim citind stirea ca vine la PS Plus. Si fix asa as fi facut si eu cu trecerea de la PS4 la 5. Dar la asemenea miscare jur ca nu m-as fi asteptat...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Cumpar The Last of Us 2 / Plague: A Tale of Innocence - Timisoara By Phi in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 0 Last Post: 19-07-2020, 12:22
  2. Vand joc A Plague Tale Innocence Ps4 By flaviud in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 06-08-2019, 19:44
  3. Replies: 11 Last Post: 20-09-2011, 14:08
  4. Arcania: A Gothic Tale By GeOKeR in forum Console Club
    Replies: 82 Last Post: 22-04-2011, 14:27
  5. Witch Tale Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 0 Last Post: 15-04-2009, 22:48

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts