Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 7 FirstFirst ... 4 5 6 7 LastLast
Results 101 to 120 of 140

Thread: Metro: Exodus

  1. #101 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Am vazut acum, se pot intampla o gramada de chestii de care habar nu aveam. La mine a fost asa:

    Also, am avut the good ending, dar m-am uitat pe YT la the bad ending si mi s-a parut mult mai cool

    De asemenea...

    Blink and you'll miss it.

  2. #102 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Sunt 2. Unul e easter egg in Caspian daca fumezi din narghilea.

    Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk

  3. #103 SP
    Junior Member bodada's Avatar
    Salutare, mi-am luat de curând și eu jocul pe xbox one și cam după 20 min mi se blochează și îmi iese din joc

  4. #104 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Cum de n-a fost postat asta aici?
    https://www.metrothegame.com/news/dlc-roadmap/

  5. #105 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Jocul este disponibil pe GamePass.

  6. #106 SP
    Junior Member bodada's Avatar
    Hey, chiar nu știe nimeni dc nu merge jocul metro exodus pe xbox one adică îmi tot iasă din el

  7. #107 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Quote Originally Posted by bodada View Post
    Hey, chiar nu știe nimeni dc nu merge jocul metro exodus pe xbox one adică îmi tot iasă din el
    Mai ai spatiu disponibil ?

  8. #108 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Intrebare pentru cei care au jucat mai multe capitole din Metro Exodus, vi se pastreaza armurile si echipamentul de pe corp pentru urmatorul capitol sau acesta se doneaza catre echipaj?

    Este o chestiune ciudata la inventory, sunt destule plangeri pe internet ca acesta ar fi un bug si ma gandesc ca ar fi fost greu pentru echipa sa repare bug-ul si au bagat acel text ca tu sa nu te mai intrebi unde iti dispar accesoriile armurii.

    Este destul de buguita oricum aceasta chestiune, la inceputul capitolului am compasul pe mana insa cand ma duc la inventory, pur si simplu nu apare iar singura optiune pe care o pot alege la mana este sa fie doar cu ceas, fara compas.
    Attached Images Attached Images metro-exodus2.jpg metro-exodus-3-.jpg

  9. #109 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Cu echipamentul de pe Artyom nu am avut probleme, dar in schimb am avut probleme cu atașamentele de pe arme.
    Dispăreau fără urme.

    Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

  10. #110 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Ai gasit vreo solutie la aceasta problema?

    Pateai asta si in timpul capitolelor sau numai la inceperea unuia nou?

  11. #111 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Nope,dar nici nu mi-am batut capul. L-am terminat si l-am dat la schimb.

    Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

  12. #112 SP
    Member morphine's Avatar
    Am pus mana pe joc aseara si l-am butonat vreo 1 ora si pare interesant doar ca am o problema. Mi se pare mie sau lip sync ul e foarte prost ? dar incredibil de prost. Nu ma asteptam la asta de la un joc de generatie noua. Ma gandeam ca poate daca il dau pe limba rusa e altfel ? cel putin la nivel de perceptie, sa nu mai fie asa deranjant. Personajele arata foarte bine dar detaliul mi se pare un minus pentru experienta de joc.

  13. #113 SP
    Member morphine's Avatar
    Am dat și de un bug pe care nu l am mai întâlnit până acum. Eram într-o misiune sa salvez pe cineva pe la început și am căzut în apă. Când am ieșit, m-a dat undeva in alta zonă a hărții, cu următoarea misiune. Păcat.

  14. #114 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    L-am terminat si eu, fata de primele doua care mi-au placut foarte mult asta e meeeh.
    Nu pot sa cred ca pana in ziua de azi nu au redresat unele probleme, la începutul nivelului Volga si ori de cate ori reintram in joc si continuam acest nivel loading screenul era de cateva minute, am si cronometrat de nervi o data, 4:40m!!
    Cand mori dai fast load dar numa fast nu e, foarte neplăcut.

    Povestea si ea pt mine nu prea interesantă, nivele mai open world nu pe gustul meu, Metro trebuia sa fie lasat Metro. La un moment dat am avut impresia ca joc Mad Max, haha.

    Am facut bad ending, nici nu stiu ce trebuia sa fac sa fi ajuns la good ending. Nu mi-a placut nici sfarsitu, probabil is prea batran deja si nu ma mai satisfac jocurile astea de ma tot plang de multe titluri.

    @morphine, da lipsync-ul e prpst!

  15. #115 SP
    Member morphine's Avatar
    Scrisesem un carnat de mesaj și nu stiu ce am butonat prin telefon că mi s-a șters tot.

    Terminat jocul, sunt puțin dezamăgit. Putin mai mult. L-am simțit mai mult ca un cash grab. Un joc cu un potențial foarte mare dar realizat mediocru. Exact asta e cuvantul. Replici puerile, penibile....fetița aia cred că mi-a fost cea mai antipatica. :-))

    Grafica mișto, mi-a plăcut ciclu zi noapte, fumul ăla de ieșea din arma după ce trăgeai îmi tot fura ochii. Tentatia de open world jalnică, mai bine îl făceau mai horror și se concentrau pe interioare că la alea jocul strălucea. S-au dres spre final dar tot degeaba. O sa îl vând sau schimb, nu cred că mai am tragerea de inima sa-l mai joc o dată. Chiar nu știu de ce as face-o. N-am rămas cu nimic după jocul asta.

    A și pot să jur că printre monștrii aia am crezut că văd și niște rechini in 2 picioare. Ca sa nu mai zic de maimuțele turbate. De ceee ? Tot ce tine de sunet mi s-a părut slab.(exceptând sunetul radiației din controller, aia e singura chestie care mi-a plăcut). Inamicii te detectau și din fundul grădinii. Jocul in sine mi s-a părut greoi, și nu mă refer la dificultate.

    Puteau să-l facă și mai Sf până la urmă, sa insiste cu radiațiile alea, că la finalul jocului a creat o atmosferă mai interesanta. Anyway, sunt multe de reproșat. Noroc că l-am jucat mai mult seara pe intuneric, sa mai contribui și eu la imersiune cu ceva daca jocul m-a ținut la distanta.

    Să înțeleg că asta e ultimul joc din serie ?

  16. #116 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by morphine View Post

    Puteau să-l facă și mai Sf până la urmă, sa insiste cu radiațiile alea, că la finalul jocului a creat o atmosferă mai interesanta. Anyway, sunt multe de reproșat. Noroc că l-am jucat mai mult seara pe intuneric, sa mai contribui și eu la imersiune cu ceva daca jocul m-a ținut la distanta.

    Să înțeleg că asta e ultimul joc din serie ?
    Da, si eu as fi vrut jocul cu mai mult SF in el. Primele doua au fost f bune si povestea te tinea legat de joc. L-au facut la repezeala din păcate si loading times alea lungi m-au scos din sarite!!

    Nu cred ca e ultimul, nu am citit cartile dar parcă The Dark Ones ar trebui sa se întoarcă in poveste.

  17. #117 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Problema jocului e ca au incercat sa-l faca open world, desi jocul era clar construit ca si corridor shooter. De-aia si ultimul nivel este cel mai bun. In open world isi pierde atmosfera aia claustrofobica si devine si foarte clunky si incet, controlul fiind clar facut pentru un joc liniar prin spatii inghesuite.
    Animatiile, sunetul si restul chestiilor naspa ies foarte mult in evidenta in momentul in care nu mai esti concentrat pe suspansul din joc, de-aia daca rejoci acum 2033 sau Last Light nu prea le mai bagi in seama, desi sunt pretty much aceleasi, ca nu ai timpul ala mort din open world in care mergi intr-o directie si n-are ce sa-ti tina atentia ocupata.

  18. #118 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Metro Exodus Next-Gen Enhanced Edition Announced for PS5, Xbox Series X|S

    la sfarsitul anului urmeaza sa apara si update Next-Gen. Acest update va fi disponibil pentru generatia noua de console si se va aplica la toti cei care au deja o copie fizica/digitala a jocului.

    Mi-am cumparat Metro Exodus Aurora Limited Edition - 89lei, este un pachet foarte bun, in special pentru cei care nu au apucat sa isi cumpere cele doua expansion-uri si doresc sa il (re)joace pe next gen, in pachetul jocului este un cod pentru cele doua campanii suplimentare plus jocul full Metro 2033 Redux.

  19. #119 SP
    Manager paul's Avatar
    Metro Exodus Enhanced Edition Analysis - The First Triple-A Ray Tracing Game:

    Quote Originally Posted by Digital Foundry
    This is it: the first triple-A game release that will only work on ray tracing capable graphics hardware. Metro Exodus Enhanced Edition takes the real-time RT global illumination of the initial PC release, improves it to an almost generational degree and hands in a game that actually runs faster than its predecessor.

    At the basic level, the enhanced edition takes the original 2019 version of Metro Exodus and revamps the engine to support ray traced global illumination along with a host of additional RT-based features. Further enhancements come from the additional of VRS - variable rate shading - along with Nvidia DLSS 2.1 AI upscaling, along with a temporal upscaling option best suited for AMD GPUs.

    So, how has RT been improved? Put simply, the original Metro Exodus shipped with single bounce global illumination from the sun combined with ray traced ambient occlusion for all indoor areas. It looked great in comparison to the default real-time GI system that was already in place for the rasterised version of the game. However, the new RT system was added midway through development, so 4A Games had to essentially develop the game with two lighting schemes in mind. For the new Metro, the standard rasterised versions of each map - including all individually, artist-placed lights - are gone. The tricks, fake light sources and other legacy elements are replaced with a proper, real-time RT solution that 'just works'.
    Inside Metro Exodus Enhanced Edition: the first triple-A ray tracing game • Eurogamer.net

  20. #120 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Quote Originally Posted by Metro Exodus
    We are excited to announce that Metro Exodus will come to Xbox Series X|S and PlayStation 5 on June 18 2021.

    Utilising the power of these new consoles, we have been able to include 4K*, 60 FPS, Ray Tracing throughout (including Ray Traced emissive lighting as pioneered in The Two Colonels), Field of View options and platform specific features such as spatial audio and controller latency improvements on Xbox, and support for the haptic features of the PlayStation 5 Dual Sense controller.

    This will also be a free upgrade for current owners, but for those of you who haven’t taken the leap into our gorgeous post-apocalyptic world yet, we will also be releasing a physical Metro Exodus Complete Edition for Xbox Series X|S, Xbox One and PS5, which will include the main game and all expansions in one boxed package. Check with your local retailer for pre-orders and pricing details.

    We can’t wait to show you more, stay tuned on the @metrovideogame community channels for more Metro content than you can shake a Shambler at.

    *4K visuals available only on Xbox Series X and PlayStation 5, Xbox Series S will run at 1080p whilst maintaining 60 FPS.
    METRO EXODUS GEN 9 COMING JUNE 18

    Metro Exodus Enhanced - Uncovered (Official 4K)

    Attached Images Attached Images me-completeedition-beautyshot-4k-eng-int.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 7 FirstFirst ... 4 5 6 7 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 12-06-2017, 01:43
  2. Replies: 0 Last Post: 21-11-2012, 11:43
  3. Replies: 0 Last Post: 25-05-2012, 09:13
  4. Replies: 0 Last Post: 25-05-2012, 09:12
  5. Replies: 0 Last Post: 24-05-2012, 20:09

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts