Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 6 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 LastLast
Results 61 to 80 of 110

Thread: Star Wars Jedi: Fallen Order

  1. #61 SP
    Junior Member sup3rfly's Avatar
    Cumparat, jucat, terminat....mi-a placut foarte mult. Jocul mi-a adus aminte de Uncharted si Tomb Rider, iar fighting style Dark Souls. Nota 8,5/10 si asta pt ca sunt fan Star Wars....mi-ar fi placut sa fie putin mai lung....dar a nu se intelege gresit, ai ce sa faci in joc si necesita destul de mult timp sa explorezi totul.

  2. #62 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    My new wallpaper ! pacat ca nu suporta Nvidia Ansel !
    Attached Images Attached Images 20191119212600_1.jpg

  3. #63 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Pentru ca e mizerabil pe consola, nu ca as fi eu mare PC master-race insa e clar ca de data asta PC-ul isi face treaba, btw eu am jucat cu totul la maxim cu o rezolutie impresionanta

  4. #64 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar

  5. #65 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Mă bate gândul să-l cumpăr și eu. Merită 100 de lei, varianta PC? Am văzut că ai scris că nu aduce cu DS, mi-e cam frică de gradul de dificultate.


    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    L-am terminat .. cam 22 ore incepand de vineri si terminat azi, completion <90% si chiar m-am chinuit sa gasesc cam tot ce se putea intr-un singur tun, fara track back, de recomandat este sa fly prin main story pentru a debloca abilitatile si apoi sa faci exploration.

    Oricum sfarsitul este infiorator l-au gandit bine ... extrem de mare “presiunea”

    Ca si gameplay as putea spune ca este un fel de Tomb Raider nicidecum Darksouls.

    Am intalnit 3-4 gamebreaking bugs care m-au obligat sa iau niste portiuni de la inceput, insa am vazut ca azi s-a lansat un patch poate au corectat unele chestii.

    Per total e Star Wars ... mie mi-a placut insa e o chestiune subiectiva, daca vrei sa te focusezi pe minusuri sunt destule de mentionat.

    Pentru cei 15$ platiti la EA origin premium ... clar merita, 60$ .. nu prea

  6. #66 SP
    Member Zahpeter's Avatar
    Si eu l-am jucat pe PC. Dupa mine merita 100 fara nici o discutie. Ca dificultate, e ok. Eu am fost pretty **** tot timpul la jocuri gen Dark Souls, dar ma descurc relativ decent pe penultimul grad de dificultate. Jocul oricum nu e la fel de punishing, nici ca si combat, nici prin sistemul de save (automat, fara sa ai nevoie de resting la bonfi..errr, meditation place).

  7. #67 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Subscriu, nu este la acelasi nivel de intensitate ca un joc Soulsbornekiro-esque. Eu l-am luat pentru consoarta care joaca pe normal si face fata, si nu este vreo somitate in jocurile de genul (desi o tot antrenez de pe margine cand are momente de button mashing ). Jocul este foarte bun pentru ce se vrea a fi, si anume un joc axat pe SP campaign, eye candy cat de cat si care sa mai spele rusinea si scandalul din trecut. Au pus mult accent pe explorare, tine si de gust, daca iti place sa bati harta in lung si in lat la dus si la intors ca sa te duci spre obiective.

    All in all, merita banii. 100 pe PC pentru DE cu atat mai mult.

  8. #68 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Ce nu inteleg eu este dee ce il compara toata lumea pe aici cu Demon Soul sau s-ar astepta la o asemănare???

  9. #69 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Pai eu cred ca este destul de simplu de inteles, daca il joci. Inamicii nu sunt lobotomizati chiar toti, stiu sa te atace, stiu sa iti blocheze atacurile, nu trebuie sa te lasi inconjurat de inamici pentru ca nu iesi chiar usor de acolo, mai ales daca nu sunt doar low level gen standard storm trooper, nu merge sa faci spam de butoane de atac, trebuie sa faci parry, trebuie sa faci si dodge, stamina block control etc. Cand dai rest (sa iti refaci viata si stims), inamicii se respawneaza. Ai mini boss fights aruncate pe ici pe colo. Mergi prin nivel si explorezi diferite zone si dai peste adversari pe care ii matrasesti. Inamicii au health bar.

    Destul de asemanator.

  10. #70 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Am jucat jum de ora, atmosfera e superbă, o să revin cu detalii pe parcurs

  11. #71 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Salut

    Pentru cei care au terminat jocul : Mai tarziu poate folosi si doua sabi separat?

  12. #72 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Urmareste gameplay pe YT poti afla foarte usor

  13. #73 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Am revenit, jocul îmi place mult, din păcate o să iau o pauză, stutter destul de enervant. Credeam că au rezolvat printr-un patch, din păcate nu.

  14. #74 SP
    Member enemigo's Avatar
    tocmai ce l-am platinat si eu. pentru mine nu stutterul a fost problema, mai mult m-au enervat loading times-urile extrem de mari. motiv pentru care am schimbat din jedi master in jedi knight.

  15. #75 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Am revenit, jocul îmi place mult, din păcate o să iau o pauză, stutter destul de enervant. Credeam că au rezolvat printr-un patch, din păcate nu.
    Il joci pe PC ?

  16. #76 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    Urmareste gameplay pe YT poti afla foarte usor
    Nu imi place sa ma uit pe youtube ,prea multe spoilere .

  17. #77 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    Il joci pe PC ?
    Da, am văzut că mulți au întâmpinat problema asta cu PC-uri mult mai bune.

  18. #78 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Am terminat și eu jocul după aproximativ 24 de ore de gameplay. Un joc SW foarte bun, finalul ok, nu m-a dat pe spate. Aveam așteptări prea mari probabil. De la mine un 8/10, nu merită prețul full, dar dacă îl prindeți pe la vreo reducere serioasă (100-130 de lei), merită.

  19. #79 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am jucat ieri vreo 3h pe Xbox One X.

    First of all, HDR-ul mi se pare execrabil (testat pe un C9 si pe Sony-u meu XE90). In loc sa functioneze corect, efectiv functioneaza ca un brightness si deschide sau inchide toata imaginea, iar cand inchide imaginea ca negru sa fie mai aproape de negru, albu devine gri galbui. Iar daca deschizi ca albu sa devina alb, negru devine un gri spalacit. O sa-l incerc si fara HDR, ca in cazul RDR2. Poate am mai mult succes.

    Referitor la joc, are o tona de glitch-uri si de animatii ciudate, de geometrie care de fapt nu e geometrie si poti trece prin ea sau de invisible walls.

    Pe partea de control, e foarte dubios faptul ca are un delay sesizabil (probabil din cauza animatiilor) iar in combat cand vrei sa dai dodge sau block sau orice, in timp ce faceai altceva, efectiv refuza sau face cu mega intarziere si esti lovit.

    Totodata, mega enervant este triunghiu asta cretin, imprumutat de la jocurile Souls like.
    Mori repede, loading screen, back track pana unde ai murit pentru a recupera "souls".
    Problema aici e ca desi mori repede (de multe ori din cauza acelui delay de care ziceam), loading screen-u e oribil (~30-40s desi am patit odata, a 10a oara or so dupa ce am murit in acelasi loc, sa am un loading screen de ~5s) dupa care trebuie facut back track destul de mult pana in locul unde ai murit, unde sunt sanse foarte mari sa mori iar repede.

    Ok. Inteleg. Mori repede pentru ca asa e jocul facut si mai sunt si departe de boss, lasa-mi un loading screen de 1s. Nu ai loading screen de 1s, da-mi checkpoint fix acolo. Nu ai nici checkpoint fix acolo si nici loading screen de 1s, nu ma face sa mor repede...

    Este absolut oribil sa te bati cu un inamic si sa mori de 10-15 ori. Deja trece 1h din loading + back tracking si nu ai facut nimic in joc.

    In rest, jocul pare foarte fun, inspirat din multe alte jocuri si facut cu cap.

    Desi nu sunt fan deloc al universului, pot spune ca povestea este relativ interesanta si ca planetele pe care le vizitezi sunt destul de variate.
    Partea de combat e fun (cand nu este idioata din cauza acelui delay), desi sunt mici probleme al sistemului de lock-on.

    Grafic mi se pare mediocru, dar nu intr-un sens rau ci in sensul in care doar apa impresioneaza intr-un fel sau altu in tot jocul dar totusi jocul este placut vizual, fara sa iasa cu nimic in evidenta

    Pare ca spun doar lucruri negative, dar jocul, cel putin pana in punctul asta, chiar imi place si chiar astept cu interes sa ma intorc la el

  20. #80 SP
    Member Darthstone's Avatar
    E unul dintre cele mai bune jocuri SW, nu cred ca e peste Jedi Academy 2. Ar fi fost daca era ceva mai complex, si aici ma refer la skilltree si locatii. Skilltree e chiar simplu, ai doar cateva puteri pe care le imbunatatesti. Preferam sa am si dual saber dar na, nu le poti avea pe toate. Nu stiu de ce compara lumea cu Dark Souls pt ca pare mai degraba asemanator cu Sekiro la combat, conteaza mult parry. Grafic uneori e excelent, alteori slab, variaza de la unele zone din locatii. Uneori pare foarte bogat in detalii, alteori sarac. Dar per total e bun.
    Sunt convins ca urmatorul joc va fi asa cum trebuie, mai multe locatii si mai multe skilluri. L-am terminat si eu de cateva zile, chiar daca nu reprezinta rejucabilitate, il pastrez la colectie alaturi de uncharted si restul.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 6 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 05-12-2011, 20:33
  2. Replies: 0 Last Post: 05-12-2011, 20:15
  3. Replies: 0 Last Post: 28-11-2011, 18:57
  4. Replies: 1 Last Post: 13-11-2010, 00:11
  5. Replies: 0 Last Post: 27-08-2008, 07:44

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts