Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 12 1 2 3 11 ... LastLast
Results 1 to 20 of 236

Thread: FIFA 20

  1. #1 SP
    Member ConuGeo's Avatar

    FIFA 20

    EA Sports has announced Volta Football for FIFA 20.
    It's very much a FIFA Street mode for the game, and lets you play 3v3 Rush (no goalkeepers), 4v4, 4v4 Rush, 5v5 and Professional Futsal.



    FIFA 20 release date is September 27, 2019. The game is set to be released for PlayStation 4, Xbox One, PC Windows and Nintendo Switch platforms.

    Below is FIFA 20 release date schedule in different regions including the early access.
    Attached Images Attached Images fifa-20.png

  2. #2 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Screenshots
    Attached Images Attached Images fifa-20-volta-football-01.jpg fifa-20-volta-football-02.jpg fifa-20-volta-football-03.jpg fifa-20-volta-football-04.jpg

  3. #3 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    În loc să scoată un joc cum trebuie, ei își pierd timpul cu toate prostiile, am înțeles ca nu poți juca cu prieteni, deci este egal cu zero.

  4. #4 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    La cat de praf a ajuns sa fie FIFA dpdv gameplay si la cat de incapabili sunt sa-l repare, doar cu o chestie de genu asta mai puteau sa vanda.

    Inteleg ca au renuntat la The Journey (pe care, recunosc, nu l-am jucat decat vreo 4-5h din primul joc).

    Sunt curios si cat de mari vor fi diferentele/asemanarile dintre FIFA normal si acest Volta dpdv gameplay/driblings.

    Ziceau in interviu ca au imbunatatit putin si grafica (arata interesamt pe strada tocmai pentru ca se reflecta lumina diferit din mediul inconjurator, fata de cum se reflecta pe stadion, unde verderele e culoara principala), dar ca au refacut si sistemul de penalty-uri si lovituri libere, pe langa control on the ball, off the ball sau chiar ball physics.

    Vedem ce iese. Vom avea demo (care stim sigur ca o sa mearga foarte bine dar ca acele lucruri nu se vor reflecta si in jocul final) + pentru cine are EA Access, vom avea acces la joc de pe 19 Septembrie.

    LE: cum sa nu poti juca cu prietenii? In ce sens? Daca e ca orice alt FIFA de pana acum, poti juca cu prietenii.

  5. #5 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Nu se poate juca Co-op, se zvonește pe Twitter.

    ---------- Post added 08-06-2019 at 21:50 ----------

    Pai lumea vrea un gameplay stabil și ei vin cu toate ***-urile, investesc bani în The Journey și Volta, pe majoritatea nu îi atrag *** urile astea.

    ---------- Post added 08-06-2019 at 21:51 ----------

    Nu știu dacă ați citit pe net despre patentul EA pentru scripting.

  6. #6 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Pai anul trecut a fost hype-ul pe licentele UCL si EL ca au pus ei mana pe ele dupa ce sarmanii de la Konami nu au putut sa faca ceva bun cu ele. Acum, FIFA Street, ca asta se cerea de mult (cam cum se cere si Skate 3). Plus o sa adauge niste slide-uri cu mizeriute gandite de un copywriter obosit de printr-un birou din Canada ca ar suna bine, gen, intelligent movement sau precise decision, bla bla bla si gata promovarea.

    Din ce zic ei, cica mai lucreaza la acel Timed finishing ca este super OP sau faza cu dribbling-urile in cascada, care nu au nicio legatura cu realitatea. Oricum, asa cum a mentionat Razvan, o sa fie un demo dragut, ca in fiecare an, lucru ce se va reflecta in prima saptamana din joc, pana cand se vor plange oamenii pe forumuri ca Aubameyang nu mai spulbera tot cu pace sau nu se pot apara cum trebuie si pierd mereu. Si EA cum nu vrea sa supere clientul care baga bani grei in UT (aproape 1 Miliard anual), se va conforma si vor face jocul in ceea ce este an de an, un gunoi scriptat menit sa te tina legat. Poate pica o carte colorata si frumoasa!

    Nu mai joc UT de vreo 2-3 ani, este o pierdere de timp si nervi. Script la greu, carti peste carti, in fiecare zi aproape trebuie sa faci challenges sau chestii pentru ca daca ratezi o carticica, poate nu o mai prinzi, mai ales ceva super OP. Sau ma rog, bagi bani sa il cumperi asa. Pentru multi a devenit un fel de job. Eu il cumpar strict pentru singleplayer, rar ceva de genul head to head, dar cel mai mult pentru serile cu prietenii, unde evident ca se lasa cu scantei, dar macar acolo stiu o treaba si nu ma enervez la fel de tare ca o sesiune de online cand dai de lag cheaters, d-aia de se uita la fiecare reluare, d-aia cu dab si mai stiu eu ce alte chestii super agasante meninte sa te enerveze. Macar de ar concentra si ei o mica parte din toti banii aia pe care ii fac si in Career Mode, care este mort si ingropat. Nimic, nimic.

    Daca vreti sa mai schimbati aerul, dati o sansa si PES-ului. Nu e inca ce trebuie, dar gameplay wise este foarte satisfacator.

  7. #7 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Exact, jocul FIFA de la EA simuleaza perfect fotbalul real din zilele noastre, plin de blaturi si aranjamente, inclusiv la cupele mondiale.

  8. #8 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar

  9. #9 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Nu mai cred pana nu vad. Au mai fost zvonuri si in trecut si nu au bagat-o.

    Acum pierd licentele unor echipe:Juventus, Barca, Bayern M, Man Utd.Cu licenta Uefa am inteles, a fost intr-o parte si a venit in cealalta, dar sa pierzi niste echipe nu este in regula.
    Pana la urma este un joc de fotbal si vreau sa am toate echipele cu denumiri reale.Mai si platim pentru asta.

  10. #10 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    LOL. Nu este in regula doar atunci cand jocul preferat pierde licentele, ca daca e vorba de competitie, noi sa fim sanatosi, asa-i?

    Este o mica victorie pentru cei de la Konami, dar nu indeajuns incat sa spere la ceva major. Bravo lor ca au reusit asta, macar cu Juventus o exclusivitate. Asa se simt jucatorii PES an de an, si acum cand nu primeste EA o licenta mai de doamne ajuta, sar toti de fund in sus. Probabil si Cristiano a avut un cuvant de zis pe acolo, mai ales dupa ce a fost scos (pe buna dreptate) de pe coperta FIFA 19.

    In afara de Juventus, restul echipelor au altfel de licentiere, dar nu exclusivitate. Cele mai multe sunt pe stadioane, care oricum nu impacteaza cu mare lucru. Focul mare pentru astia cu F.U.T este ca nu il mai au pe Cristi in UT cum ar trebui, cu dynamic pictures si toate cele. Este un razboi stupid, din care doar jucatorii pierd, dar macar asa se mai niveleaza campul de lupta, cat de cat. Si asta este chiar bine, pentru ca prostovanii aia de la EA se vad mereu cu sacii in caruta si scot in fiecare an (de cele mai multe ori) doar un increment fata de jocul precedent. Asa macar o sa mai stea putin pe varfuri.

  11. #11 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Nici eu nu cred treaba cu Liga 1.
    Si anul trecut au spus (tot aia parca) ca va fi CFR Cluj la Rest of bla bla si nu a fost.

    Este jenant, nu avem ce cauta noi acolo...un campionat mai lipsit de personalitate ca oricand, cu jumatate echipe satesti sau din Ilfov...
    Au distrus Rapid, au distrus Steaua, Dinamo se chinuie acum sa o distruga si vor reusi, Craiova e U sau nu e U ca de fapt e CSU cu U din a... marile orase cu traditie in fotbal zac in ligi divizionare in timp ce Romania poarta pe tricou acelasi sponsor precum DR Congo dupa 30 de ani cu Adidas.

    S-au chinuit sa distruga fotbalul romanesc si au reusit, cel putin imaginea lui.
    S-a terminat acu’ meciul cu chiu cu vai, stau sa am emotii ca echipa campioana a Romaniei se califica IN TURUL DOI al preliminariilor champions league. Campioana unei tari care are trofeul in palmares, tara care in 2008 dadea doua echipe in grupele CL.

    Suntem singura tara din Estul SI CENTRUL Europei alaturi de Serbia care avem Champions League in palmares si in loc sa ne mandrim cu acest simbol national noi o taram in muci si flegme si ne comportam ca niste prosti ai vietii ce suntem si am fost mereu.

    Apoi cand trecem granita la “OLinclusiv” (ca acolo ne place, sa turnam bere sa mancam pana crapam si sa ne bashim pe urma pe sezlong cu ochelarii de soare sub umbrela la umbra, in loc sa vedem si noi o Petra, un Bled, un Hermitage, un loc cu importanta istorica sau arhitecturala) ne miram ca ipocritii de te-miri-ce piatra sau copac din care au facut “astia” muzeu.
    Astia = orice tara intreaga la minte care stie sa isi aprecieze valorile si mai mult, care face din kk -> bici, pentru imaginea ei.
    Astia = Aia la care mereu este altfel decat “la noi”. Aceasta expresie “la noi”, mereu pe buzele tuturor romanilor care vad cum fac altii dar ei nu fac nimic, asteapta ca piftia pe tava sa faca altii pentru ei, sa li se dea moKa ca de, sunt descendenti ai lui Burebista si li se cuvine totul.

    Lua foc Serbia din temelii si Europa jumate daca se atingea cineva de simbolul numit Steaua Rosie Belgrad.
    La noi... branza sa fie din plin si sa vanam ieftinaciuni pe net, shaorma cu de toate si cosciuge pe 4 roti neaparat Diesel CaKonsuma putin “frrrrate”.
    Da-le dreaqu de simboluri nationale, sa le desfiintam daca nu-s cu maioneza.

    O natie de slugi si de branze mirosinde care ne bucuram mereu la trei batoane in loc sa avem putina demnitate si sa tinem la imaginea noastra.

    Noi suntem tara unde mereu si fara exceptie vara e prea cald si iarna e prea frig, tara vesnicilor cunoscatori de orice si ATENTIE, singura tara din lume unde toti taximetristii sunt foste somitati, cunoscatori de orice dar care.... din varii motive, fac doar taximetrie, nu altceva.

    Hai cu FCS MS SMS UCS GGS in Fifa. Daca mai erau unii care nu radeau de noi ca nu aflasera sa o faca acum.

    Scuze, am avut emotii mari cu Astana si sunt si racit si nu pot sa fumez ceea ce este ingrozitor

  12. #12 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Q. Will Piemonte Calcio players have generic names and generic faces in FIFA 20?
    A. No. Real-world players, including authentic names and faces, will be used in the Piemonte Calcio squad throughout FIFA 20 and FIFA 20 Ultimate Team.

  13. #13 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Quote Originally Posted by PS4&PS3 View Post
    Exact, jocul FIFA de la EA simuleaza perfect fotbalul real din zilele noastre, plin de blaturi si aranjamente, inclusiv la cupele mondiale.
    Zvonuri peste zvonuri.Asteptam si vedem.
    Sincer sa fiu mi-ar placea sa vad Liga 1 in FIFA.

  14. #14 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Official Gameplay Trailer



    De dragul soundtrack-ului

  15. #15 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Scuze nu are legatura cu Fifa dar are cu fotbalul si vin cu o completare la acea postare de mai sus.

    Nu doar ca nationala Romaniei a pierdut Adidas pentru a avea pe tricou sponsorul echipei DR Congo, acum am realizat ca si LPF au facut o super schimbare trecand dupa 15 ani de la mingea oficiala Nike la marea companie producatoare de mingi atentie... Select.

    Pai, daca vrei un campionat coRECT,
    Bate mingea cu Select.

    Imi e scarba, efectiv scarba.

    https://www.telekomsport.ro/video-a-...uropa-19046764

  16. #16 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Pai daca Select si Joma platesc mai mult decat Adidas si Nike, ce vrei? Totusi, si in Bundesliga se va juca cu mingii Select. Nemtii or fi prosti, nu? Sa nu joace cu firma locala Adidas. Si nu mai induce in eroare cu tari din Africa, ca Joma e firma din Spania.

    E ca si cum spui ca de ce Firea nu a luat autobuze Mercedes in loc de Otokar, indiferent de pret.

    Daca nu ai observat, Nike si Adidas nu mai sunt la distanta care erau odata dpdv al calitatii fata de restul marcilor. La produse au preturi de ti se ridica parul in cap, dar la sponsorizari iti dau din ce in ce mai putini bani (vezi cazul Adidas cu Halep). Se pare ca aceste 2 mari firme au inceput sa piarda din piata, din cauza preturilor astronomice la produsele lor.

  17. #17 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Scuze, era Trinidad Tobago nu Congo. In plus, tot ei imbraca si nationala Cubei cat si echipa de club Mbombela United, m-am mai linistit.
    https://www.joma-sport.com/en/sponso...id=&sport_id=1

    Banii ca intotdeauna, de ce sa ramanem in lumea civilizata ca si imagine daca putem sa primim 3 crenvusti in plus si sa jucam cu mingii medicinale.
    Scuze, avem perceptii diferite si simt ca imi provoaca cangrena la creier subiectul, promit ca am incheiat.

  18. #18 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Vezi ca si Adidas sponsorizeaza Somalia, Chad si Samoa. Plus o echipa de club, tine-te bine, din Botswana - Mochudi Centre Chiefs Sporting Club. Si daca tot ai zis de Congo - Athlétic Club Léopards de Dolisie.


    Sa nu ti se faca rau. https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Adidas_sponsorships#Africa

  19. #19 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Coperta pentru standard si champions edition
    Attached Images Attached Images eaadvg7xkaipgej.jpg eaamda5xsae2cgi.jpg

  20. #20 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Asta numesc eu marketing de calitate. Or face EA multe magarii dar astea le-a iesit.

    Sunt convins ca cel putin 50% dintre fanii lui Lessi vor da un ban in plus doar sa nu fie tricoul alb pe coperta, avand alternativa unei alte echipe.
    Pana acum nu aveau alternativa unei alte echipe, era Ronaldo/altul bucuros pe editia standard si 'mai bucuros' pe editia mai scumpa, dar acelasi jucator. Pot sa pariez ca asa va fi

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 12 1 2 3 11 ... LastLast

Similar Threads

  1. FIFA 18 By Melo in forum Console Club
    Replies: 236 Last Post: 02-08-2018, 20:47
  2. Vand Fifa 16 + Fifa 17 - PS4 By mihaixpp in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 0 Last Post: 10-11-2017, 12:02
  3. FIFA 16 By enachesil in forum Console Club
    Replies: 793 Last Post: 27-02-2017, 16:22
  4. Replies: 0 Last Post: 23-12-2014, 19:45
  5. Licitatie: FIFA 05 si FIFA 06 GBA By Khan in forum Licitatii
    Replies: 3 Last Post: 14-06-2009, 20:39

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts