Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 8 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 ... LastLast
Results 61 to 80 of 151

Thread: eFootball Pro Evolution Soccer PES 2020

  1. #61 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    https://twitter.com/officialpes/stat...392172544?s=20


  2. #62 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Am făcut și eu precomandă la joc, se ocupă careva de, editări pentru kit-uri, s-au avem vreun site românesc, as dori un kit cu Rapid București.

  3. #63 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Din ce stiu, comunitatea PESRomania se ocupa cu Liga I de la noi, cel putin asta a facut anul trecut pentru PES 2019, dar nu au echipele din ligile inferioare. Ar fi dragut sa se ocupe cineva de asta, sa faca toate echipele de traditie (U Cluj, UTA, Poli, Farul, Petrolul, Rapid, Steaua, FC Arges, etc), dar cred ca ar fi cam mult de munca si nu cred ca sunt asa multi cei care contribuie efectiv. Plus ca nu stiu cum ar putea sa le bage in joc, poate doar la Rest of the World si ar fi cam degeaba, ca nu ai putea sa joci career cu ele fiindca nu ai liga intreaga. Pentru a-i urmari pe baieti - https://www.pesromania.org/. Poate se gaseste vreun alt fan care sa faca kit-ul si sa il bage in joc, nu este chiar asa greu, mai ales ca se gaseste pe net kit creator si poti importa.

    Eu personal nu sunt cu Liga I asa tare, mai intereseaza mai mult celelalte campionate, de asta am luat membership pe PESuniverse. Mai sunt si alte site-uri unde se gasesc patch-uri gratis si sunt bune si alea (PESpatch, PESgalaxy, etc), in mare masura, doar ca aceasta comunitate este foarte dedicata si chiar se vede ca le place ceea ce fac. Merita sprijiniti pentru efortul depus si toate update-urile pe care le aduc in decursul anului.

  4. #64 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Nu am vrut sa raspund mai sus (nici macar mesaj privat nu i-am trimis) pentru ca nu am vrut sa para ca-mi fac reclama, eu fiind cel care ma ocup de PESRomania.

    Intr-adevar, pe PS4 nu poti pune si liga a 2-a pentru ca exista o singura liga editabila. Pe PC, se poate pune si am si integrat-o pana la sezonul 2018/2019.

    Problema este ca-i foarte mult de munca si suntem decat doua persoane trecute cu bine de 30 de ani. Ambii cu familii si altele pe cap. Eu ma ocup de majoritatea lucrurilor iar colegul meu face doar echipamentele. Asta inseamna un volum imens de munca, volum de munca care nu se justifica nici macar dupa implementarea unui sistem de donatii acum ceva ani. Drept urmare, am decis sa ne focusam strict pe Liga I si licentierea celorlalte echipe cu probleme din joc.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #65 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Haha, tare. Ma gandeam eu ca este coincidenta prea mare de nume (il vazusem pe site), dar am zis ca poate cine stie, sunt multi Johnny de USA

    Nu stiam ca sunteti doar 2 persoane care se ocupa, respect efortul depus pentru ca stiu ca este chiar mult de munca si principalul motiv pentru care il faceti este, probabil, pasiunea. Poate ati incercat deja sa postati anunturi, dar cred ca se mai gasesc niste suflete ratacite sa va ajute cu una cu alta, faceti o echipa mai maricica. Ar fi o piata destul de buna aici la noi, mai ales ca la FIFA nu poti sa editezi echipele, deci PES nu ar avea rival si faptul ca Liga I este facuta de voi, ii poate face pe multi sa vina alaturi si sa (mai) doneze.

    Spor va doresc, keep up the good work!

  6. #66 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Nu mai exista oameni seriosi si dedicati. In 2006, de ex, eram vreo 7. In 2013 eram 18!!! (in echipa), lotul s-a subtiat drastic incepand cu 2014 (doar 6!), apoi, in 2017 (3) iar in ultimii 2 ani suntem doar 2.


    Ideea este ca sunt satul de oameni neseriosi care fac treaba pe jumatate sau te lasa cu ochii in soare in timp ce lucrezi la un patch pentru ca... nu mai are chef. Probabil multi nu rezista pentru ca standardele de calitate sunt destul de ridicate si nu-mi place sa facem munca de mantuiala. Unii nu rezista "stresului", habar n-am.



    Eu sunt genul de om caruia ii plac lucrurile bine facute si daca-mi demonstrezi ca faci doar cu jumatati de masura, nu are sens sa continuam. Drept urmare, e greu sa gasesti oameni compatibili cu ceea ce se vrea la PESRomania, de aceea, am renuntat. Am ramas 2, care facem treaba asa cum trebuie (consider eu) si aia e.

  7. #67 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Nu știu dacă m-ați înțeles, nu vreau toată echipa, ma interesează doar kitul să îl pun pentru my club.

  8. #68 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Nu știu dacă m-ați înțeles, nu vreau toată echipa, ma interesează doar kitul să îl pun pentru my club.

    Ti-am raspuns deja pe pagina de FB. Totusi, daca vrei sa ti-l faci singur ai optiunea asta: https://www.pesmaster.com/kit-creator/
    Nu stiu daca il vei putea face exact ca-n realitate, dar va fi pe aproape. Noi facem echipamentele in Photoshop.

  9. #69 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Quote Originally Posted by JohnnyUSA View Post
    Nu mai exista oameni seriosi si dedicati. In 2006, de ex, eram vreo 7. In 2013 eram 18!!! (in echipa), lotul s-a subtiat drastic incepand cu 2014 (doar 6!), apoi, in 2017 (3) iar in ultimii 2 ani suntem doar 2.


    Ideea este ca sunt satul de oameni neseriosi care fac treaba pe jumatate sau te lasa cu ochii in soare in timp ce lucrezi la un patch pentru ca... nu mai are chef. Probabil multi nu rezista pentru ca standardele de calitate sunt destul de ridicate si nu-mi place sa facem munca de mantuiala. Unii nu rezista "stresului", habar n-am.



    Eu sunt genul de om caruia ii plac lucrurile bine facute si daca-mi demonstrezi ca faci doar cu jumatati de masura, nu are sens sa continuam. Drept urmare, e greu sa gasesti oameni compatibili cu ceea ce se vrea la PESRomania, de aceea, am renuntat. Am ramas 2, care facem treaba asa cum trebuie (consider eu) si aia e.

    Ati avut echipa maricica, pacat ca s-a redus asa drastic. Bine, pe undeva probabil ca este de inteles, pentru multi intervine viata personala, cariera, copii, probleme, etc, si pasiunile se duc mult in spate. Mi se pare normal sa aveti un standard si sa mentineti steagul sus asa. Daca nu se va mai putea la acel nivel, puneti punct si aia e, dar macar stiti ca ati facut un lucru cat se poate de bine. Genul de oameni care fac lucru de mantuiala sau te lasa pentru ca nu au chef este destul de des intalnit peste tot, la orice loc de munca. Timpul trece, leafa merge, fac minimul necesar pentru a nu se stresa prea tare, sau isi baga picioarele si nu se mai duc la munca fara sa anunte si faca ceva amiabil, etc.

  10. #70 SP
    Senior Member Khufu's Avatar

  11. #71 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

  12. #72 SP
    Member boggySODMG's Avatar
    Este posibil sa avem si in PES 2020 o echipa romaneasca, poate CFR Cluj sau FCSB.

  13. #73 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Cu un patch, le ai pe toate, vezi discutia de mai sus

  14. #74 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Konamy numai face nici un update, de la Demo nu au mai anunțat nimic nou. Ma interesa de My Club să văd dacă au schimbat ceva.

  15. #75 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Daca nu au anuntat pana acum, cred ca va fi aproximativ la fel cu ce a fost anul trecut. Ma gandesc ca daca aveau vreun update major, il anuntau cu ceva trambite. Multi inca asteapta ML updates, dar si acolo pauza.

  16. #76 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Sunt niste schimbari anuntate la ML. Dar nu-i nimic clar.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #77 SP
    Senior Member Khufu's Avatar


    A venit si trailerul ML, mai bine mai tarziu decat niciodata. New cutscenes, antrenori legenda, new UI. Par schimbari mai mult de suprafata decat in-depth, dar pentru asta trebuie jucat cateva sezoane, ca sa vezi cand devine repetitiv modul career. Sper ca au rezolvat chestia cu regens care apar in club cand se retrage jucatorul initial, desi multi sunt fani al acestui sistem. Macar sa fie optionala treaba.

    Oricum, mai e putin si punem mana pe el. Abia astept.

  18. #78 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Jocul e varza. Viteza la greu fara sa oboseasca jucatorii. A copiat fifa 16. Intra golurile mai rau ca la fifa.

  19. #79 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Si pe cine crezi ca intereseaza parerea ta? Troll mic si trist ce esti ))


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #80 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Pe cei care vor sa cumpere jocul. Portarii sunt superzei, se da gol foarte greu. Daca asta se numeste simulator de fotbal.........

    ---------- Post added 11-09-2019 at 07:26 ----------

    In PES se intampla faze din astea?



Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 8 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 ... LastLast

Similar Threads

  1. Pro Evolution Soccer PES 2018 By ConuGeo in forum Console Club
    Replies: 35 Last Post: 06-03-2022, 22:59
  2. Pro Evolution Soccer PES 2019 By nutzule in forum Console Club
    Replies: 56 Last Post: 01-11-2018, 18:14
  3. Pro Evolution Soccer PES 2017 By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 129 Last Post: 24-03-2017, 12:18
  4. Pro Evolution Soccer PES 2016 By OEE in forum Console Club
    Replies: 332 Last Post: 24-04-2016, 10:24
  5. Pro Evolution Soccer PES 2013 By CooL in forum Console Club
    Replies: 25 Last Post: 24-10-2012, 15:48

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts