Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 8 FirstFirst ... 5 6 7 8 LastLast
Results 121 to 140 of 151

Thread: eFootball Pro Evolution Soccer PES 2020

  1. #121 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Ronaldo nu e la pachetele de Serie A, e doar la pachetele normale.

  2. #122 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Are cineva Clan făcut, ma interesează să fac obiectivul pentru cele 50 de coins.

  3. #123 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Voi pe aici numai MyClub jucati? Amicale, nu?
    Avem un grup pe PS4 unde jucam amicale intre noi seara de seara.

    Cerintele sunt decente:
    - major si vaccinat
    - trecut de faza teribilismului
    - fara probleme de ego
    - obligatoriu microfon

    Media de varsta a grupului este 30+. Daca sunteti interesati, let me know.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #124 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Eu facusem unul atunci cand am vrut sa fac achievementul, dar nu a dat nimeni join cand era sesiunea deschisa si am jucat singur cu COM AI, m-a bagat asa in meci. O sa iei cele 50 de coins.


    @PS4&PS3 Low effort. Mai incearca. Nici nu stiu de ce iti mai raspund, avand in vedere ca probabilitatea sa ai jocul si sa vorbesti in cunostinta de cauza este foarte mica.

  5. #125 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Zi-mi si mie care e combinatia cea mai ieftina sa il iau pe Cristiano Ronaldo. Am jocul, versiunea legend.

  6. #126 SP
    Ω Pira's Avatar
    Sa iti joci zilele, lunile si intr-un final sa iti dai toate coinsurile pe el, realizand ca e doar tam-tam-ul de el in FIFA. Zic si eu din experienta...

  7. #127 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Ce legatura are Fifa cu topicul asta?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #128 SP
    Ω Pira's Avatar
    Am gresit topicul. Nu am mai postat de ani de zile si eram pilit. Credeam ca vb de FIFA ca aia vb numai de Ronaldo in UT. My bad sir! Plecaciuni.

  9. #129 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Pentru cine vrea să cumpere jocul asta, stați dracu departe de el că e praf și pulbere, toată lumea îl ridică în slăvi că e cel mai bun, e pe măsa că nu are nici o logică ce se întâmplă pe teren. E mai prost ca FIFA 19 și ăla e cel mai prost joc din toate timpurile.

  10. #130 SP
    Member ccheep84's Avatar
    Confirm cele spuse de Se7en Fury.L-am asteptat cu sufletul la gura,dupa ce l-am butonat cateva ore bune in demo.Am zis gata,va iesi ceva fenomenal.Fiind jucator mai mult pe partea de online,am ramas socat,in momentul in care am sezizat diferenta enorma de gameplay,dintre demo si jocul final, nu-mi venea sa cred cat de mult l-au masacrat.Sa nu mai vorbesc ca am doar o singura victorie din 15 meciuri;orice as face,sistemul nu ma place deloc,fie ca abuzez de pase la greu,fie schimb registrul tactic in toate modurile posibile si imposibile,degeaba...Un mare fas anul acesta,Konami.

  11. #131 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Esti in aceeasi barca cu mine. Exaltat dupa demo, dezamagit crunt la lansare.

    Totusi, Seven exagereaza. Chiar si in stadiul in care se afla PES acum, tot reproduce mai fidel un joc de fotbal. Nu-l poti compara cu celalalt joc, imi pare rau, dar ce se joaca in partea cealalta este un Arcade pur care n-are nicio treaba cu simularea. Dar, daca unii oameni asa vad fotbalul... sa fie fericiti


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #132 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Unii oameni vad cum ar fi trebuit sa arate fotbalul (nu stiu daca tu poti intelege asta). Cand te duci pe stadion si dai bani pe bilet sau cand stai acasa in fata televizorului, vrei sa vezi spectacol, ca sa nu te plictisesti. PES te plictiseste, celalalt joc (FIFA) arata spectacolul care ar fi trebuit sa existe pe stadioane, nu rahatul de fotbal care se joaca in prezent. Era mai frumos fotbalul din anii 70-80, mai spectaculos, atunci cand fotbalul nu era industrie.


    Cand il vedeai pe Maradona insirand la Mondiale toata echipa Angliei sau pe Inzaghi neratand golul mai niciodata.

  13. #133 SP
    Member ccheep84's Avatar
    Nu am spus ca e oribil ,doar ca diferenta intre demo si full version e ca de la cer la pamant.Sper totusi sa-l rezolve cu un update,dar tare mi-e teama ca vor implementa ideea demo-ului de anul asta,abia in PES-ul urmator.Cred ca au aruncat momeala,sa vada cum prinde demo-ul,facandu-ne sa credem ca au scos un cu totul alt joc,ceva inedit,apoi au zis "hai sa-i pacalim si noi anul acesta,de ce sa ne lasam colegilor de la EA''...

    ---------- Post added 21-09-2019 at 09:36 ----------

    Nici nu vreau sa aud de Fifa...au reusit sa ma pacaleasca anul trecut,nu mersi.

  14. #134 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    @ccheep84, din pacate, nu a fost nicio momeala. Ceea ce ai vazut in demo este viziunea Konami asupra fotbalului, viziune pe care o aveau si-n anii de demult. Din pacate, este o industrie, trebuie sa se faca bani. Drept urmare, au aplecat urechea la cei care s-au tot plans, celor care vor pasa, pasa, gol si atat. Astia sunt cei care baga banii seriosi, care cumpara MyClub coins samd.

    A rezultat o varianta finala care a pierdut tot ceea ce demo-ul reusise exceptional de bine. “Fifangii” din PES sunt o majoritate covarsitoare, din pacate. Sunt raul absolut care va ingropa intr-un final spiritul PES-ului si acel ceva care-l diferentia de gluma proasta a celor de la EA Sports. Japonezii nu realizeaza ca se vor faulta singuri intr-un final “fifatizand” PES-ul.

    De ce? Pentru ca in afara de gameplay, PES nu avea nimic cu care sa concureze. Era singurul element de rezistenta, singurul lucru care era la ani lumina fata de competitie.

    Si la final, ma intreb, cu noi, astia idioti care am facut precomanda pe baza demo-ului si am fost pacaliti cu versiunea finala, cum ramane?

    Am incercat sa cer refund in ideea sa cumpar apoi copia fizica care vine cu gameplay-ul din demo, m-au refuzat. La anul crezi ca mai dau preorder? No way.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #135 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Jocul nu este balansat deloc în Myclub, întrucât nu îți poți seta deloc strategia, asta vine în funcție de antrenor, se bagă through ball la greu, dacă ai jucător rapid este foarte ușor să scapi singur, reacții foarte întârziate ale jucătorilor, în momentul în care adversarul dă o pase la întâlnire jucătorul tău se blochează practic pierzi momentul, reacții foarte întârziate atunci când ai mingia, până dai o pasă ești deposedat. În Demo nu era așa, după ce că viteza jocului este scăzută se mișcă și mai greu atunci când ai mingia. Dacă pentru unii este acceptabil asa cum este jocul acum, pentru mine nu este, cum *** au putut să îl schimbe în halul asta doar pentru că unii au reclamat că sunt prea multe faulturi, update-ul vine abea la sfârșitul lui Octombrie.

    Presingul mi-se pare penibil practic poți deposesa doar ținând butonul de presing, AI face toată treaba, trebuia făcut în asa fel încât să facă doar presing și să deposedezi doar în momentul în care selectezi tu jucătorul respectiv.

  16. #136 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Pai eu ce tot spun pe aici? In Demo schimbasera sistemul asta de pressing, devenise o arta sa te aperi.

    Apoi, au inceput sa planga toti ca se dadeau mult prea multe faulturi in urma pressingului idiot si au dat revert la sistem. Am revenit la pressingul idiot din 18,19. Asta a vrut lumea, asta au vrut jucatorii de MyClub. Asa ca lor trebuie sa le multumesti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #137 SP
    Senior Member Khufu's Avatar


    Si postul de pe siteul oficial cu aceleasi informatii:

    https://www.konami.com/wepes/2020/eu/en/ps4/topic/dp2

  18. #138 SP
    Member vladthegamer's Avatar
    Hai că au schimbat în bine gameplay-ul după ultimul update. Din punctul meu de vedere, s-a apropiat de cel din DEMO, acum sunt favorizați jucătorii care au ceva habar despre fotbal. Am jucat numai 3 meciuri, dar au fost trei victorii împotriva unor jucători care îl aveau în primul 11 pe Cristiano Ronaldo. Eu am o echipă decentă construită în perioada 10 septembrie - 30 septembrie, că apoi a trebuit să plec la facultate și pot să mă joc numai în weekend, astăzi fiind o excepție că am ajuns acasă mai devreme, nefăcând un seminar mâine.

    Este mult mai balansat, jucătorii nu mai sunt așa OP, iar advanced instructions/tactics fac diferența. După patch-ul asta, chiar își merită banii.

    P.S.: Am vorbit despre modul myClub în online.

  19. #139 SP
    Member clax_117's Avatar
    Salut . Voi ce option file folositi pt modul offline pe PS4 ? Este ok cel de la PesUniverse, care costa 5£ ? sau imi puteti recomanda si altceva? Si as mai avea o nelamurire, dupa ce jocul primeste update oficial, va trebui reinstalat si option file?

  20. #140 SP
    Member ccheep84's Avatar
    Quote Originally Posted by clax_117 View Post
    Salut . Voi ce option file folositi pt modul offline pe PS4 ? Este ok cel de la PesUniverse, care costa 5£ ? sau imi puteti recomanda si altceva? Si as mai avea o nelamurire, dupa ce jocul primeste update oficial, va trebui reinstalat si option file?
    PE cel de la PES Universe,cu 5 euro, il folosesc si eu.E complet,nu ai ce sa-ti doresti mai mult,plus ca ofera update-uri periodic.Ia-l cu incredere.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 8 FirstFirst ... 5 6 7 8 LastLast

Similar Threads

  1. Pro Evolution Soccer PES 2018 By ConuGeo in forum Console Club
    Replies: 35 Last Post: 06-03-2022, 22:59
  2. Pro Evolution Soccer PES 2019 By nutzule in forum Console Club
    Replies: 56 Last Post: 01-11-2018, 18:14
  3. Pro Evolution Soccer PES 2017 By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 129 Last Post: 24-03-2017, 12:18
  4. Pro Evolution Soccer PES 2016 By OEE in forum Console Club
    Replies: 332 Last Post: 24-04-2016, 10:24
  5. Pro Evolution Soccer PES 2013 By CooL in forum Console Club
    Replies: 25 Last Post: 24-10-2012, 15:48

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts