Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 11 of 11

Thread: Clubul GameBoy Advance - GBA

  1. #1 SP
    Banned Crbl2001's Avatar

    Lightbulb Clubul GameBoy Advance - GBA

    Din moment ce nu exista niciun thread despre aceasta consola, am decis sa creez eu unul pt ca GBA este o consola superba (parerea mea) cu un numar mare de jocuri bune si foarte bune, si de ce nu, capodopere.Despre consola in sine cred ca stiti cu totii, lansata de Nintendo in 2001, are 4 modele diferite, peste 1000 de jocuri, etc.
    Eu am modelul SP 101, si o sumedenie jocuri printre care : Metroid Zero Mission si Fusion, Zelda A link to the past, Four Swords si Minish Cap, Final Fantasy, Mario Kart, Mario Advance 1,2,3 si 4, Castlevania, Mario & Luigi, Mega Man, Golden Sun, Driver 2 si 3, GTA, si chiar si Fifa.

    Astept toti detinatorii de GBA in club

    ---------- Post added 16-11-2019 at 17:25 ----------

    Nu are NIMENI gba?

  2. #2 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Tocmai mi-am luat Duke Advance si m-am jucat putin....

    Good old days

  3. #3 SP
    Member rockybt18's Avatar
    Si eu sunt fan GBA. Detin GBA AGB001 si GBA SP AGS001. Pentru cel normal trebuie sa ajunga kitul complet cu ecran IPS de la FunnyPlaying. Voi reveni cu updates dupa montaj.

    Momentan joc Metroid Fusion si Metal Slug Advance. Recomand ambele.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  4. #4 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Am jucat Metroid Fusion, unul dintre cele mai bune jocuri din serie dupa parerea mea.Eu am doar um gba sp ags 101 momentan.Am avut si modelul "clasic" si micro si pot spune ca SP le este superior amandurora pt compatibilitatea cu GB si GBC.La gba "clasic" ma saturasem de Worm Light si imi pusesem un ecran custom, as vrea sa il schimb si la SP....

    ---------- Post added 19-11-2019 at 19:33 ----------

    Mi-am pus ecran custom pe gba,backlit,cu rezolutie marita(de la 160p la 192p)

  5. #5 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Am revenit mai de mult la gba normal cu ecram backlit.
    Dar acum cateva zile in timp ce ma jucam s-a oprit dintr-o data sunetul.Am cautat repede pe internet si din ce am inteles ar fi fost o problema cu acel DAC (chip pt sunet).Am mai gasit un articol pe Ars Tehnica despre sunet, dar acolo spuneau de schimbarea difuzoarelor.
    Nu m-am incumetat sa-l desfac inca.Si acum nu stiu daca e din cauza acelui chip s-au pur si simplu sunt bulite speakerele.Daca da, atunci le pot schimba, imi pun un amplificator si gata.
    Idei?

  6. #6 SP
    Member Cyrax7's Avatar
    daca ai gasit deja care e problema atunci go for it. nu prea cred ca o sa gasesti solutii pe aici ca de obicei oamenii care au avut nu s-au complicat sa le repare. din cate stiu eu era un singur tip in B care schimba ecrane la console "retro" dar nu cred ca te pot ajuta cu un contact ca a fost de mult si nu mai stiu. in situatia in care te pricepi repara-l tu sau e timpul sa iti iei altul

  7. #7 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Pana la urma îi schimb difuzoarele sa vad daca functioneaza.Daca nu, gasesc eu alta consola.Nu ma pricep la schimbat chipuri si alte nebunii.Mersi de sfat.

  8. #8 SP
    Member Cyrax7's Avatar
    sorry dar asta e
    sa cauti tutoriale pe youtube si give your best

  9. #9 SP
    Junior Member xargon's Avatar
    Ai jocuri faine. eBay sau ?
    Am avut gba acuma 20 de ani, am luat capătul la golden sun.
    Am mai jucat pe emu, ce îs cu preturile astea pe olx totuși ? Așa mare cerere sau care-i faza?

  10. #10 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Am jocurile originale, de acum 15-20 de ani.Preturile nici eu nu stiu de ce sunt asa de mari.200 lei un gba sp ?!

  11. #11 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Cineva interesat de moduri pt jocuri de GBA ? Bineinteles ca merg doar pe emulator.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Buton ON/OFF GameBoy Advance By freebeeromg in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 0 Last Post: 08-02-2016, 12:58
  2. Licitatie: Consola Gameboy Advance Steampunk By Templier in forum Licitatii
    Replies: 7 Last Post: 01-11-2015, 04:10
  3. GameBoy Advance SP - Timisoara By CLG Rain in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 1 Last Post: 27-04-2014, 20:08
  4. Gameboy Advance SP aracade cabinet By ilie11 in forum Console Club
    Replies: 5 Last Post: 12-10-2013, 09:55
  5. Modare Gameboy Advance cu ecran color de la Gameboy SP cu backligth By gameaddict in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 1 Last Post: 14-05-2013, 23:09

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts