Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 6 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 113

Thread: Prince of Persia: The Sands of Time Remake

  1. #1 SP
    Member KurtKnispel's Avatar

    Prince of Persia: The Sands of Time Remake

    https://gamerant.com/prince-of-persi...f-time-remake/

    Dacā se adevereste stirea, ar fi minunat.
    Attached Images Attached Images the_sands_of_time_remake_1920_1080.jpg

  2. #2 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    O sa fie trilogia veche refăcută

  3. #3 SP
    Member Mishy's Avatar
    Ar fi fost frumos un titlu nou, dar merge si un remake la trilogie. Abia astept sa le rejoc, in special Warrior Within.

  4. #4 SP
    Member westy9009's Avatar
    nu vreau sa fiu rau ... insa ajungem rau daca ne bucuram la Remake'uri in defavoarea unui titlu nou . Intradevar AC-ul care s'a dorit un fel de PoP la un alt nivel avand in vedere universul AC poate explora multe zone ( deci mai usor sa scoata un titlu odata la 2 ani ) insa puteau sa isi puna putin mintea la contributie si pentru un nou PoP

  5. #5 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Prefer un remake. Nu imi place mai niciun joc facut de ubisoft recent, da-mi voie sa nu am incredere in designerii lor.

  6. #6 SP
    Member westy9009's Avatar
    Total de acord - insa rareori un Remake provoaca mai multa frustrare decat un joc nou ( EX :vezi CTR - Nitro ) unde au demonstrat cat de mult poti sa strici un remake ..

  7. #7 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Ubisoft încā au resurse mari de talent. Pentru mine Odyssey a fost o capodoperā, în top 5 cele mai bune openuri jucate vreodatā.

    Din ce-am citit, în privinţa PoP, cicā nu s-au înţeles la bani. Creatorul jocului original cerea sume exorbitante celor de la Ubisoft pentru continuarea seriei, āsta fiind motivul pentru care au spus stop.
    Sincer, dacā te pui în locul celor de la Ubisoft, îi înţelegi. Tu muncesti la un joc complex, iar Mechner vine si te cheleste de bani pentru un platformer din '89.

    Nu stiu acum cum va fi, vād cā vor colabora cu acelasi Jonathan Mechner.

    Bānuiesc cā în cazul unui remake sumele plātite pe drepturi de autor sunt mult mai mici.

  8. #8 SP
    Member darkr3surrecter's Avatar
    Parca si vad: preorder now to get the dagger of time

  9. #9 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Era ok daca ar reface toata seria.

  10. #10 SP
    Member ymess's Avatar
    Eu ma gandesc ca remake e mult mai bun decat remaster. PoP-ul original vad ca inca arata grafic binisor, singura chestie ce ar merge facut de la zero sunt animatiile. Daca in schimb va fi remake de la 0, cu grafica fotorealista ca in ultimul AC, si niste level design un pic mai realist, atunci eu zic ca jocul asta ar da lovitura.

    Acum vad ca multi fani cer asta, PoP + AC engine = <3

  11. #11 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Sunt confuz. Remake la remaster? Ubisoft being Ubisoft, as always... Abia astept Remasterul la acest Remake, bazat pe Remasterul original.

  12. #12 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Stai sa vezi Enhanced edition remake re-release pe PS5 Pro/XSX Pro++, sa te tii atunci.

  13. #13 SP
    Member morphine's Avatar

  14. #14 SP
    Junior Member roberthotean's Avatar
    Stirea pe reddit.com este trecuta la fake news, de fapt domeniul nu ar fi inregistrat de Ubisoft.

  15. #15 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Cam asa ar fi trebuit sā arate Prinţul care n-a mai vāzut niciodatā lumina zilei. Gameplay din jocul abandonat acum mulţi ani.


  16. #16 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Foarte misto, sincer. Vad ca are si elemente din PoP 2008 (preferatul meu de pana acum)

    Cate concepte de genu asta n-or exista, care nu ajung sa fie jocuri si in schimb ajung sa fie jocuri niste rebuturi care de multe ori te intrebi cum de au primit finantare
    Dar mai ales, cate jocuri arata asa la inceput si sunt mega ciuntite pentru niste deadlines inutile.

    LE: mi se pare incredibil faptul ca video initial a fost urcat in 2012 si timp de 8 ani nu a zis nimeni, nimic despre el

  17. #17 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    În mod miraculos n-a urcat în valul de distribuire YT. Motivele, probabil le cunoaste (doar) Ubisoft.

  18. #18 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mai exista posibilitatea sa fi fost hidden pana de curand.

  19. #19 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    O sa fie trilogia veche refăcută
    Te referi la Sands of Thrones, Warrior Within si The Two Thrones? Nu se aude nimic de cel din 2008 si The Forgotten Sands?
    Asa ar fi seria completa 😁.

  20. #20 SP
    Member Rukax's Avatar
    Cel din 2008 desi multa lume il critica, mie mi-a placut foarte mult abordarea artistica/estetica. Plus ca a avut unul dintre cele mai ingenioase puzzleuri desi era foarte simplu.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 6 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Prince of Persia: The Forgotten Sands By ReNeGaDe124 in forum Console Club
    Replies: 189 Last Post: 28-06-2013, 19:37
  2. Prince of Persia: The Sands of Time By HeinekeN_ in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 16 Last Post: 20-12-2010, 20:39
  3. Replies: 10 Last Post: 19-05-2010, 09:09
  4. Replies: 1 Last Post: 07-01-2010, 11:36
  5. UBISOFT anunta Prince of Persia: The Forgotten Sands� By Imperatore in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 3 Last Post: 01-12-2009, 19:42

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts