Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 21 to 40 of 121

Thread: Immortals: Fenyx Rising

  1. #21 SP
    Manager paul's Avatar
    PS5 quality v. performance modes:

  2. #22 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Vad ca nu prea exista interes pentru jocul asta si nu prea inteleg de ce

  3. #23 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    7 things to know

  4. #24 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Vad ca nu prea exista interes pentru jocul asta si nu prea inteleg de ce
    Pare fun, dar direcţia artistica exagerat de childish il trage in jos mult de tot.

    Acelasi motiv pentru care nu cumpar niciodata japonizme infantile cu abordare de nivel gay.

  5. #25 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Te obisnuiesti cu directia artistica si jocul chiar straluceste dpdv grafic, pe stilul ales.

    Cine a jucat Zelda BotW se va simti ca acasa atat grafic, cat si dpdv combat si mai ales puzzles si dungeons.

  6. #26 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Mie mi se pare ca arata ca un joc de $30. Arata ca Zelda (un joc facut pentru o tableta, mind me), doar ca el e next gen pe PS5. Si mai are si "performance" mode, acest joc de tableta. Combatul pare interesant, astept o reducere considerabila sau sa il primesc la plus in cateva luni.

  7. #27 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Tocmai aici e paradoxul. Ca unele chestii imi plac, gan stamina bar-ul care limiteaza cāţāratul pe stânci la infinit, sau inotul. Dar n-am cum sa dau bani pe un joc care nu-mi place ca abordare.

    Ar fi fost misto ca jocul sa aiba doua setari artistice diferite din care sa poti alege. Una childish si o alta realista. Impacai o plaja mai mare de gameri. De ce au ales sa se blocheze pe un target de varsta scazut, numai ei stiu.

  8. #28 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Practic necesita eforturi sa faci doua jocuri abordarea aia. Pe langa grafica, trebuia sa adaptezi meniuri, HUD, UI, tot... plus ca probabil povestea si atmosfera jocului nu se transpun prea bine in arta realista/matura.

    ---------- Post added 28-11-2020 at 12:37 ----------

    Plus ca doar pt ca au stilul ala nu inseamna ca doar copiii o sa-l ia sa-l joace, uita-te la Zelda, Animal Crossing, indies precum Hades... milioane audienta

  9. #29 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Wtf? Daca art style-ul e mai colorat sau nu e "realist" automat e joc de copii?
    E ok sa mai fie si jocuri de genul. De multe ori chiar prefer jocuri care arată diferit fata de realitate: Borderlands, Zelda, XIII, Fury, Superhot, Inside.

  10. #30 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Ce art style colorat prietene, ca asta e desen animat cu 3 poligoane pe obiect. Si nu, nu ne plac tuturor jocurile low effort pentru puberi si prepuberi.

    Prefer abordarile cat mai realiste, incepand de la carti si terminand cu filmele si jocurile.

    Asta pentru ca, ce sa vezi, viata de zi cu zi se desfasoara intr-un cadru realist, nu intr-unul specific desenelor animate.

  11. #31 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

    Immortals: Fenyx Rising

    Eu cred ca va fi un joc bun spre foarte bun si cred ca va fi unu din cele mai ignorate jocuri bune de anu asta, doar pentru cum arata si pentru ca vine inainte de Cyberpunk.

  12. #32 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Noroc ca lui KurtSnipel i-a picat un roman realist la bac, ca altfel nu l-ar fi luat. Jocul va fi ignorat nu pentru grafica sau pentru Cyberpunk, ci pentru faptul ca nu ar trebui sa coste atat. Am realizat acum de ce imi aminteste: Dauntless si Genshin Impact. Combatul e alt gen, intr-adevar, dar ambele sunt free to play. Nu inteleg cum isi imagineaza Ubi$oft ca poate cere full price pe asa ceva, cand e evident ca nu i-a costat nici jumatate cat un joc AAA ca lumea precum Ghost of Tsushima.

  13. #33 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Seamana cu alea doar ca stil grafic probabil. Jocul este o combinatie de Zelda BotW cu God of War-urile vechi si cu ffff multe puzzles foarte bine realizate.

    Cel mai probabil are content pentru 80-100h daca vrei sa faci toate puzzles.

    Desigur, nu este pentru toata lumea, ca orice alt joc facut vreodata

  14. #34 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Noroc ca lui KurtSnipel i-a picat un roman realist la bac, ca altfel nu l-ar fi luat
    E bine totusi ca picatilor la bac (ca tine) le cadeau analize pe text din revistele Playboy.

    Stai dreacu' in banca ta si discuta la subiect, in loc sa rumegi nutreţ in legatura cu opiniile exprimate. Vis urat ce esti. Ai un stil absolut infect de-a te baga in seama tot timpul aiurea.

  15. #35 SP
    Manager paul's Avatar
    @Espiritus: nu ataca persoana a carei opinii nu o impartasesti.
    @KurtKnispel: da Report, nu raspunde cu atac.

    Sper sa incetati. Inapoi la joc!

  16. #36 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Au aparut si reviews
    ACG:

    Easy Allies:

    Skill Up:

    IGN:

    Game Informer:


    Launch Trailer:

    Deep Dive Trailer:


    Vom avea si noi un review aici pana la finalul saptamanii
    Jocul este absolut masiv si nu as fi vrut sa fac ceva pe fuga, mai ales la cat de bine inchegat si gandit este totul.

  17. #37 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am postat si review aici pentru cine inca nu este sigur de calitatea jocului

  18. #38 SP
    Member dtancu's Avatar
    Dialogul intre Zeus și Prometheus face toți banii
    Imi aduce aminte de Hades din Kingdom Hearts 3...oy vey!

    Sent from my Z Fold 2 using Tapatalk

  19. #39 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Vad ca nu prea exista interes pentru jocul asta si nu prea inteleg de ce

    Inițial am fost interesat (chiar entuziasmat) de Gods and Monsters. Când a devenit Immortals Fenyx Rising și am văzut în ce direcție se duce am renunțat să mai fac precomandă. Apoi a apărut un demo gratuit pe Stadia (este disponibil: https://stadia.google.com/game/immortals-fenyx-rising), recenziile prea entuziaste (aș spune chiar forțat de entuziaste) și jocul propriu-zis. Am văzut, am citit și mi-am pierdut complet interesul. Grafic nu mă deranjează stilul Fortnite/Dauntless/Spellbreak și consider că este ultima problemă a jocului. Pe lângă lipsa de implicare afectivă în poveste și previzibilitate, sistemul de waypoint (Far Sight mechanic - chiar e nevoie de așa ceva?) care practic diminuează farmecul explorării, Immortals Fenyx Rising mi se pare un joc chill, pentru jucători ocazionali și cam atât. Nici nu am de gând să-l compar cu The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Mă uit la numărul de vizionări de pe Twitch (și nu numai), la PR-ul care i se face și îmi dau seama că este un joc împins de la spate de Ubisoft, o nouă franciză de muls bani (aș fi preferat să dezgroape Prince of Persia). Îmi pare rău că nu am reușit să mă conving să îl cumpăr pe Nintendo Switch, încă aștept Gods and Monsters.



    Anyway, apar cosmetice noi:




    Immortals Fenyx Rising - Adventure Time Character Pack

    It's Adventure Time! Kick some monsters' buns wearing Finn's outfit, ride a rainbow unicorn and let Jake fly on your side with the Adventure Time Character Pack!

  20. #40 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am jucat demo pe Stadia (am si postat impresii pe pagina anterioara) si mi-a placut de atunci.

    Referitor la Far Sight mechanics de care zici, e optional. Eu l-am folosit pentru ca am vrut sa fac cat mai mult din joc. Dar acum la al doilea playthrough (pe Switch) nu-l mai folosesc si merge jocul fara nicio problema.

    Also, comparatia cu Zelda o face toata lumea pentru ca se aseamana foarte mult si nu doar la grafica si stamina bar, dar si la puzzles (unele de aici le consider peste unele din Zelda, dar si ca numar sunt mai multe si mai diversificate aici), dar mai ales la libertatea pe care o ai cand poti merge oriunde, oricand, chiar din prima secunda, doar ca vei muri foarte usor daca dai de inamici de level mai mare. Dar daca stii sa joci si stapanesti foarte bine dodge, chiar si cu damage-ul mic pe care-l ai, poti bate linistit si inamici mult mai mari decat tine.
    Also, asta e parerea multor oameni, de joc chill pentru jucatori ocazionali, dar chiar si in acest aspect se aseamana foarte mult cu Zelda, care este la fel, mai chill, pentru jucatori ocazionali dar si pentru cei experimentati. Iar peste toate astea ai si tone de puzzles foarte bine gandite si variate, o lume mare de explorat si o poveste interesanta cu mitologia greaca si deja este ceva foarte bun.

    Eu din PR imi dau seama ca Ubisoft nu prea investeste in el. In continuare vad mai multa reclama la AC Valhalla, chiar si WD Legion, desi asta este, in parerea mea, cam cel mai bun joc al lor din ultimii ani. Si de departe cel mai bine finisat.

    De Twitch nici nu mai zic. Pun pariu ca in top la vizionari inca sunt fortnite si minecraft, iar din cele mai noi, Cyberpunk, in ciuda problemelor tehnice. Deci aia nu reflecta cu nimic calitatea unui joc.

    Referitor la Switch - nu-l recomand decat la un deep deep sale (cum zice ACG). Arata foarte nasol (super low resolution textures si uneori nu-ti dai seama daca e textura de pamant sau textura lipsa) si nu are 30fps constant si sincer, e pacat sa joci asa cand cel putin pe PS5/XSX arata foarte bine si are 60fps.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 7 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast

Similar Threads

  1. Dead Rising 2 By killlemalll3 in forum Console Club
    Replies: 153 Last Post: 10-11-2022, 18:12
  2. Dead Rising 3 By RonanN1 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 132 Last Post: 20-04-2015, 13:19
  3. Replies: 0 Last Post: 16-12-2011, 11:20
  4. Replies: 0 Last Post: 23-11-2011, 19:49
  5. Replies: 0 Last Post: 25-11-2008, 11:21

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts