Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 33 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 24 ... LastLast
Results 261 to 280 of 653

Thread: PS5 - pune o intrebare, primeste un raspuns

  1. #261 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Pai poti sa stergi varianta de PS4. Nu-i nevoie de ea. Oprești instalarea si o ștergi, lasi sa se instaleze doar versiunea de PS5 de pe Store.
    Eu asa am făcut cu Immortals Fenyx Rising.

  2. #262 SP
    Junior Member andreics96's Avatar
    Alegi tu care varianta sa o instalezi, din pagina jocului, și apoi ștergi varianta de ps4. Eu asa am făcut la watchdogs legion

    Trimis de pe al meu SM-A715F folosind Tapatalk

  3. #263 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    E cam ciudat ce spui.

    Deci alegi ce varianta sa instalezi si apoi stergi varianta de PS4? Pai ce alegi, daca instaleaza oricum varianta de PS4?

  4. #264 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Așa am crezut și eu, dar instalează de fapt un patch pentru PS5 și are nevoie și de instalarea de PS4. Având versiunea pe disc am putut să merg la pagina produsului unde am cumpărat la preț zero varianta de PS5. E ciudată implementarea.



    Am instalat versiunea de PS5, am șters versiunea de PS4 și s-a apucat să tragă din nou versiunea de PS4. Am chiar un switch dacă apăs pe butonul de meniu, să trec între versiunea de PS4 și de PS5. Am încercat asta cu Fifa 21 și MK 11 Ultimate. La ambele comportamentul a fost identic.

  5. #265 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Ciudat. Eu, la Immortals, am sters versiunea de PS4 si aia a fost, am rămas doar cu aia de PS5. Puteam oricand sa fac switch intre variante, dar aia de PS4 nu o aveam instalata. M-am uitat si la storage, într-adevăr, aparea Immortals PS4, dar avea vreo 20mb, nu mi se pare o tragedie.

  6. #266 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Haideți să vă spun de ce am avut eu probleme. Am cumpărat MK 11 Ultimate pentru PS4 de la Altex. Am făcut redeem la 2 coduri, unul fiind pentru upgrade-ul gratuit la versiunea de PS5. Am instalat jocul de PS4 de pe disc, și-a tras și ultima actualizare. Ieri am realizat că am versiunea de PS4 și nu de PS5 și am început să sap. Am văzut că pot instala gratuit versiunea de PS5. Aparent pentru a jucat versiunea de PS5 trebuie să ai inserat Data disc, nu Play disc (am spus ok). În versiunea de PS5 nu-mi apărea Aftermath și mă punea să-l cumpăr. Am aflat că trebuie să întru în ingame store și că ar trebui să am acolo pack-ul gratuit (subliniez: din store-ul din joc, nu din PS Store). Mi-a apărut MK 11 Ultimate Addon Bundle gratuit și așa am tot ce trebuie (toate Kombat Pack-urile, toate skin-urile și Aftermath). WB a făcut o prostie cu upgrade-ul la PS5.

    Celălalt joc este Fifa 21, totul e ok. Am re-verificat și acum am MK 11 Ultimate PS5 și Fifa 21 PS5, nu am nici o dublură de PS4 a jocurilor. Mai luasem Miles Morales Ultimate PS5 și am doar versiunile de PS5 ale jocurilor (Spider-Man Remastered și Miles Morales). Las asta aici poate ajută și pe altcineva. Prostia asta de la MK 11 m-a dat peste cap...

  7. #267 SP
    Member tomaobiwan's Avatar
    Intrebarea mea este urmatoarea: pe ps4 pot sa ma joc in acelasi timp cu ps5 pe acelasi cont(contul de ps4 se transfera pe ps5 din ce am inteles si daca copilul se joaca pe ps4 sau ps5 eu in acelasi timp pot sa ma joc pe cealalta consola fara sa fac cont nou ceva gen primary si secondary) .Multumesc anticipat.

  8. #268 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Da, poti. Pui pe PS4 contul ca primary, descarci jocurile de pe el. Creezi al doilea cont si joci doar de pe el jocurile ce le ai cumpărate.
    Asa puteți juca simultan in orice situație.

  9. #269 SP
    Manager paul's Avatar
    El intreaba de PS4 + PS5, nu doua PS4.

    Da, poti sa fi signed in cu acelasi cont in acelasi timp pe PS4 si PS5.

  10. #270 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Stiu ca poti sa fi logat în acelasi timp, dar am citit mai multe comentarii cum că daca joci pe ambele console joc de PS4 nu te lasă. Funcționează simultan doar dacă pe PS5 rulează un joc de PS5. N-am mai avut cum sa testez personal chestia asta pt ca nu mai am PS4.

  11. #271 SP
    Manager paul's Avatar
    El asta intreba, din postarea ta nu se intelege ce ai scris acum. Dar asa e, nu poti juca acelasi joc (nativ pe PS4 si backward compatible pe PS5) si e normal, ca sa nu fie conflict pe sistemul de Trophies.
    Depinde ce vrea sa joace, sunt jocuri ce ofera varianta nativa de PS5 si au cross-play.

  12. #272 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Pai exact, depinde ce vrea sa joace. Dar de ce sa nu acoperim toate situatiile? Cu varianta mea de sus nu are importanta ca e nativ de PS5, ca ruleaza acelasi joc pe ambele console sau jocuri diferite. Poate sa joace ambii orice joc cumpărat pe contul ăla, oricând (bineînțeles, in afară de jocuri de PS5 pe PS4)

  13. #273 SP
    Member tomaobiwan's Avatar
    Multumesc frumos

  14. #274 SP
    Member Drag05azs's Avatar
    Salutare! Vreau sa iau Mortal Kombat 11 de pe store , standard ed. la 89 ron. Va descarca varianta de Ps5 sau cea de Ps4 dupa care sunt nevoit sa platesc upgrade-ul?
    Pe disc , din cate am inteles , doar versiunea Ultimate vine cu free upgrade.

    Sent from my CPH1951 using Tapatalk

  15. #275 SP
    Member tmihai20's Avatar
    @drag05azs: se pare că toate versiunile de PS4 au actualizarea gratuită la versiunea de PS5. Sursa: https://mortalkombatgamessupport.wbg...yStation-5-FAQ.

  16. #276 SP
    Member Drag05azs's Avatar
    Quote Originally Posted by tmihai20 View Post
    @drag05azs: se pare că toate versiunile de PS4 au actualizarea gratuită la versiunea de PS5. Sursa: https://mortalkombatgamessupport.wbg...yStation-5-FAQ.
    PS4 owners and new buyers can access a free upgrade to the PS5 version of their game, available in conjunction with the*Mortal Kombat 11 Ultimate*launch

    Toate versiunile sunt compatibile cu upgrade-ul la Ps5 , dar ...doar la Ultimate e free. Sau cel putin asa am înțeles eu

    Sent from my CPH1951 using Tapatalk

  17. #277 SP
    Manager paul's Avatar
    N-ai inteles bine, toate au free upgrade.

    Unde ai gasit 11 la reducere?
    E 223.99 RON - Mortal Kombat 11.
    Sau 269.89 RON - Mortal Kombat 11 Ultimate PS4 & PS5.

    X e la 89.90 RON - Mortal Kombat X.

  18. #278 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Din cate stiu, a fost pana ieri la reducere. 89 lei in aplicatia de pe telefon, 91 lei pe Store-ul de pe consola..

  19. #279 SP
    Member Drag05azs's Avatar
    Quote Originally Posted by paul View Post
    N-ai inteles bine, toate au free upgrade.

    Unde ai gasit 11 la reducere?
    E 223.99 RON - Mortal Kombat 11.
    Sau 269.89 RON - Mortal Kombat 11 Ultimate PS4 & PS5.

    X e la 89.90 RON - Mortal Kombat X.
    A fost (nu am mai verificat) la 89 pe store . La Altex e 119 ron Ps4 (resigilat 79).

    Sent from my CPH1951 using Tapatalk

  20. #280 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Quote Originally Posted by dark18 View Post
    Din cate stiu, a fost pana ieri la reducere. 89 lei in aplicatia de pe telefon, 91 lei pe Store-ul de pe consola..
    Cum naiba? N-are cum sa fie pret diferit între aplicație si consola.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 33 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 24 ... LastLast

Similar Threads

  1. Intrebare upgrade jocuri la versiunea PS5 By dumiandrei99 in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 33 Last Post: 23-11-2020, 10:23
  2. Replies: 13 Last Post: 27-10-2015, 02:05
  3. Nu mai pot pune anunturi - Help. By riconos in forum Help Desk
    Replies: 1 Last Post: 28-01-2014, 11:15
  4. Xbox - Pune o intrebare, primeste un raspuns By AndRewqp in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 1 Last Post: 06-07-2013, 06:12

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts