Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 889 of 903 FirstFirst ... 389 789 839 879 887 888 889 890 891 899 ... LastLast
Results 17,761 to 17,780 of 18053

Thread: Clubul PlayStation 4

  1. #17761 SP
    Junior Member cartus's Avatar
    V-ati inscris si voi ?
    Attached Images Attached Images clipboard01.jpg

  2. #17762 SP
    Member Rukax's Avatar
    Salut. Am si eu o intrebare. In weekend merg sa vad un 3 console PS4 de vanzare. Este un tip la mine in judet ce le vinde la un pret acceptabil doar ca fara accesorii. El sustine ca sunt in perfecta stare de functionare dar pretul pare shady, chiar daca accepta sa le testez. Aveti idee dupa ce sa ma uit, macar orientativ sa stiu ca nu ma joc 3 zile si se strica?

    // 600. Au doar cablu de alimentare

  3. #17763 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Care e prețul?

  4. #17764 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Scump. Un coleg vinde pe forum cu garantie 1 an si jumatate si accesorii la 800.

  5. #17765 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Rukax View Post
    Salut. Am si eu o intrebare. In weekend merg sa vad un 3 console PS4 de vanzare. Este un tip la mine in judet ce le vinde la un pret acceptabil doar ca fara accesorii. El sustine ca sunt in perfecta stare de functionare dar pretul pare shady, chiar daca accepta sa le testez. Aveti idee dupa ce sa ma uit, macar orientativ sa stiu ca nu ma joc 3 zile si se strica?

    // 600. Au doar cablu de alimentare
    Nu merită

  6. #17766 SP
    Member Rukax's Avatar
    Ce coleg? Nu cred ca am vazut anuntul...pff si m.am bucurat degeaba crezand i hit the jackpot..

  7. #17767 SP
    Member Rukax's Avatar
    So..am luat consola pana la urma cu 550. Am ajuns acasa si am luat de la un verisor 2 jocuri sa le incerc. Tekken 7 jucat cateva minute, totul ok. Pe urma am instalat God Of War. In 10 minute am primit eroarea "the disc cannot be read make sure the disc is not damaged or dirty error". Am reinstalat jocul, aceeasi eroare. Am reconstruit baza de date, a mers cu 10 minute mai mult fata de prima data, aceeasi eroare. Jocul e perfect, pe consola varului meu merge fara probleme. Am ce sa ii fac sau am luat teapa?

  8. #17768 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mda. Nu trebuia sa te bucuri la niste banuti, daca exista riscu sa fie o teapa. E posibil sa fie doar o problema cu blocul optic. Vezi poate-l poti schimba.

    Mai cauta solutii pe net. Poate au baietii ceva informatii noi. Vad ca rebuilt database ar fi trebuit sa rezolve. Daca nu, incearca si ce e mai jos, dar eu vad ca alte solutii nu ar fi, deci poate chiar e ceva fizic/hardware.

    If the [Rebuild Database] option does not resolve the issue, access Safe Mode and select Option 7 [Initialize PS4 (Reinstall System Software)].

  9. #17769 SP
    Member Rukax's Avatar
    Am incercat si treaba respectiva si degeaba...

  10. #17770 SP
    Junior Member cartus's Avatar
    Cititorul de discuri da erori sau HDD are ceva baduri - parerea mea. De asta si mie mi-a fost frica sa iau sh fara garantie.

  11. #17771 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Incearca niste demo-uri sau ceva jocuri free din store sa vezi daca se comporta la fel sau merg bine. Daca merg fara problema inseamna ca problema este la blocul optic.

  12. #17772 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Daca Tekken 7 merge bine logic ar fi sa nu aiba nimic blocul optic. Incearca cu un alt HDD si spune-ne daca patesti la fel.

  13. #17773 SP
    Member Rukax's Avatar
    Pana la urma am primit aceeasi eroare si la Tekken. Ciudat este ca acum sunt in God Of War de vreo 45 de minute si doar o singura data am mai patit sa primesc acea eroare. Si deja stiu cand apare, cand scoate ps-ul un sunet ciudat ca si cand ar vibra. Cand se aude asa, imediat se blocheaza jocul.

    E scump un bloc optic? Greu de reparat?

    O sa incerc cu jocuri digitale...

  14. #17774 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ia legătura cu ăla de ți-a vândut consola, daca e de buna credință își ia țeapa înapoi. E destul de scump un bloc optic, daca îl înlocuiești e vreo 100 de euro parca. Cu reparatul nu rezolvi mare lucru.

  15. #17775 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Nu merita sa o repari, pune-o la vanzare si da teapa mai departe. Nu aici pe forum, totusi. De aici ar fi trebuit sa o cumperi, majoritatea sunt oameni de incredere.

  16. #17776 SP
    Member DrDeath's Avatar
    Sper ca e o gluma.

  17. #17777 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Nu cred ca ar fi blocul optic. Jocul s-a instalat, deci a putut copia tot de pe disc. Citește discul doar de verificare cand intri în joc. In rest jocul rulează de pe HDD. Altceva e problema acolo, posibil chiar HDD zic eu.

  18. #17778 SP
    Member Rukax's Avatar
    O sa incerc sa o vand pentru piese si aia e.

  19. #17779 SP
    Junior Member cartus's Avatar
    In settings - system ai meniu error history, ce arata acolo?

  20. #17780 SP
    Member Rukax's Avatar
    Doar erori privind conexiunea la internet.

    //Ciudat este ca azi-noapte am incercat sa ma maj joc o data GOW si a mers fara probleme aprox. 2 ore si nici nu a mai scos sunete ciudate.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 889 of 903 FirstFirst ... 389 789 839 879 887 888 889 890 891 899 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4275 Last Post: 17-04-2024, 21:38
  2. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts