Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 373 of 381 FirstFirst ... 273 323 363 371 372 373 374 375 ... LastLast
Results 7,441 to 7,460 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #7441 SP
    Member adin33's Avatar
    De la ozone. Figurina a ajuns în trei zile.

  2. #7442 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Dacă sunt din Bulgaria, eu zic că e bine pentru noi, pentru că se supun legislației UE. Personal, nu-mi fac griji. Am comandat deja vreo 10 filme de la ei cu plata ramburs. Chiar sunt curios.

    LE: Mi-a sosit coletul. Ambalat frumos în gen Emag. Cu Urgent Cargus, vineri am comandat, azi a sosit. 15 lei rambursul.

  3. #7443 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by KurtKnispel View Post
    Dacă sunt din Bulgaria, eu zic că e bine pentru noi, pentru că se supun legislației UE. Personal, nu-mi fac griji. Am comandat deja vreo 10 filme de la ei cu plata ramburs. Chiar sunt curios.

    LE: Mi-a sosit coletul. Ambalat frumos în gen Emag. Cu Urgent Cargus, vineri am comandat, azi a sosit. 15 lei rambursul.
    De unde le-au trimis? Ar trebui sa îți apară adresa lor.

    Răzvan, ar trebui mutată discuția pe "Ghidul cumpărătorului", poate ajuta pe mai multe persoane discuția noastră de aici.

  4. #7444 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    ^ Giurgiu.

    De acord cu Dante. Mutati undeva discutia, incat sa afle cat mai multi de magazinele astea noi.

  5. #7445 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by KurtKnispel View Post
    LE: Mi-a sosit coletul. Ambalat frumos în gen Emag. Cu Urgent Cargus, vineri am comandat, azi a sosit. 15 lei rambursul.
    Deci tu ai achitat produsele in avans si a venit doar transportul de platit la destinatie?

  6. #7446 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Daca doriti sa vedem eficienta 1-1 a acestor magazine (JRC, Ozone, Gamers RO, etc), putem sa ne adunam 3-6 persoane de aici si sa facem un experiment, sa dam comanda la Ghost of Tsushima la o data/ora exact sabilita fiecare de la cate un magazin separat si sa vedem in ce ordine le primim.
    Daca sunteti de acord, eu dau la JRC.

  7. #7447 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Deci tu ai achitat produsele in avans si a venit doar transportul de platit la destinatie?
    Eu înțeleg că a plătit ramburs, iar transportul a fost 15 lei. Asta văd și pe site-ul lor.

    https://www.ozone.ro/help/article-19/
    Toate produsele oferite de Ozone.ro pot fi livrate în orice punct al tării, la prețul de 15 RON.

  8. #7448 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, probabil doar exprimarea a fost mai ciudata si ai dreptate. Eram curios daca trebuie achitat transportul neaparat ramburs, sau se poate achita si odata cu comanda, in cazul in care voi vrea sa achit integral o comanda in avans.

    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Daca doriti sa vedem eficienta 1-1 a acestor magazine (JRC, Ozone, Gamers RO, etc), putem sa ne adunam 3-6 persoane de aici si sa facem un experiment, sa dam comanda la Ghost of Tsushima la o data/ora exact sabilita fiecare de la cate un magazin separat si sa vedem in ce ordine le primim.
    Daca sunteti de acord, eu dau la JRC.
    Ok. Ma bag si eu cu precomanda la gamers.ro Just say when.

  9. #7449 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Hai, inca cineva la Ozone si sa dam comanda. Dupa ce confirma cineva la Ozone stabilim ora si data.
    PS: Eu platesc la precomanda direct, nu ramburs.

  10. #7450 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu nu fac precomenzi achitate in avans. Deci plata la destinatie.

    Daca nu se gaseste nimeni care sa faca precomanda la ozone, facem doar noi la astea 2 si vedem care e mai ok

  11. #7451 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Sigur ca da, dar 100% va mai fi cineva care doreste. Voi posta mai tarziu dupa munca si pe threadul jocului poate urmaresc acolo.

    LE: Haha la JRC e cu 40 RON mai scump. N-are nimic, de dragul experimentului, ma sacrific .

  12. #7452 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Deci tu ai achitat produsele in avans si a venit doar transportul de platit la destinatie?
    Nu am platit nimic avans, am achitat ramburs. Suma produse + 15 lei transport.

  13. #7453 SP
    Junior Member cartus's Avatar
    Apropo de precomenzi, ma bate gandul sa (imi) fac cadou copilului din mine un LOU2. Precomanda (pret si conditii/continut) cam cat tine de obicei? Pana la lansarea jocului, sau cu cateva zile inainte maresc pretul? Il voi lua online de pe PSN UK.

  14. #7454 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Preturile raman astea de acum (se va ieftini later on), dar nu vor mai fi bonusuri de precomanda (in cazul in care exista momentan).

    ---------- Post added 26-05-2020 at 16:38 ----------

    O sa postezi si aici pentru ca tot era discutie despre ei.

    Tocmai m-a sunat o tantica de la Ozone ca sa se asigure ca stiu ca e vorba de o precomanda pentru un joc care se lanseaza pe 28 August si ca au o regula in cazul precomenzilor si in momentul in care primesc ei marfa de la distribuitor, contacteaza toate persoanele care au precomanda pentru a se asigura ca inca mai doresc produsul, asa ca vor reveni cu un telefon in jurul datei respective.

    Asta inseamna ca daca primesc marfa cu 3-5 zile inainte, ne contacteaza si trimit comanda. Posibil sa ajunga mai devreme sau mai tarziu - mi-a zis 3-5 zile "in transport". Vedem cum se descurca cu precomanda asta si daca voi mai face altele sau nu.

    Also, sunt curios daca dau vreun bonus (insigna, afis, stickers, orice) cum mai practica alte magazine asemanatoare, sau nu.

  15. #7455 SP
    Member mladin86's Avatar
    Tot cu ozone.ro(hai ca pana la urma le face recenzie )- apropo au sediu central in Sofia.
    Am intrat pe live chat cu aceeasi doamna banuiesc, de la care am primit raspuns :comanda se afla la curier si cel mai probabil vineri ajunge...
    Am mai cerut info cum ar fi un awb dar nu am primit decat: Va multumesc pt intelegere
    Nush poate trimit din Bulgaria, habar nu am , nu mi au raspuns.
    Astept, comanda e ramburs din 20.05 , de aia nu m am agitat cu ea.
    Cine nu crede, sa fie sanatos.

  16. #7456 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    ^^ Pai si bine frate, de ce nu ai anulat comanda luni sau ieri? Ceva nu se leaga deloc in ceea ce afirmi. Daca se afla la curier, ai fi avut deja AWB-ul trimis pe mail, garantat.

    Numai tu stii ce ai de castigat cu afirmatiile astea alarmiste.

  17. #7457 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by mladin86 View Post
    Tot cu ozone.ro
    Ai reusit sa discuti cu ei la telefon?

    Quote Originally Posted by KurtKnispel View Post
    Numai tu stii ce ai de castigat cu afirmatiile astea alarmiste.
    Te rog sa o lasi mai usor cu atacurile astea la persoana si pana la proba contrarie, mladin86 are dreptate si e dreptul lui sa-si descrie situatia aici, mai ales in contextul in care se discuta despre magazinul respectiv.

  18. #7458 SP
    Member mladin86's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Ai reusit sa discuti cu ei la telefon?
    Am distutat prin live chat si mi a spus ca ajunge vineri ... am cerut awb nu mi a dat... si mi a multumit pt intelegere
    Daca nu ajunge pana vineri revin cu tel. Dar parerea mea e ca nu e trimis catre mine , de asta nu mi a dat awb, ca nu au...

    Dc sa sun eu sa anulez o comanda prin ramburs? de care am nevoie? vb prost si aiurea KurtKnispel
    Sa ma sune ei sa ma informeze ca nu pot onora comanda din motivul x

    Am vrut doar sa impartasesc experienta cu ei, pt ca sunt noi si au oferte bune, dar trebuie sa vedem cum stau si la celelalte capitole , de ex livrarea produselor .
    Daca si altcineva vrea sa comande sau precomande la ei sa stie la ce sa se astepte de asta scriu aici sa fac un bine unui alt coleg

  19. #7459 SP
    Member adin33's Avatar
    Eu nu am avut probleme cu ei. Am cumpărat o figurina și au spus ca ajunge pe 11 sau 12. Pe data de 12 mi-a venit prin curier.

  20. #7460 SP
    Member mladin86's Avatar

    Comanda despre care vb

    ---------- Post added 27-05-2020 at 13:14 ----------

    Pt necredinciosi si scuze nu puteam sa pun 2 poze odata, sau nu stiu cum

    ---------- Post added 27-05-2020 at 13:15 ----------




    Sent from my iPhone using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 373 of 381 FirstFirst ... 273 323 363 371 372 373 374 375 ... LastLast

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts