Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 376 of 381 FirstFirst ... 276 326 366 374 375 376 377 378 ... LastLast
Results 7,501 to 7,520 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #7501 SP
    Junior Member opincarul's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    Pareri despre gamestore.ro ?Sunt ok cu garantiile daca iau o consola de la ei ?A cumparat cineva ?
    Nimeni, nimic?
    Si eu voiam sa iau o consola de la ei, dar la momentul comenzii au marit pretul cu 200 de lei fata de site si au cerit banii in avans pentru consola. Desi poate parea o experienta negativa, nu ma arunc sa trag concluzii, fiind singura interactiune cu ei

  2. #7502 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    E clar și cu Emag.

    Comandă făcută azi, coletul ajunge cam peste 7 zile. Ceva se întâmplă, aveau dreptate cei de la C&A când spuneau că au probleme cu aprovizionarea din cauza Covid.

    Produsul era în stoc.
    Attached Images Attached Images screenshot_20201018_161329_com.google.android.gm-2.jpg

  3. #7503 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da si tu mai multe detalii despre comanda/produs. Esti client Genius? Era produs Genius? Era produs vandut de eMag? Aparea in stoc?

  4. #7504 SP
    Member codpin's Avatar
    Am dat eu comanda de un mop electric care avea eticheta genius. Vanduta si livrata de emag, in stoc. Comanda data vineri si mi-a dat data de livrare 22, adica joi... Sunt curios ce o sa fie de BF.

    LE: sunt client genius.

  5. #7505 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Suna sa iti dea voucher ca nu a venit a2a zi.

  6. #7506 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by codpin View Post
    Am dat eu comanda de un mop electric care avea eticheta genius. Vanduta si livrata de emag, in stoc. Comanda data vineri si mi-a dat data de livrare 22, adica joi... Sunt curios ce o sa fie de BF.

    LE: sunt client genius.
    Scrie-le pe facebook messenger. Raspund super rapid si te rezolva mai rapid decat la telefon unde vei da de cineva de la CS care nu are cunostiintele necesare.
    E ciudat totusi ca ai primit confirmarea ca vine atunci...

  7. #7507 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    In documentul cu termenii si conditiile Genius au o lista cu perioade din an in care nu este garantata livrarea a doua zi, printre care si black friday. Sa nu va asteptati la minuni in perioada aia.

  8. #7508 SP
    Member codpin's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Scrie-le pe facebook messenger. Raspund super rapid si te rezolva mai rapid decat la telefon unde vei da de cineva de la CS care nu are cunostiintele necesare.
    E ciudat totusi ca ai primit confirmarea ca vine atunci...
    Nu am timp acum sa stau sa discut cu ei. Nu era urgent oricum. Doar adaugam la ce zicea colegul mai sus, termen mare de livrare la ceva in stoc.

  9. #7509 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai nu trebuie acum. Scrie maine si pana la finalul zilei vei avea o rezolutie/rezolvare/voucher.
    Dar da, au avut o campanie in perioada asta, dar nu ar trebui sa le afecteze o campanie mica, livrarea pentru 7 zile.

    Pana si eu am comandat ceva miercuri si a venit vineri la easy box desi m-au informat ca va ajunge joi, dar nu m-a deranjat absolut deloc si nah, fiind campanie am inteles si am acceptat.
    Dar la tine e foarte mare diferenta, mai ales client Genius, produs Genius - ori sa te lamureasca, sa clarifice problema sau macar sa te recompenseze cu un voucher. Si-ti recomand sa nu-l refuzi - sunt super folositoare la alte comenzi (chiar si la un joc).

  10. #7510 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    In alta ordine de idei, ati patit ca un produs sa se ieftineasca dupa ce l-ati cumparat, cat timp inca e in perioada de retur? M-ar interesa daca are rost sa ii caut la telefon sa imi dea diferenta sub forma de voucher ca sa nu fiu nevoit sa il returnez si sa il cumpar din nou mai ieftin. Tot de emag vorbesc.

  11. #7511 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Legat de intarzierea cu Genius. Mie mi-a intarziat o data si cand am sunat la ei mi-au dat un voucher de 30 de lei. A zis ca asta ar fi politica lor pt intarzieri cu livrarea la genius.
    Legat de returnare, am avut eu o situatie acum cateva luni, cand un produs se ieftinise si am sunat la ei sa ii intreb daca au o politica in privinta asta sau il returnez si iau altul. Fata de la CS mi-a zis ca imi pot da diferenta sub forma de voucher, dar voi putea folosi voucherul dupa ce expira perioada de retur. Cum mai aveam peste 50 de zile perioada de retur, am comandat produsul mai ieftin, si i-am dat retur celui mai scump. La retur am dat produsul nou sigilat, sa nu ma mai complic.

  12. #7512 SP
    Junior Member opincarul's Avatar
    Nu-s eu mare gamer, dar nici copii de la emag mari consultanti.
    Vineri am comandat un Xbox One S (n-am nici timp, nici bani de altceva) de pe emag, stoc propriu, comanda confirmata, banii luati din cont, iar azi o suna cineva pe mandra sa-i spuna ca s-a produs o eroare si ca n-au consola respectiva in stoc. Nu s-a pus deloc problema reducerii pretului altei console, ci cumva incercau sa o convinga sa cumpere din marketplace o alta consola cu 600 de lei mai scumpa.
    Multumiri copiilor de la cel mai mare magazin onlain din Romania!

  13. #7513 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Da si tu mai multe detalii despre comanda/produs. Esti client Genius? Era produs Genius? Era produs vandut de eMag? Aparea in stoc?
    Produs vandut si livrat de Emag, care era pe stoc! Se pare ca nu le mai pasa. Sa le fie de bine, nu mai comand in veci produse de la ei.

    O sa cumpar de la magazine mai mici pe viitor, decat sa iau de la "cel mai serios magazin online", care pe deasupra te trateaza cu dispret si nepasare.

  14. #7514 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ai incercat sa-i contactezi? Eu absolut mereu am rezolvat prin contact pe messenger si daca chiar a fost vina lor si nu si-au respectat propriul regulament (gen la Genius cu livrarea a 2a zi in Bucuresti, indiferent de ziua/ora comenzii) am primit voucher, ceea ce este un plus pentru urmatoarea comanda.

  15. #7515 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Nu mai e cazul, azi am anulat comanda. Aveam cat mai rapid nevoie de produs, e vorba despre un ciocan pneumatic Bosch.

    Greseala e a mea pentru c-am apelat la ei, nu-i mai "injur" c-o fac degeaba. Bine, eu initial am crezut ca poate soseste mai repede totusi, de asta am asteptat pana azi sa anulez.

  16. #7516 SP
    Junior Member opincarul's Avatar
    Quote Originally Posted by KurtKnispel View Post
    Produs vandut si livrat de Emag, care era pe stoc!
    Aproape aceeasi situatie ca si la mine
    Le-am scris pe Facebook, dar inca n-au revenit cu un raspuns

  17. #7517 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    Chestia cu voucher depinde f mult pe cine prinzi la telefon. La mine cand nu au respectat conditii de livrare la Genius prima data au venit cu voucher chiar fara sa cer. La urmatoarea situatie similara nimic. Pe Messenger nu au raspuns. Am sunat. Au zis sa mai adtept ca ajung. I-am spus la un consultant ca data viitoare comand produse de 1 leu si le returnez 1 cate 1. A zis ca e dreptul meu.

  18. #7518 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Ps4 a fost lansat in ianuarie 2014 la 1799lei iar versiunea bundle cu Killzone SF a fost 1999lei.

    Am cautat cateva cataloage de la Altex / eMag iar reducerea era destul de mica, asta la un an de la lansare ( Catalog Altex BF 2014 )

    Xbox One nu am gasit in cataloagele din anii 2013 - 2014 pe care le-am inspectat.

    La mine, noiembrie si decembrie sunt mai aglomrate si nu prea o sa am timp sa ma joc, ma gandesc sa nu ma zbat foarte tare pentru un XSX la lansare, ci sa il prind de Craciun in stoc, preferabil si cu o reducere de cateva sute de lei.

    Voi va amintiti cumva din trecut daca au fost reduceri de Craciun la o consola lansata in ~noiembrie?
    Attached Images Attached Images ps4.jpg

  19. #7519 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

    Ghidul cumparatorului consolist

    Personal nu m-as astepta la vreo reducere. In cel mai bun caz doar la ceva bundle cu un controller si/sau un joc pentru o suma mai mica de bani.

    Dar daca nu vor sta cu ele in stoc pentru ca se vor vinde instant, nu ma astept la nicio reducere/bundle.

  20. #7520 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Doar la PS4 Pro tin minte ca a fost o promotie la Altex la vreo luna de la lansare, unde primeai un controller extra in aceeasi bani, dar nu era o generatie noua de console.
    Eu nu ma astept la o reducere prea curand la PS5 sau Xbox, avand in vedere ca tot ce a fost scos la vanzare s-a epuizat repede.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 376 of 381 FirstFirst ... 276 326 366 374 375 376 377 378 ... LastLast

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts