Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 380 of 381 FirstFirst ... 280 330 370 378 379 380 381 LastLast
Results 7,581 to 7,600 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #7581 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Cel mai bine vorbești cu ei pe chat.

    Sau comandă un joc (ieftin) vezi dacă e ceea ce dorești tu.

  2. #7582 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Aliosa View Post
    Știe cineva daca jocurile de PS4 făcute de studiourile Sony vândute de bulgarii de la o-zone au dreptunghiul ala alb pe coperta (cum au ungurii, cehii si polonezii) sau sunt full english ca in Romania?
    As vrea sa dau o comandă la ei ca vad ca au preturi bunicele la unele titluri.
    Mulțumesc!
    Da-le un telefon. Vor raspunde in romana si sunt super ok.

  3. #7583 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Am vorbit cu ei pe chat. Au răspuns imediat. Au zis ca nu stickerul alb pe jocuri. Au un comportament indreptat către client si manierat.
    Prețurile sunt asemanatoare cu cele de pe jocurinoi. Am comandat câteva (Borderlands 3 la 50 lei, Skyrim VR 80 lei, Shadow of Tomb Raider la 70 lei, Hunt Showdown la 80 lei) plus 2 figurine de acțiune de la McFarlane.

  4. #7584 SP
    Member mladin86's Avatar
    am luat eu de la ei si a fost bine doar livrarea a durat mai mult
    daca nu e pb ca nu ajunge in 1-3 zile, recomand( eu am asteptat vreo 7 zile , dar in final am fost multumit, jocul a venit bine ambalat si cu un puzzle mic cadou)

  5. #7585 SP
    Admin MonkY's Avatar
    În caz că nu știați, începând de ieri (01.07.2021), orice persoană (fizică) ce a achiziționat produse din afara UE, va plăti taxe vamale (indiferent de valoarea declarată a produsului, cum era pana acum la cele sub 10 EURO) și va fi obligtă să prezinte codul EORI (care până acum se cerea doar firmelor). And now you know...

    Așa că dacă știți că aveți produse din afara UE care sunt pe drum, și nu aveți deja EORI, vă sfătuiesc să depuneți cerere, pentru că deja s-a triplat numărul cererilor. This might help you save some money (eu am plătit ca fraierul la https://codurieori.ro/, dar aici e free): https://eori.customs.ro:8484/EORITrader/.

    Good luck!

    P.S. Mai multe detalii aici: https://www.customs.ro/calatori/intr...at-necomunitar.

  6. #7586 SP
    Member cr0c0's Avatar
    Taxe vamale de la 150Eur in sus. TVA indiferent de valoare.

  7. #7587 SP
    Junior Member opincarul's Avatar
    Si totusi exista o varianta: "Începând cu data de 1 iulie 2021,mărfurile importate în UE vor fi supuse TVA! Excepție: trimiterile fără caracter comercial de la o persoană particulară la alta cu o valoare care nu depășește 45 EUR"
    Pentru mine, asta inseamna ca pot sa iau lumina pentru corali ������

  8. #7588 SP
    Member Leni's Avatar
    A solicitat cineva cod EORI? In cat timp se primeste? Sunt necesare pt persoane fizice ceva documente scanate (buletin de ex?). A fost cineva in situatia de a-l utiliza, cum Se procedeaza? Mergi la oficiul vamal si le spui codul doar sau trebuie sa le areti mailul, sa il ai printat etc?

  9. #7589 SP
    Member tudort's Avatar
    Salutare. Sunt interesat de un Switch OLED. Am avut lite pentru o perioadă scurtă de timp și vreau ceva mai consistent. Am găsit oferta pe Gamestore la 1900 lei. Considerați că se merită ? Este de încredere acest site ? Ar trebui să mai aștept Black Friday ? Observ că stocul de Switch Oled este nul pe orice site consacrat ! Mulțumesc anticipat !

  10. #7590 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Salut. La cate zvonuri despre un "Switch Pro" au aparut anul asta, nu m-ar mira sa-l lanseze anul viitor daca se va rezolva lipsa de cipuri.
    Eu personal nu mi-as lua OLED inca, tocmai din acest motiv.

  11. #7591 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Clipurile de pe YT nu-i fac dreptate Oled-ului . Vechiul o sa ti se para "depasit" daca le ai pe amandoua pt comparatie . Dar…isi face treaba si cel vechi
    Pt viitorul “PRO” cred ca:
    1. Nu vor updata jocurile deja existente cu texturi ,optimizari bla bla
    2 . Daca ai deja jocuri pe cartrige-uri si le vor modifica pt PRO ,vechile sa nu vor mai fi compatibile .
    3 . Pret mai mare si cel putin 1 an dupa lansare, vei juca aceleasi jocuri +- 1,2 exclusive care cu sigurana vor fi compatibile si cu vechiul switch
    4. Multe necunoscute si astepti 1-2 ani ca sa …

  12. #7592 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Quote Originally Posted by tudort View Post
    Salutare. Sunt interesat de un Switch OLED. Am avut lite pentru o perioadă scurtă de timp și vreau ceva mai consistent. Am găsit oferta pe Gamestore la 1900 lei. Considerați că se merită ? Este de încredere acest site ? Ar trebui să mai aștept Black Friday ? Observ că stocul de Switch Oled este nul pe orice site consacrat ! Mulțumesc anticipat !
    La ce te referi cand spui "ceva mai consistent"? Switch OLED are un ecran mai bun. Asta e beneficiul major pentru cei ce petrec mult timp cu ea in varianta handheld. Fata de switch-ul lite , o poti conecta prin TV. Mici alte imbunatatiri precum mufa ethernet, memorie de 64GB si display-ul ce pare putin mai mare.. Daca ai inca Switch lite-ul si nu te intereseaza sa-l conectezi pe TV nu se merita pretul. Switch-ul Pro-ul este abia lansat nu o sa fie de BlackFriday. Sa fii multumit daca gasesti jocurile de Nintendo reduse cu 50-60 lei de BF, desi ma indoiesc. Gamestore sunt ok, sunt furnizori de jocuri in Romania ( mai ai surprize daca nu au in stoc sa-ti spuna un termen de livrare si sa fie altul). Eu am lucrat cu ei si ii cunosc.

  13. #7593 SP
    Member Schatten's Avatar
    Deci gamers.ro e ok, nu vor fi probleme cu produsele?
    Am comandat 3 jocuri switch de la ei și începusem să am remușcări până ajung ������

  14. #7594 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sunt foarte ok. Le trimit ambalate corespunzator. E posibil ca unele coperti sa fie in alte limbi, nu doar engleza, dar eu am avut pana acum noroc sa fie toate in engleza.

  15. #7595 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    A dat cineva precomanda pe ozone?
    Ajung in ziua lansarii?

  16. #7596 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    La mine, din 2 precomenzi la jocuri, 1 a ajuns cu o zi mai devreme si 1 cu 2 sau 3 zile intarziere, dar nu ma interesa in mod special jocul asa ca nu m-a deranjat

  17. #7597 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Ei trimitand din Bulgaria, deja is in dezavantaj cateva ore, daca nu chiar o zi intreaga. Sa dai precomanda pentru un joc lansat intr-o zi de vineri si care de fapt iti ajunge luni ori marti, thanks, but no thanks.

    Oricum, le-am trimis si mesaj sa intreb si mi-au raspuns ca ar trebui sa ajunga fix in ziua de lansare. Doar nu erau sa raspunda altceva

  18. #7598 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Mai greu cu respectatul zilei de lansare la noi. Mai ales pentru că depinde în principal de curieri și volumul de încărcare al companiilor de curierat. Nu de ozone, Altex, gamers sau jocurinoi.

    Sincer la pre-comenzi eu mă uit la preț întâi (și gamers.ro au avantaj aici, nu știu cum reușesc să le aducă cu minim 50 de lei mai ieftine decât competiția) și-mi asum întârzierea over the weekend.

    Dacă vrei garanție în ziua lansării și prețul nu e un factor, atunci mergi pe varianta digitală.

    Sent from my KB2000 using Tapatalk

  19. #7599 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Ati vazut in ultimul timp prin magazine GTA 5 Xbox Series la un pret decent, sau noile casti de la Xbox wireless?

    La MG sunt oferte, GTA 5 PS5 este la jumatate fata de versiunea XS.

    Castile nu mai sunt la niciun magazin din cele populare la noi, doar la gamers cu 460lei. Imi amintesc ca au fost si pe ~380 la putin timp dupa aparitie.
    Attached Images Attached Images gta-5.jpg

  20. #7600 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Daca am dat precomanda la un joc acum 3 luni la pretul X lei, iar acum acelasi joc, pe acelasi site este la pretul de X-30 lei, cand se va livra, se va livra cu pretul de precomanda sau cu pretul afisat in ziua lansarii pe site?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts