Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 491 of 492 FirstFirst ... 391 441 481 489 490 491 492 LastLast
Results 9,801 to 9,820 of 9837

Thread: Decizii

  1. #9801 SP
    Member codpin's Avatar
    Switch normal v2 -> optiunea de a juca pe tv, optiunea de a schimba joycons in caz de drift (se intampla mai des decat ai crede)

    Switch lite -> e mai bine inchegat, un pic mai ieftin. Daca nu te joci pe tv nu pierzi mare lucru prin lipsa dock-ului. In schimb daca iti apare drift pe vreun joycon e cu cantec...

    Switch alta revizie -> aici depinde de tine cat de mult te grabesti. Sunt zvonuri ca scot alta revizie anul asta dar nu ceva cu mult mai bun (gen Pro). Probabil schimba cpu deci e posibil sa se miste jocurile un pic mai bine dar nu se stie cum o sa afecteze bateria...

    Ps: posesor de switch normal v2 dupa ceva timp de research

  2. #9802 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    E bun de ceva Return of the Obra Dinn?
    Depinde daca-ti place stilul grafic. Eu nu am putut sa joc asa ceva.

  3. #9803 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu prea mă interesează grafica sau stilul grafic, doar dacă e buna povestea și dacă merită prețul actual. Parca nu as da mai mult de 5 euro.

  4. #9804 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Recomand Return of the Obra Dinn cu mare drag si cred ca merita chiar si pretul actual de pe Steam. Un detective game cu parte de puzzle-uri bine gandite. Cel mai mic pret l-a avut acum vreun an, undeva la 13 euro, deci slabe sanse sa il gasesti la 5, chiar si pe site-urile de key-uri (pana si G2A il are undeva la 22-23 de dolari). Este genul de joc care nu prea scade la pret des, dar pe undeva de inteles, nu are nici 2 ani pe piata. Nu stiu daca il vrei pe consola sau nu, dar acolo e mai scump, deci Steam is the way to go here.

    Cred ca la un moment dat va fi bagat la Humble Bundle Choice, dar cine stie cand se va intampla asta, asa ca mai bine pune mana pe el si joaca putin, ai sa vezi ca o sa te prinda si nu o sa ceri refund

  5. #9805 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    L-am terminat recent si a fost o relatie love-hate. La inceput mi se parea foarte greoi, nu intelegeam ce sa fac mai intai si de unde sa apuc. Dar odata ce am inteles cum se joaca jocul si in ce mind state trebuie sa intru, s-a dovedit a fi o comoara de joc. Voice actingul si sound designul sunt cele mai bune pe care le-am auzit vreodata, de cand joc eu jocuri. Puzzle-urile in schimb sunt destul de dificile, mai ales la inceput cand nu ai multe indicii.

    Daca-l iei, si il recomand, inarmeaza-te cu rabdare, take it slow, nu progresa prea mult prea devreme ca o sa-ti complici viata si investigheaza fiecare "murder scene" cu FOARTE mare atentie, orice detaliu chiar daca pare neinsemnat poate face diferenta. Nu este ca alte jocuri unde investighezi tot felul de scene cu indicii date de joc gen audio cues, tooltips, eagle vision, sau mai stiu eu ce, aici ai aproape zero tinut de mana (ceea ce face cu atat mai satisfacator atunci cand deduci bine). Jocul oricum devine mai usor spre sfarsit, are o curba de dificultate foarte ciudata.

    Arta mie mi s-a parut dementiala, foarte interesanta si fresh. Si cand ma gandesc ca un singur om a facut tot jocul (efectiv unul singur, la credits nu erau decat el si baietii de la localizare in alte limbi )

  6. #9806 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    Recomand Return of the Obra Dinn cu mare drag si cred ca merita chiar si pretul actual de pe Steam. Un detective game cu parte de puzzle-uri bine gandite. Cel mai mic pret l-a avut acum vreun an, undeva la 13 euro, deci slabe sanse sa il gasesti la 5, chiar si pe site-urile de key-uri (pana si G2A il are undeva la 22-23 de dolari). Este genul de joc care nu prea scade la pret des, dar pe undeva de inteles, nu are nici 2 ani pe piata. Nu stiu daca il vrei pe consola sau nu, dar acolo e mai scump, deci Steam is the way to go here.

    Cred ca la un moment dat va fi bagat la Humble Bundle Choice, dar cine stie cand se va intampla asta, asa ca mai bine pune mana pe el si joaca putin, ai sa vezi ca o sa te prinda si nu o sa ceri refund
    Varianta de PC, am să-l iau de pe GOG

  7. #9807 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Obra Dinn m-a facut sa vreau sa incerc si celalalt joc al lui Pope si anume Papers Please. Un pic offtopic, dar il recomand cu caldura si pe ala.

  8. #9808 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    L-am devorat demult pe ăla, superb.

    ON: Am luat Obra Dinn, am jucat vreo 3 ore, mă doare capul

  9. #9809 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Daca vrei din-astea cu durut capul, recomand Baba is You
    Eu joc ala la pachet cu Nurofenul.

  10. #9810 SP
    Member Rukax's Avatar
    Salut.
    Diablo 3 sau Divinity Original Sin II? Pentru Switch ma intereseaza...

  11. #9811 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu știu cum se comporta pe Switch, sunt două jocuri total diferite. Recomand ambele jocuri, dar dacă vrei doar un singur joc, Divinity

  12. #9812 SP
    Member Rukax's Avatar
    Multumesc! Ma gandesc ca is recomandabile amandoua, dar nu am bani pentru 2 jocuri fiind mai scumpe pe switch. Ma intereseaza povestea si sa fie lung, sa am ce juca pana strang pentru altul .

  13. #9813 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Atunci ia Divinity

    Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

  14. #9814 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Salut

    Se merita cumparat Mortal Kombat 11 ps4?

  15. #9815 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by Rukax View Post
    Multumesc! Ma gandesc ca is recomandabile amandoua, dar nu am bani pentru 2 jocuri fiind mai scumpe pe switch. Ma intereseaza povestea si sa fie lung, sa am ce juca pana strang pentru altul .
    Divinity pt poveste.
    Desi Diablo s-ar putea sa te tina mai mult engaged doar prin gameplay si looting.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #9816 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Vreau sa iau niste jocuri pe care sa le joc coop, mi-au sărit astea in ochi. Nu le-am jucat până acum, merită? Mi-e dor de un looter shooter bun

    https://www.instant-gaming.com/en/43...r=gamer-4fe64b

    https://www.instant-gaming.com/en/10...r=gamer-4fe64b

  17. #9817 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Sunt ok, dar cumva 3-ul e peste ele ca gameplay, mai ales gunplay. Am jucat 2-ul cu prietena si rar gasea arme care sa traga ok, eu eram mai tolerant ca ma joc de atatia ani , dar majoritatea erau oribile, in schimb in 3 au reparat asta si toate cele 23190239 de arme se simt misto.

  18. #9818 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Mă bate gândul să iau A Plague Tale: Innocence. Am incercat sa găsesc topic pe forum, dar nu-l găsesc și nu vreau sa deschid unul doar pentru întrebarea mea Merită jocul, l-ați jucat?

    PS: Nu mă interesează recenziile de pe net, eu am încredere mai mare in gusturile colegilor

  19. #9819 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Recomand 100%, chiar este pacat ca nu este mai cunoscut jocul printre gameri. Povestea este punctul forte acolo, dar si din punct de vedere grafic arata bine. AI-ul nu este cine stie ce, deci nu o sa fie challenging. Multi zic ca e cam scurt, mai ales daca il iei la full price. Undeva pe la ~10 ore, cam asa, depinde cum il savurezi. Poti sa il termini si mai repede daca te grabesti, dar nu cred ca esti genul.

    Jocul chiar este o experienta si nu merita ratat, mai ales in vremurile astea, cand poate imersiunea este la alt nivel. Chiar isi merita laudele pe care le-ai tot vazut pe net.

  20. #9820 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Dant3, depinde de pret. Eu l-am inceput prin Game Pass si am fost mega entuziasmat de el. Povestea e foarte buna, grafic arata surprinzator de bine pentru un studio independent cu engine propriu, mecanici de joc interesante dar...nu stiu. M-a pierdut undeva pe la cap 11 sau 12 (din 17-18, nu mai stiu) si acolo a ramas.

    Cumva pe parcurs a devenit mega repetitiv si monoton. Daca ma voi reintoarce la el, o sa fie doar ca sa vad cum se termina povestea.

    Nu stiu la ce pret este, dar personal nu as da mai mult de 20 euro pe el.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Decizii (Non-Gaming Related) By FishyBon3 in forum Offtopic
    Replies: 384 Last Post: 23-04-2021, 12:53
  2. Decizii Gamingwise By G-XtremE in forum Console Club
    Replies: 262 Last Post: 14-01-2014, 23:05

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts