Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 11 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 211

Thread: Cum sa inregistrezi de pe consola ta

  1. #1 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

    Post Cum sa inregistrezi de pe consola ta

    Pentru toți cei care vor să facă un tutorial video, review, preview, funny movie, etc, și nu știu cum (de ce au nevoie, ce cabluri, ce mufe, etc), am făcut o selecție de video-uri (tutoriale) foarte utile, �n care se explică pas cu pas tot procesul:

    1.

    2.

    3.

    4.

    5.


    ...tutorialele nu sunt bătute �n cuie. Dacă o să cautați pe net, sunt sute de tutoriale...fiecare cu metoda lui, una mai bună ca cealaltă (sau nu). Trebuie doar puțină imaginație...materie primă există!

    De exemplu, eu m-am uitat astăzi la zeci de tutoriale video...și din toate mi-am făcut o metodă personală (și merge perfect!).

    Spor la treabă! -dacă există nelămuriri, un PM și se rezolvă.
    Attached Images Attached Images ibsu9v.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Si de ce nu postezi metoda ta aia perfecta si personala ?

  3. #3 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Bobby View Post
    Si de ce nu postezi metoda ta aia perfecta si personala ?
    N-ai prins esențialul...nu are rost să mai fac și eu unul, sunt o tonă!

    Ce-am scris mai sus:

    ...tutorialele nu sunt bătute �n cuie. Dacă o să cautați pe net, sunt sute de tutoriale...fiecare cu metoda lui, una mai bună ca cealaltă (sau nu). Trebuie doar puțină imaginație...materie primă există!
    ...asta din cauză că există zeci, dacă nu sute, de piese hardware, sute de cabluri, nenumărate programe pentru editare...fiecare folosește ce dorește și ce are la �ndem�nă.

    *p.s.

    Nu e că nu vreau...că vreau, și pot, dar ce rost mai are �ncă un tutorial? Există destule!

  4. #4 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Eu inregistrez folosind un dazzle. Il conectez la pc si apoi la TV si voila. Pot inregistra orice

  5. #5 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Bobby View Post
    Eu inregistrez folosind un dazzle. Il conectez la pc si apoi la TV si voila. Pot inregistra orice
    Vezi, altă metodă . Oricum...pentru a �nregistra de pe consolă mai ai nevoie de niște cabluri

  6. #6 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Am nevoie doar de un cablu S-VIDEO pentru Xbox. Atat.

  7. #7 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Nu merge sa inregistrezi cu TV Tuner ? Ca nu cred ca se gasesc Dazzle, Pinnacle, si alte minunatii prin zona.

  8. #8 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Care credeti ca ar fi cea mai buna metoda de a inregistra de pe un Ps ONE? Vreau de mult timp sa fac ceva si imi tot sta pe creier.

  9. #9 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Junnkie View Post
    Care credeti ca ar fi cea mai buna metoda de a inregistra de pe un Ps ONE? Vreau de mult timp sa fac ceva si imi tot sta pe creier.
    ...same thing . Spune ce componente ai să vedem cum le legăm (dar no...�n proporție de 95% așa e ca la 360 sau ca la orice consolă).

  10. #10 SP
    Member zaice's Avatar
    Foarte interesant thread,nici nu stiam ca se poate face asa ceva.Atunci inseamna ca merge si cu ps2.GG Ronnie

  11. #11 SP
    Junior Member Diabolik's Avatar
    Pentru ca n-am avut niciodata cum sa conectez PS2 la monitor l-am folosit intotdeauna cu o placa de captura de 50 RON cu BT878. Il bagam pe SVIDEO in placa si capturam real time cu Dscaler dar nu stocam nicaieri. Calitativ eu zic ca este super ok.

  12. #12 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Am gasit un Dazzle astazi la MEdia Galaxy si voiam sa il cumpar. 200 de lei costa jucaria. Ce spuneti? Se merita pentru captura din jocuri? Ce sa aleg intre Dazzle si un Tuner TV extern?

  13. #13 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Junnkie View Post
    Am gasit un Dazzle astazi la MEdia Galaxy si voiam sa il cumpar. 200 de lei costa jucaria. Ce spuneti? Se merita pentru captura din jocuri? Ce sa aleg intre Dazzle si un Tuner TV extern?
    Dă mai multe detalii...specificații tehnice...etc

  14. #14 SP
    Member -=Gamer X=-'s Avatar

    Primul post pe 2009!-ca sa nu mi se inchida contul, ca nu postez-

    Cea mai convenabila solutie ar fi o scula ca asta.
    Dai un ban, dar obtii calitatea originala, fara compromisuri.

    Read the reviews:
    "The most important advantage may be that the HD PVR records directly to a Blu-Ray compatible format (H264/MPEG4 TS). This converts to Blu-Ray in a few minutes --- NO TRANSCODING! "

    .....iar de fotografii nici nu mai vorbesc: sunt IMPECABILE, am vazut cateva si am ramas uluit, practic e cea mai tare scula de pe planeta, la ora actuala, la un pret foarte rezonabil.

  15. #15 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Ohooo e aur curat dar...no, pentru un video guide (casual) nu știu ce să zic...maxim 2 mil. Doar dacă nu faci video reviews pentru un site de specialitate...așa da lol se merită.

  16. #16 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Mie tot la Dazzle-ul ala din MG mi-a ramas gandul..

  17. #17 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Junnkie View Post
    Mie tot la Dazzle-ul ala din MG mi-a ramas gandul..
    Link?

  18. #18 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Link?
    L-am cautat de m-a luat draq in catalogul de produse MG dar nu il gasesc! Trebuia sa ii fac o poza.

    Anyways am gasit o poza pe net, cred ca asta este cel de la MG. Ronan zi-mi si mie ca sa inregistrez de pe PS3 ce cabluri imi mai trebuie? Thx!
    Attached Images Attached Images a85ft_box.jpg

  19. #19 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...uite două clipuri pentru jucăria ta





    M-ai convins, cu prima ocazie-mi cumpăr și eu

    ***later edit***

    Și două pentru Wii




  20. #20 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Nu stiu, ori sunt eu idiot ori nu inteleg. Din primul video am inteles in mare care e treaba. Imi trebuie in plus un set de AV Cables, care pleaca din Dazzle in TV spre --> monitor out. Eu n-am monitor out la TV-ul meu, sau cel putin nu scrie asa. Si ps3-ul cum il las, pe HDMI? Acum ar mai fi o intrebare. Omul foloseste Dazzle Platinum. Asta pe care vreau sa il iau eu nu e varianta Platinum, ci e cel din poza postata de mine mai sus. Intrarile am vazut ca sunt aceleasi la ambele modele. Inseamna ca e diferenta doar software, vine Platinum cu mai multe.

    Imi e ca ma duc sa il cumpar si il iau degeaba.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 11 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Cum aflu daca consola e modata sau nu? By denisov in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 1 Last Post: 05-01-2015, 16:55
  2. Cum se face demodare de consola ps3 By wassupady in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 7 Last Post: 26-11-2014, 17:18
  3. Replies: 0 Last Post: 11-07-2013, 01:34
  4. Iti inregistrezi consola si primesti un joc gratis By Bodolay Botond in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 0 Last Post: 28-11-2012, 14:07
  5. Replies: 5 Last Post: 21-04-2012, 01:26

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts