Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 19 of 21 FirstFirst ... 9 17 18 19 20 21 LastLast
Results 361 to 380 of 402

Thread: No Man's Sky

  1. #361 SP
    Member Zahpeter's Avatar
    Eu zic ca se merita el pe sine. Dar ca si la launch, depinde ce-ti doresti de la viata. Errr, de la joc.

  2. #362 SP
    Member cipvas's Avatar
    Cred ca astept sa-l dea la Plus. Am Zero Dawn si Wildlands si nu am timp sa le joc nici pe astea...

  3. #363 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Inca vin updates, 1080p @60fps si 1800p @30fps pentru PS4Pro

    No Man's Sky on PS4 Pro delivers the 1080p60 dream • Eurogamer.net

  4. #364 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    update 1.3 !

  5. #365 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Al treilea update important pe care jocul il primeste, Atlas Rises: Atlas Rises Update : No Man's Sky

    Prea multe patch notes ca sa le pun aici. Cred ca daca se lansa asa de la inceput, studioul o ducea mult mai bine acum, chiar nu inteleg de ce s-au grabit. Mai ales daca oricum se pare ca au mai lucrat un an la el, chiar nu avea sens sa il lanseze neterminat.

  6. #366 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Poate au fost grabiti

  7. #367 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    sincer eu l-am luat acuma cu summer sale, la pret redus si cu ultimele update-uri chiar e ok jocul, insa acuma depinde ce asteptari ai la el. eu un joc de explorat, story e destul de putin si sincer eu nici macar nu am terminat story-ul, incerc sa tot descopar plante si vietuitoare noi. de vreo 1 saptamana ma joc intr-una la el. pe mine a reusit sa ma prinda nu stiu de ce.

  8. #368 SP
    Member Hider141's Avatar
    Fix la început era cam {meh!} (cel puțin pentru unii), dar au lansat recent un patch destul de mare care a adăugat și conținut nou. Nu mai țin minte exact ce anume, dar se pot găsi informațiile pe net.

  9. #369 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar

  10. #370 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar



    Btw, ar trebui mutat la sectiunea generala, din moment ce avem jocul si pe PC si Xbox.

  11. #371 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Cat de hulit a fost baiatul asta si uite ca nu s-a lasat pana nu a adus jocul in stadiul pe care il promitea inainte de lansare. Initial, crezusem ca s-a retras in Zanzibar cu niste valize de bani, dar cred ca si-a dat seama ca ar fi insemnat ca tot ce va atinge de acum incolo in aceaasta industrie va fi vazut cu mult scepticism, ura etc si daca vrea sa mai faca vreodata un joc, trebuie sa faca treaba cu asta care se lansase mort. Asa ca a tacut si a tot scos update-uri cu echipa HG. Bravo lui, nu stiu cati si-ar mai fi batut capul dupa ce au scos profit initial.

    Anthem (lansat la fel de mort) ar putea sa beneficieze de un om ca el sau de echipa lui. E clar ca aia nu stiu ce trebuie sa faca. Sau poate cine stie, peste vreun an doi, o sa fie cat de cat acceptabil si lumea o sa-i mai ierte sau o sa uite.

  12. #372 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu cred ca a continuat doar ca sa nu fie considerat pariah, ci pentru ca e proiectul lui de suflet si sunt foarte sigur ca sony l-a grabit cu lansarea pentru acel moment asa ca a lansat ce a avut atunci.

    Daca mai avea 1-2 ani, probabil scotea direct ce avem acum. Dar macar asa banii au venit din jocurile vandute.

  13. #373 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Cu siguranta a contat si asta. Dar asta zic, chiar si cu acest aspect in minte, nu multi ar fi trecut prin toate astea si ar fi tinut capul plecat pentru a putea sa indrepte ce au facut gresit si a le arata tuturor ca nu a fost "the biggest scam". Mai ales ca nici comunitatea nu era foarte prietenoasa si atacurile veneau din toate partile.

    Si Sony si-a bagat coada, clar. Vina lor (a tuturor acestor studiouri) este ca isi iau angajamentul si nu cracnesc in fata conglomeratului. Ei accepta desi stiu ca nu pot sa castige in acea situatie, si totul pentru ca nu se seteaza asteptarile corect. E vorba de multi bani, we know. Dar lucrurile trebuie facute mai cu cap.

  14. #374 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    a le arata tuturor ca nu a fost "the biggest scam".
    Este si va ramane cel mai mare scam din istoria jocurilor video, acuma ca au finalizat si ei proiectul si arata acuma jocul cum e aia nu e lauda. Pana la urma tot ce a spus acest om au fost minciuni pe fata, asa ceva nu se uita asa de usor. Iar Anthem nu o sa prinda vremurile bune, EA nu are rabdare pana un joc o sa fie bun, o sa fie abandonat cel mai probabil proiectul sunt deja zvonuri pe tema asta, deja le pleaca si oamenii de acolo.

  15. #375 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Asta e parerea ta. Pentru mine ar fi fost scam daca era teapa pana la capat, adica nu se mai auzea de el, se dizolva studioul, inchideau cosmelia si aia era. Nu este scam atunci cand te tii de proiect si il aduci unde trebuie, dupa ceva timp. Poti sa ii cataloghezi ca mincinosi/complici (cu Sony), dar nu hoti in adevaratul sens al cuvantului, ca nu au plecat cu banii oamenilor in Caraibe fara sa mai faca nimic.

    Am mentionat Anthem pentru ca este intr-o situatie asemanatoare, doar ca acel joc nu stiu daca o sa aiba acelasi noroc, ca sa zic asa. NMS are un altfel de public, care se poate intoarce la joc cand si cand, sunt multi care vor sa exploreze casual, este un gameplay fun si relaxat. Anthem se vrea a fi un joc in care faci grind constant pentru gear nou, activitati saptamanale, milestones, etc. Daca nu prinde de la inceput, degeaba mai scoti cate ceva cu taraita cand toti au plecat deja in alte parti. Au Warframe pentru asta care e FTP. Au Division 2. Au Destiny 2 care...o sa fie FTP (lucru ce il va face sa fie, probabil, unul dintre cele mai jucat jocuri si vor castiga foarte mult de pe urma acestei decizii). Pe Anthem nu ii vad prea bine si nu pentru ca EA, ci pentru ca nu sunt oamenii aia de acolo (Bioware) capabili sa mai faca ceva notabil.

  16. #376 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    @PoisonRemedy - Sa inteleg ca din punctul tau de vedere, chiar si Driveclub a fost un scam?

  17. #377 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Ce intrebare e si asa? Driveclub a mintit in legatura cu ce joc scot? Singura buba la jocul acela la lansare au fost serverele, jocul e acelasi.

    Iar legat de acest joc, e si normal ca trebuiau sa termine jocul cu banii pe care i-au "furat" pentru ca ar fi fost o sinucidere din partea lor daca l-ar fi lasat asa, si da a fost scam, tot ce au spus ca o sa fie la lansare au fost minciuni, jocul a fost intr-o stare deplorabila, si treaba asta nu va fi uitata asa de usor. Sincer nu ma mira ca industria devine tot mai nasoala cat timp unii dintre voi sunteti asa de acceptabili cu asemenea situatii.

  18. #378 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

    No Man's Sky

    Asta e doar o parere. Am prieteni care au jucat sute de ore de NMS la lansare si le-a super placut.

    Scam era daca nu era nimic jucabil. Dar de fapt totul a fost asa cum au promis ei, doar ca nu era asa mare varietate de planete (sau poate din miliardele alea nu gaseam noi ce trebuia) si nu jucai efectiv cu alti oameni (cel putin asa se spune).
    Personal m-am plictisit de joc dupa vreo 10h, dar asta pentru ca pe mine ma plictisesc teribil jocurile astea mega repetitive.

    In rest, din ce stiu eu, asta au prezentat initial si asta au lansat.

    Reclama mincinoasa fac absolut toti intr-un fel sau altul. Diferenta e ca mult prea putini repara si chiar imbunatatesc jocul respectiv.

    Ideea e ca jocul in stadiul actual depaseste orice reclama i-ar fi putut face ei in urma cu 2 ani si daca erau baieti destepti, lansau NMS2 cu toate aceste features sau cereau bani pe aceste ultime 2 DLC-uri masive si gata.

    Trebe sa incercam sa vedem diferenta dintre anumite studiouri/jocuri. Nu putem sa le punem in aceiasi oala pe toti.

    Mie-mi “place” teribil trend-u asta prin care toata lumea critica vehement, as putea spune chiar hate agresiv, toate jocurile care apar, doar pt ca nu sunt neaparat genul lor sau nu atinge toate punctele pe care si le-ar dori ei.

    Am auzit placa asta cu “d-aia se duce industria pe p..a” de mi s-a acrit.
    Mai schimbati si voi discu si daca nu va place ceva, mergeti mai departe.

  19. #379 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Am auzit placa asta cu “d-aia se duce industria pe p..a” de mi s-a acrit.
    Mai schimbati si voi discu si daca nu va place ceva, mergeti mai departe.
    Se duce industria intr-o zona neagra, de aceea mi s-a acrit si mie de jocurile video si de "gamerii" din generatia asta noua, tocmai de aceea abia daca m-am jucat ceva anul acesta, macar am mai mult timp liber si nu dau banii pe chestii ce nu merita. In fine.

  20. #380 SP
    Member omega's Avatar
    Urmeaza sa fie numit "scam" doar atunci cand o sa platim un joc si nu vom mai primi nimic.
    Daca ne livreaza conserve (de exemplu) vom fi multumiti si asa, pentru ca este mai mult decat nimic.
    Faptul ca una spun si alta fac ar trebui imediat penalizat cumva, indiferent ca pe tine ca individ te multumeste si varianta aia taiata sau modificata (si asta nu se aplica doar la jocuri).
    Am ajuns atat de dezbinati ca nici macar cand avem acelasi scop nu putem sa fim de acord.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 19 of 21 FirstFirst ... 9 17 18 19 20 21 LastLast

Similar Threads

  1. Wayward Sky By tudyniuz in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 0 Last Post: 16-06-2015, 11:30
  2. Replies: 0 Last Post: 07-12-2014, 13:01
  3. Replies: 0 Last Post: 10-06-2014, 06:57
  4. Replies: 0 Last Post: 25-06-2011, 15:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts