Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 52 of 69 FirstFirst ... 2 42 50 51 52 53 54 62 ... LastLast
Results 1,021 to 1,040 of 1367

Thread: The Last of Us: Part II / Remastered

  1. #1021 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Prin Seattle incepe sa prinda avant. Vine si treptat. Noi arme, noi inamici. E oarecum previzibil cum se misca. Te bati cu unii intr-o zona, zona urm e adunare de resurse. Alterneaza asa intre lupta, resurse si story bits. Eu sunt la ziua 3 si dupa mine e m intens in lupte si mai on edge. Devine si mai greu sa te lupti cu ei (apar cainii, shamblers, stalkers, apoi sunt m multi, mai aproape unul de altul).

  2. #1022 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    A doua jumătate a jocului e mult mai ok ca si gameplay si momente de actiune. In prima parte sunt de acord, prea mult te plimbi, mai ales daca vrei sa cauți tot si in multe locuri nici macar nu e nimic(de ce dracu pot sa deschid un singur sertar intr-o camera si e gol?)

  3. #1023 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Faza cu sertarele goale e pentru ca sunt la fel de multe sertare interactibile indiferent de nivelul de dificultate pe care joci. Daca joci pe easy, presupun ca sunt toate pline, daca joci pe ultra sau care e ultimu, presupun ca X% din ele sunt pline.

  4. #1024 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Eu il joc pe PS4 vanilla(whatever the f this vanilla means) si pe televizor mai vechi non HDR la 1080P si grafica e super si asa!
    Nu am dat de nici un bug si nici frame drop-uri, am mai bagat azi cam trei ore, incepe sa aiba mai multă actiune parca dar oricum jocul stie sa te facă curios si sa vrei să-l joci mai departe!

  5. #1025 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    A doua jumătate a jocului e mult mai ok ca si gameplay si momente de actiune. In prima parte sunt de acord, prea mult te plimbi, mai ales daca vrei sa cauți tot si in multe locuri nici macar nu e nimic(de ce dracu pot sa deschid un singur sertar intr-o camera si e gol?)
    Ati innebunit fratilor, cu sertarele astea, imi pare rau sa v-o spun! De ce poti deschide un singur sertar? Te intreb altfel: ce farmec ar mai avea daca ai sti ca TOATE sertarele pe care le poti deschide contin ceva anume? Unde ar mai fi curiozitatea de a deschide sertarele sau nu, daca ai sti ca toate contin ceva sau toate nu contin nimic? Intreb si eu... Sau poate ca gandesc eu altfel, nu stiu.

  6. #1026 SP
    Member geo971986's Avatar
    mie mi-a placut sa deschid sertare, in special alea goale, e fun!

  7. #1027 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Eu sunt chiar surprins să mai găsești ceva în sertare după 20 de ani de apocalipsă.

  8. #1028 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

    The Last of Us: Part II

    Ca sa vedeti cat de cretini sunt unii oameni si cat de departe pot merge:

    Laura Baley e tipa care o joaca pe Abby iar mesajele alea private sunt primite de la diversi...

    https://twitter.com/laurabaileyvo/st...918292992?s=21

    Atasez si ca imagini pentru cine nu poate vedea postarea...


    Am pus mesajele primite de ea sub SPOILER TAG! Nu sunt neaparat spoilere, dar iti poti da seama de anumite lucruri.


  9. #1029 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Cât de retardat trebuie să fi încât să trimiți astfel de mesaje.

  10. #1030 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    ^ Am vazut si eu postarea de dimineata si pur si simplu nu-mi vine sa cred ca exista astfel de specimene. Trist...

    Eu unul am ratat multe din detalii in timp ce m-am jucat, daca sunteti in aceeasi situatie, aruncati un ochi:



  11. #1031 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    E normal sa nu-ti placa un joc, dar nu sa si incepi sa injuri si sa ameninti cu moartea un actor care pur si simplu a jucat un personaj, oricat de oribila ar fi povestea. Acelasi lucru stiu ca s-a intamplat si cu Joffrey din Game of Thrones care s-a lasat de actorie din cauza amenintarilor a unui simplu rol care a trebuit sa-l joace.

  12. #1032 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    PS5 ar trebui comercializat doar pe baza unui test de iq rezolvat in prealabil.

  13. #1033 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Greșit, psihopați nu sunt proști, as putea spune ca sunt peste medie.

  14. #1034 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Hmm, probabil ar fi trebui pus sub forma de spoiler fiindca iti poti da seama de ceea ce urmeaza sa se intample.

    Nu am jucat jocul si m-am ferit la maximum de spoilere insa daca astepti, sa spunem, jocul Jak and Dexter iar toata lumea spune de Dexter ca nu se astepta sa fac acel lucru si toata lumea il vorbeste de rau, cumva pe parcursul jocului poti anticipa ca o sa tradeze / omoare sau alta chestiune negativa care se poate intampla in joc si poate sa scada imprevizibilitatea intr-un joc.

  15. #1035 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ai dreptate Teo, am modificat eu acum

  16. #1036 SP
    Member Emeraldu's Avatar
    L-am jucat si terminat pe hard mode in 27 ore.
    notele mele: grafica 10, gameplay 9, story 4
    Cam pe la jumatatea jocului cand ehm...(se intampla ceva) mi-am pierdut interesul si n-am mai cautat in fiecare colt, etc.

  17. #1037 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am observat la foarte multa lume problema asta. Din punctul ala li s-a rupt filmul si n-au mai fost atenti la nimic si aia a fost. Pentru mine, sincer, de acolo parca s-a legat mai bine toata povestea si de acolo chiar straluceste jocul.
    Dar mai multe detalii voi da (sper) in review (in progress momentan)

    Revenind putin la discutia anterioara cu oamenii "limitati", se pare ca si Neil a primit mesaje de genu
    https://twitter.com/neil_druckmann/s...843051520?s=21

    Si pentru cine nu poate vedea twitt-ul, atasez si imagini:
    ATENTIE! A DOUA POZA CONTINE UNELE SPOILERE!!!
    In a doua poza, cel putin in primele comentarii se vede foarte clar cum oamenii vorbesc doar bazati pe leaks, nici macar nu au vazut jocul pe youtube, ca sa-si dea seama ca nu se intampla asa si oricum nu au dreptate cu ce zic acolo.
    Attached Images Attached Images screenshot-2020-07-05-22.16.48.png eclmay2umaaggin.jpeg

  18. #1038 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Tocmai ce l-am terminat a doua oara si deja ard de nerabdare sa-l joc si pe ps5. Ramane cum am stabilit, un joc de nota 10 pe linie, cel mai bun de pe ps4, indiscutabil! Pentru mine, desigur.

  19. #1039 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Am observat la foarte multa lume problema asta. Din punctul ala li s-a rupt filmul si n-au mai fost atenti la nimic si aia a fost. Pentru mine, sincer, de acolo parca s-a legat mai bine toata povestea si de acolo chiar straluceste jocul.
    Dar mai multe detalii voi da (sper) in review (in progress momentan)

    Revenind putin la discutia anterioara cu oamenii "limitati", se pare ca si Neil a primit mesaje de genu
    https://twitter.com/neil_druckmann/s...843051520?s=21

    Si pentru cine nu poate vedea twitt-ul, atasez si imagini:
    ATENTIE! A DOUA POZA CONTINE UNELE SPOILERE!!!
    In a doua poza, cel putin in primele comentarii se vede foarte clar cum oamenii vorbesc doar bazati pe leaks, nici macar nu au vazut jocul pe youtube, ca sa-si dea seama ca nu se intampla asa si oricum nu au dreptate cu ce zic acolo.
    Si eu am simtit ca povestea intra mai bine in a 2-a jumatate, in schimb din punctul ala nici eu n-am mai stat sa explorez fiecare coltisor pentru ca mi se cam luase. A fost fooooaarte lungita prima parte si cumva in punctul ala multi isi pierd rabdarea si nu vor decat s-o duca la capat.

  20. #1040 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Am terminat dupa 25 ore si 57 minute.
    Am explorat cat de mult am putut si mi-au ramas 34 de collectibles pe care le-am luat folosind chapter select. Mai ramane un New Game+ pentru ultimele 2 trofee si gata platina.
    Povestea mi-a placut, nu exagerat de mult, dar se pare ca finalul povestii vine si cu o morala. O morala ce multi nu au inteles-o (aici ma refer la cei care au trimis mesajele acelea proaste...)
    Pentru mine partea a doua mi s-a parut prea lungita, dar cu ocazia asta au putut lega povestea astfel incat sa nu ramana un mister.
    Nota 9 din partea mea pentru poveste.
    Grafica 10.
    Un singur bug/glitch am observat.
    Cand isi pune Ellie manusile la început si misti camera ca sa vezi din lateral, observi ca mainile intra prin manusa.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 52 of 69 FirstFirst ... 2 42 50 51 52 53 54 62 ... LastLast

Similar Threads

  1. The Last of Us Remastered (Remaster) By OEE in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 823 Last Post: 27-06-2020, 09:15
  2. Cumpar The Last of Us Remastered PS4 By appL3ZOR in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 11-07-2018, 11:02
  3. Vand/Schimb The Last of Us Remastered (Bucuresti) By Zuluf in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 4 Last Post: 21-03-2018, 20:01
  4. Cumpar The Last of Us Remastered PS4 By Ownzy in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 08-11-2017, 16:36
  5. Replies: 0 Last Post: 10-06-2014, 06:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts