Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 56 of 69 FirstFirst ... 6 46 54 55 56 57 58 66 ... LastLast
Results 1,101 to 1,120 of 1367

Thread: The Last of Us: Part II / Remastered

  1. #1101 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Te referi la ceva anume? Mie mi s-a parut slabut NG+, mai ales pentru ca am terminat de upgradat personajul in primele 3-4h (sau ceva de genu).
    Iar jocul l-am jucat pe Normal, iar in NG+ l-am pus pe Hard.

  2. #1102 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Programul de antrenament al ABBY’s! Nu ma asteptam ca fanii sa mearga pana acolo incat sa-l critice si pe acesta (Forbes) !
    Month 1 has

    Monday – Upper Body
    Tuesday – Rest
    Wednesday – Jogging
    Thursday – Full Body
    Friday – Rest
    Saturday – Yoga
    Sunday – Rest
    Month 2 has

    Monday – Full Body
    Tuesday – Rest
    Wednesday – Lower Body
    Thursday – Weights (?)
    Friday – Rest
    Saturday – Yoga
    Sunday – Rest

  3. #1103 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Te referi la ceva anume?



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #1104 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Aaaa, ok. Nu am resimtit asta, cel mai probabil nu am ales acelasi lucru (sau nu mi-am dat seama)

  5. #1105 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Vad ca tocmai s-a actualizat lista de trofee. Au adaugat unul pentru Grounded mode si unul pentru completarea jocului cu setarea Permadeath activata.

  6. #1106 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Pacat. De la 100% am ajuns la 95%...

  7. #1107 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Un motiv in plus sa-l rejucam pe PS5.

  8. #1108 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu stiam ca se poate face asa ceva, sa ai platina si dupa aia sa ti-o ia. Foarte ciudat.

  9. #1109 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Dar este adaugat ca add-on, deci probabil este ca un joc platinat la care iese un DLC. Platina iti ramane dar nu vei avea 100%.

    In the meantime nici umbra de Factions multiplayer.

  10. #1110 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Au fost niste leaks despre MP deci vom avea ceva noutati curand.

  11. #1111 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Da stiu, clipul acela care circula pe net era si inaintea lansarii. De la lansare incoace si-au pus fermuar la gura.

    Ceva noutati curand, sper...

  12. #1112 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Personal nu ma joc asa ceva nici platit, deci imi este absolut indiferent - in schimb imi doresc un story DLC pentru ca-mi doresc sa aflu mai multe despre anumite persoane si situatii prea putin explorate.

  13. #1113 SP
    Senior Member dark18's Avatar

  14. #1114 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    L-am terminat si eu azi. 22 de ore de gameplay in 2 zile. E mult mai bun decat primul la toate capitolele, si primul a fost un joc de 10. Mi-a placut mult ce au incercat sa faca cu povestea, insa pentru mine doar ideea de a juca cu antagonistul a fost buna. Am inteles ca ar fi trebuit sa empatizez cu Abby astfel incat ultimele capitole sa imi starneasca o lupta interna, insa din pacate fiecare flashback cu ea imi intorcea stomacul pe dos.




    Ma rog, nu pot sa nu ii dau 10, deoarece tot jocul este executat impecabil, obiectiv vorbind. Daca e cineva care considera ca nu e de 10 mi-ar placea sa imi recomande un joc mai bun, chiar as fi curios sa il joc. Personal nu stiu niciun alt joc care sa exceleze mai mult decat TLOU 2 pe niciun plan: grafica, dezvoltare de personaje, atentie la detalii, combat & AI, sa nu mai zic de toate la un loc. ND au atins apogeul in tot ce au facut. Daca jocul avea 300 de ore, 300 de ore nu ma mai ridicam de pe canapea. Abia astept sa il joc pe grounded si permadeath, voi reveni cu pareri despre cum se tine pe picioare cand combatul e impins la limita de dificultate.

  15. #1115 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Huh? Am jucat cumva acelasi joc?


  16. #1116 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Da da, eram doar ironic. Tipa chiar e dizgrațioasă, spre deosebire de Ellie care rămâne cumva feminină chiar dacă e tomboy.

  17. #1117 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ah ok. Da, asa este, dar personal nu m-a deranjat deloc acest aspect si culmea, nu i-am dat 10 overall, iar pe tine te-a deranjat si ai dat 10
    Dar am inteles de ce ai dat 10 si sunt complet de acord cu ce ai zis.

    ---------- Post added 12-08-2020 at 11:34 ----------

    The Last of Us Part II update adds Grounded difficulty, Permadeath mode, and more
    New options and improvements
    Alongside these new modes, we’re excited to introduce a number of frequently requested improvements to the game, including the option to disable Listen Mode, adjust Film Grain levels, additional display options, improvements to accessibility features, and more. For our friends in the speedrunning community, we’re also adding the ability to see playtime up to the second in the saves menu, making it easier to track and verify your runs. Here’s a quick overview of the new features that will be added with the Grounded update:

    Saves now display playtime up to the second
    Film Grain Adjustment option
    Disable Listen Mode option

    Motion Sensor Function Aiming option
    Arc Throw HUD Display option
    Aiming Acceleration Scale option
    Aiming Ramp Power Scale option
    Accessibility improvements to Ground Zero encounter, collectible tracking, Enhanced Listen Mode for collectibles, and rope gameplay

  18. #1118 SP
    Member morphine's Avatar
    Vad ca in noul update te lasa sa schimbi film grainul. Pune cineva niste poze cu si fara film grain sa vedem si noi diferentele?

  19. #1119 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Nu as zice ca Ellie e feminina. Femininatatea nu e egala cu cat de subtire esti. E foarte tomboy dupa parerea mea. Plus e foarte gay (adica nu e prezentata ca ar incerca macar cu gandul sa se combine cu un tip; nu e interesata deloc). Nu stiu cum devine o problema la Abby, care se intampla sa fie jacked, si nu la Ellie care e mai slabutza (si deci mai putin intimidanta; aparent, ptr ca irl o tipa ca Ellie care nu e panselutza, intimideaza si ea).

    Cat despre update, chiar nu stiam ca are atatea optiuni. Desi sper sa fac platina si fara sa ma chinui cu grounded. Daca mai se poate.

  20. #1120 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Nu se pot adauga trofee noi in lista de baza, adica cea necesara pentru platina. Niciodata, la niciun joc. Trofeele pentru grounded si permadeath sunt sub forma de DLC, deci nu te afecteaza decat daca vrei 100%. Cat despre feminitatea lui Ellie, vine si din faptul ca nu arata ca Shrek intr-adevar, dar in multe scene este usor timida (in special cand vine vorba de relatii, nu cred ca e nevoie sa dau exemple), plus atitudinea tipica de "nu iti spun ce ma deranjeaza, poate ca nici eu nu stiu de fapt ce vreau" care sunt sigur ca ne chinuie pe majoritatea barbatilor irl, dar care are farmecul ei.


    Pe langa asta, efectiv miscarile subtile ale celor doua personaje fac diferenta. Animatiile lui Ellie in care umbla/alearga/whatever sunt clar facute cu motion capture pe o fata, pe cand la Abby am avut impresia ca are animatiile lui Joel.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 56 of 69 FirstFirst ... 6 46 54 55 56 57 58 66 ... LastLast

Similar Threads

  1. The Last of Us Remastered (Remaster) By OEE in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 823 Last Post: 27-06-2020, 09:15
  2. Cumpar The Last of Us Remastered PS4 By appL3ZOR in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 11-07-2018, 11:02
  3. Vand/Schimb The Last of Us Remastered (Bucuresti) By Zuluf in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 4 Last Post: 21-03-2018, 20:01
  4. Cumpar The Last of Us Remastered PS4 By Ownzy in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 08-11-2017, 16:36
  5. Replies: 0 Last Post: 10-06-2014, 06:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts