Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 21 to 40 of 58

Thread: Borderlands 3

  1. #21 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Aveti ceva opinii? Ma gandesc sa-l iau pentru PS4.

  2. #22 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Nu stiu cum e pe console, dar pe PC au reparat aproape toate bug-urile, inclusiv alea de frame drop. Jocul e fun, este un improvement imens peste 2 pe toate plajele, mai ales la arme, gunplay, movement si exploring. Il recomand, este cel mai distractiv joc pe care l-am jucat anul asta, mai ales daca-l joci in co-op.

  3. #23 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    ^ Mersi de raspuns, am si comandat versiunea de PS4 . Ma gandesc sa termin story-ul in single player si sa joc endgame-ul in co-op.

    Are cineva o sugestie cum ar merge mai bine pe PRO? Au imbunatatit performance-ul cu ultimele patch-uri sau tot este recomandat sa il joc in 1080p pt avea un framerate stabil (https://www.reddit.com/r/borderlands...4_pro_fps_fix/) ?

  4. #24 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Quote Originally Posted by SepticEye View Post
    Caut legendary SMG Crossroads( shock sau incendiary). Are cineva de dat la trade? Am vreo 20 legendary pt schimb.
    Am eu, ambele daca nu ma insel.

  5. #25 SP
    Manager paul's Avatar

  6. #26 SP
    Manager paul's Avatar

  7. #27 SP
    Member felixanu's Avatar
    De mâine o să fie și free to play până pe 24/11/19

  8. #28 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Niciodata in viata mea, in cei 27 de ani de cand cochetez cu industria asta, n-am patit asa ceva ce patesc cu jocul asta.
    Deci eu selectez easy difficulty, PENTRU CA ASA VREAU EU dupa ce am facut cangrena batand Gears 5 pe insane... vreau sa ma odihnesc si sa ma relaxez, iar tu joc nenorocit ma lasi sa ajung level 13 pt ca mai apoi sa ma pui in fata unui boss de level 18 si sa-mi spui ca nu am nici o sansa??
    Imi spui ca daca vreau sa continui trebuie sa ma duc inapoi si sunt OBLIGAT sa fac secondary missions, incalcand insasi semnificatia cuvantului secondary?

    SICTIR! La vanzare! Sictir!

  9. #29 SP
    Junior Member andrwlicious's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Niciodata in viata mea, in cei 27 de ani de cand cochetez cu industria asta, n-am patit asa ceva ce patesc cu jocul asta.
    Deci eu selectez easy difficulty, PENTRU CA ASA VREAU EU dupa ce am facut cangrena batand Gears 5 pe insane... vreau sa ma odihnesc si sa ma relaxez, iar tu joc nenorocit ma lasi sa ajung level 13 pt ca mai apoi sa ma pui in fata unui boss de level 18 si sa-mi spui ca nu am nici o sansa??
    Imi spui ca daca vreau sa continui trebuie sa ma duc inapoi si sunt OBLIGAT sa fac secondary missions, incalcand insasi semnificatia cuvantului secondary?

    SICTIR! La vanzare! Sictir!
    Pai normal ca esti under level ... daca nu faci side quest-urile. Sfatul meu este sa faci si aceste side questuri. Nu trebuie toate , doar cateva

  10. #30 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by andrwlicious View Post
    Pai normal ca esti under level ... daca nu faci side quest-urile. Sfatul meu este sa faci si aceste side questuri. Nu trebuie toate , doar cateva
    Am facut modul ala 'Horde' si am mai facut putin level.
    DAR, daca tu in joc ai un MAIN PATH, tu trebuie sa ma lasi sa POT SA TERMIN acel main path si in timp ce am convulsii cu muci pe piept, APOI daca EU VREAU sa fac additional content, 'Secondary', sa fie alegerea mea.

    Nu sa ma plimbi tot jocul sa ma lasi la +1 level la mobi, si sa-mi arunci un boss cu +5 pentru ca apoi sa ma intorc la side quests.

    Nu stiu, asa vad eu lucrurile, poate gresesc.
    Oricum, azi noapte cand mi-a spawnat bila aia de level 18 si muream in 5 secunde mi-a venit sa-l sparg...

  11. #31 SP
    Junior Member andrwlicious's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Am facut modul ala 'Horde' si am mai facut putin level.
    DAR, daca tu in joc ai un MAIN PATH, tu trebuie sa ma lasi sa POT SA TERMIN acel main path si in timp ce am convulsii cu muci pe piept, APOI daca EU VREAU sa fac additional content, 'Secondary', sa fie alegerea mea.

    Nu sa ma plimbi tot jocul sa ma lasi la +1 level la mobi, si sa-mi arunci un boss cu +5 pentru ca apoi sa ma intorc la side quests.

    Nu stiu, asa vad eu lucrurile, poate gresesc.
    Oricum, azi noapte cand mi-a spawnat bila aia de level 18 si muream in 5 secunde mi-a venit sa-l sparg...
    AAAA ... la Katagawa ball esti ? ... E unul dintre cei mai grei bosi din joc. Si eu am stat mult acolo , dar vezi ca sunt tutoriale pe yt cu spot-uri unde nu te poate prinde.Plus ca eu cand l-am facut am dat party-ul pe public si l-am facut cu un player random care a intrat la mine in grup. Cam astia sunt pasii pentru a trece de bila

  12. #32 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Data viitoare facem petitie sa faca jocurile asa cum vrea Xander sa nu mai stea cu calmante langa consola cand se joaca.

  13. #33 SP
    Junior Member andrwlicious's Avatar
    Jocul este genial , nu degeaba are 8 sau 9 din 10 in majoritatea review-urilor "pro"

  14. #34 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    Data viitoare facem petitie sa faca jocurile asa cum vrea Xander sa nu mai stea cu calmante langa consola cand se joaca.
    Da gurita, pe urma fa petitie sa iasa doar 2 jocuri pe an, pentru fericirea ta, ca restul sunt pentru balene.

  15. #35 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Pe Xander l-a cuprins iar magia sarbatorilor. Grow up!

  16. #36 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Din pacate e growned up dar saracu probabil e bipolar, altfel nu prea imi explic iesirile lui la un joc. Cateodata il imaginez ca ii iese fum din nas si urechi cand tasteaza la nervi

  17. #37 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Am facut modul ala 'Horde' si am mai facut putin level.
    DAR, daca tu in joc ai un MAIN PATH, tu trebuie sa ma lasi sa POT SA TERMIN acel main path si in timp ce am convulsii cu muci pe piept, APOI daca EU VREAU sa fac additional content, 'Secondary', sa fie alegerea mea.

    Nu sa ma plimbi tot jocul sa ma lasi la +1 level la mobi, si sa-mi arunci un boss cu +5 pentru ca apoi sa ma intorc la side quests.

    Nu stiu, asa vad eu lucrurile, poate gresesc.
    Oricum, azi noapte cand mi-a spawnat bila aia de level 18 si muream in 5 secunde mi-a venit sa-l sparg...
    Calmeaza-te, e ceva normal pentru aproape orice joc cu elemente RPG, nu cred ca am jucat vreunul care sa ma lase sa trec doar prin Main Quests. Priveste side-questurile ca fiind tot parte din critical path pentru ca de fapt asa a si fost gandit jocul.

  18. #38 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    ^ this guy

  19. #39 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Da eagle-eye pe undeva ai dreptate DAR nu este mereu implementat asa.
    Nu am o problema cu faptul ca nu pot trece prin main path legat la ochi (desi poate imi explica si mie cineva de ce mai exista optiunea de easy?), am o problema cu faptul ca MA LASA sa trec printr-un nivel care tine 1h+ si este ok, cu inamici de maxim 2+ fata de mine, iar la final imi arunca un boss de 5+, FARA NOTIFICARE in prealabil ca 'zona' cutare nu prea e pentru tine la momentul ala.

    Da, exista treaba asta in multe jocuri RPG, insa fiecare are un element care tine de bun simt si anume un tip/hint/mint care spune undeva intr-un colt RECOMMENDED LEVEL X, in traducere 'vezi boule ca n-ai ce cauta aici, INCA'.

    Nu stiu nu sunt game designer mlamea...&*^*&%... sunt 1 miliard de moduri inteligente prin care se poate implementa o notificare sau ceva user friendly care sa ajute playerul sa ramane intr-o experienta smooth.
    Pentru mine sa ma lasi 1 ora jumate sa joc ca la final sa ma pui sa ma intorc e game breaker.

    Quote Originally Posted by keanustar View Post
    Pe Xander l-a cuprins iar magia sarbatorilor. Grow up!
    N-ai inteles nimic, stai jos.

    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    Din pacate e growned up dar saracu probabil e bipolar, altfel nu prea imi explic iesirile lui la un joc. Cateodata il imaginez ca ii iese fum din nas si urechi cand tasteaza la nervi
    Da dodotzel, te asteptam la dezbaterea GOTY de anul asta sa ne explici cum si de ce toate jocurile nominalizate sunt nasoale si sa ne spui din nou ca o moara stricata ca tu vrei sa existe numai Witcher 3 si Zumba.

    Quote Originally Posted by kragod View Post
    ^ this guy
    Nasule ai pauza de masa prea lunga?

  20. #40 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Ai ce cauta in orice parte a jocului, la orice nivel, daca ai buildul ok. Bossul ala cu 5 nivele mai mari poti sa il bati si fara sa cresti in nivel, dar iti trebuie o arma care sa nu fie prastie, cu elementul adecvat, si cateva skilluri.

    Sau alternativ poti sa intri online si sa intri in jocul altora, si treci de boss odata cu ei.
    Sau alternativ poti sa faci tu joc, sa intre altii la tine si sa treci de boss cu ei.
    Sau alternativ poti sa creezi din nou joc sa mai omori cativa mobi sa mai sari un nivel.
    Sau alternativ poti sa te chinui sa bati bossul ala de lvl 18 cu ce ai, doar ca dureaza putin mai mult.
    Sau alternativ poti sa dai delete la joc si sa il pui la vanzare.

    PS: Mi-a dat Edi voie sa am pauza mai lunga si sa iti raspund tie. Pt asta i-am supt-o bine.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Borderlands 2 By erik95 in forum Console Club
    Replies: 349 Last Post: 20-01-2015, 17:11
  2. Borderlands By erik95 in forum Console Club
    Replies: 148 Last Post: 20-12-2012, 17:29

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts