Single post: Ultimul joc devorat

  1. #3282 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Hitman : Absolution


    + Storyline
    + Gameplay
    + Grafica
    + 47
    + Personajele
    + Stealth
    + Instinct
    + Decorurile
    + Permite o gramada de abordari
    + Costumele
    + Rejucabilitate
    + The Agency
    + Finalul


    - Lipsit de logica pe alocuri
    - Necesita foarte multa rabdare



    Hitman e una dintre seriile mele preferate. Astept sa joc Absolution din iarna. Desi e mult mai nou si a fost unul dintre jocurile pe care le'am asteptat cu nerabdare sa iasa,sunt in continuare de parere ca Blood Money e cel mai bun Hitman. Gameplay-ul mi se pare cireasa de pe tort,cu toate ca e ilogic uneori (in costum de politist,la 5 m in fata ta tot un politist,iar daca nu utilizezi Instinct,se prinde aproape instantaneu) . 47 e acelasi personaj desavarsit,se incadreaza perfect atat ca aspect,fizionomie,cat si comportament in tiparul acela al asasinului profesionist si complet detasat. Jocul e o bijuterie din punct de vedere al posibilitatilor de abordare,fiind pe cat de numeroase,pe atat de interesante. Dupa doua sau trei tentative esuate de a te infiltra intr'un anumit punct prin tot atatea locuri,e surprinzator sa vezi ca exista in continuare si mai multe moduri in care poti avea acces in locul respectiv. De asemenea,tinutele sunt extrem de variate de la un capitol la altul,permitandu-ti sa treci neobservat printr-o gramada de situatii. Cu toate acestea,e nevoie de multa rabdare,uneori precizie si capacitatea de a-ti stabili cel mai bun traseu prin fiecare stadiu.

    Hitman Absolution se remarca prin gameplay-ul foarte bun,lucru care merge mana in mana cu rejucabilitatea. Insa daca ar fi sa trasez o paralela cu un joc din aceeasi categorie aparut in aceeasi perioada,mi se pare semnificativ mai slab decat Dishonored.



    8.5/10
    Attached Images Attached Images hitman-absolution-11487-1920x1200.jpg hitman-absolution-pc-1319657657-009.jpg hitman-absolution.jpg