Ce stiu pana acum cert este ca primul pas cand patiti asa ceva, sa sunati la 112. Nu exista un serviciu special pentru asa ceva, sau o linie directa la ADP, Primarie & Co. Sunati la 112 pentru ca desi vine politia si nu face nimic la fata locului (decat daca sunt persoane ranite in incident), macar grabesc interventia celor de la Pompieri si ADP... pentru a elibera carosabilul.

In ziua respectiva din cate am inteles eu au fost peste 100 de cazuri de genul acesta... Au incercat niste vecini sa sune pe la Antena 3, RTV, etc... ori suna numai ocupat, ori spuneau ca nu au oameni sa mearga pe teren.

Sfatul meu e ca initial sa sunati la 112, dupa care faceti cat mai multe poze... si nu va apucati sa mutati voi copacul sau alte alea pana nu vin cei de la pompieri sa faca o constatare. Mai mult, in cazul respectiv ploua destul de seris... si ne-am dat seama ca trebuie sa luam folie pentru a acoperi pe cat de bine posibil masina. In cazul in care nu aveti dauna totala, macar sa nu distrugeti tapiterie, electronica... sau sa intre apa pe la motor & co.

Mai departe, om vedea ce o fi.... Va tin la curent.