@MonkY: ti-am multumit pentru post pentru ca asta-i o demonstratie directa si concreta de respect fata de cei care au contribuit (pana la urma donatorii nu sunt asociati si nu esti obligat sa justifici cheltuielile la cent).

N-am votat inca pentru ca vreau sa inteleg cum planuiesti: eu inteleg ca s-au adunat pana astazi 2537 Euro si costul pentru anul in curs e 1998 Euro, asta inseamna un surplus de 539 pe care vrei sa-i investesti in upgrade. Am inteles bine? Inteleg, de asemenea, ca tu cheltuiesti pentru site si alte sume din resurse proprii (in afara timpului investit). De asemenea, efortul depus prin donatii de anul asta a fost fara precedent si oarecum disproportionat (adica a contribuit un procent foarte mic din utilizatori, iar din acestia un procent si mai mic au contribuit cu sume care sa conteze pentru site).

Prin urmare, eu cred ca daca preconizezi sa achiti contravaloarea hostingului aferent 2013 exclusiv din donatii este posibil sa nu reusesti. Intrebarea mea este: ai previzionat cheltuieli din resursele tale proprii care sa acopere macar 50% din hostingul 2013 in afara costurilor sustinute din buzunarul propriu pentru upgrade (if any besides raised funds)?