AlanPoe, multumesc pentru post. Nu mi-as fi permis sa ma ating de bani fara acordul vostru. Practic hostingul este achitat pana in Ianuarie 2014 si avem un "surplus" de 539. Eu nu planuiesc sa-i investesc pe toti... sper sa gasesc RAM mai ieftin, si restul ramane tot acolo.

De cheltuit da... am tot cheltuit (cand am putut, sau cand am fost nevoit - cum a fost cazul in care a picat RAID controller-ul si ceva HDD-uri). Dar, asta este. Dupa ce muncesti 5 ani la un asemenea proiect, nu prea iti vine sa renunti cum apare o problema mai mare.

Referitor la donatii... intr-adevar anul acesta au fost cam disproportionate, insa eu sunt fericit ca am reusit. Nu stiu sincer cum va fi pentru 2014... Momentan resursele mele nu le pot lua in calcul pt. ca e un haos total (de exp. pe ultimele 2 luni inca nu am luat salariul)... insa sper sa-mi revin pana vine marea belea. Eventual o sa renunt la PS4, Xbox One si alte alea... Sper sa termin creditul pana atunci... si mai fac altul daca trebuie!

Eu tot sper ca ridicandu-se site-ul, sa putem gasi un sponsor serios, care sa rezolve problema hosting-ului din start... si tot ce se strange pe langa sa investim in upgrade-uri, servicii, concursuri.

Tu stii cred foarte bine ca pt. o firma serioasa, 2000 EUR pe an in reclama e o "nimica toata". Sunt unii care platesc atat pe un amarat de banner stradal... pe o luna!